Мами помагайте

  • 7 500
  • 171
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 540
Той се казва Петър,мисля Памела,е добре и съм мисляла да я кръстим на него,но вчера не споменах,че искам само казах,че харесвам името Никол,и за другите имена нямаше време,той вече беше категоричен Златемира  smile3518

# 61
  • Мнения: 5
Тъй като на гръцки злато е Хрисос, всичко производно на Христо може да се смята за кръстено на свекъра Simple Smile На мен пък вариантите с Х ми харесват повече, отколкото с К.
Особено ако е по Коледно време ...
Аз бих опитала с Хрисема (ако майката е Ема), измислено е, но не е толкова странно. Ако обаче майката е съгласна, че на една моя братовчедка бабата се беше тръшнала, че няма нейното име да е на второ място (ставаше въпрос например за Мира в Цветомира).

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
в крайна сметка и ти ще трябва да направиш някаква отстъпка, не само той Wink

 Peace

Тъй като на гръцки злато е Хрисос, всичко производно на Христо може да се смята за кръстено на свекъра Simple Smile


Да,де,ама не са в Гърция.


Ани
,мисли име със З.Зарина е невероятно красиво име.

Пак говорете с мъжа ти.Ти си го познаваш добре,какво би му въздействало.Но наистина не намесвай името на майка ти изобщо.При така създалата се ситуация,няма да е добре

# 63
  • Мнения: 493
Много съжалявам миличка. Адски ти съчувствам. А на никой не му ли идва на акъла, че сега трябва да си спокойна в този момент.
Аз съм благодарна на моите родители и бащата, че няма дразги, разхравии... всичко го обръщаме на шега, на игра.

# 64
  • Мнения: 8 919
Той се казва Петър,мисля Памела,е добре и съм мисляла да я кръстим на него,но вчера не споменах,че искам само казах,че харесвам името Никол,и за другите имена нямаше време,той вече беше категоричен Златемира  smile3518
Пробва ли със Златина? Съвсем явно е, че е на майка му и се надявам това да дава повече шанс, отколкото просто хубаво име без нищо златно.

# 65
  • Мнения: 337
Започвам вече да го харесвам това име Златемира, колкото повече се повтаря, толкова по симпатично ми става  Laughing В крайна сметка, кое е най- важното за вас, пренаредете приоритетите си. Името не е смешно,че да се срамува от него някой ден, просто е странно и сега си представете, че става известна и всеки й харесва името защото е различно. Ами,че Крисия или Кристалина да не са по малко странни. Успех и стискам палци  Peace

# 66
  • Кърджали
  • Мнения: 10 329
То името може да не е съвсем лошо, ама като ти го сложат на масата и кажат това ще е и край... Нормално е да  не изпитваш грам симпатия към името.
Ани, що не пробваш наистина да пробваш варианта със Златина. Макар че той като си е казал, че ще е Златемира  /на мен това "е" ми стои някак не на място, Златомира, Златимира по-добре ми звучат сякаш/ едва ли ще склони на някое друго име. Кофти да попаднеш в такава ситуация....
Но наистина не пробвай да кръщаваш детето с име, измислено през главата му. ЕДно че няма разлика с неговите действия, второ че допълнително ще си влошите отношенията ...

# 67
  • София
  • Мнения: 5 658
А само Мира не става ли?

Вариант на свекървата има ли?

# 68
  • Мнения: 1 540
А само Мира не става ли?

Вариант на свекървата има ли?
Не няма ,но ако питаме таткото на кого ще е кръстено казва "На никой на нея си" ooooh!

# 69
  • Мнения: 1 817
Ами като ще е на нея си, заставаш пред него и казваш: Ще се казва Палома!  Mr. Green И следиш реакцията... Whistling Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 1 540
Ами като ще е на нея си, заставаш пред него и казваш: Ще се казва Палома!  Mr. Green И следиш реакцията... Whistling Crossing Arms
Добра идея.Аз сега не му говоря от два дена вече,не го правя нарочно просто не виждам смисъл да говорим трудно ми минава,но ще говорим няма да оставя нещата така.Нека той да измисли името,но да не е Златемира.От друга страна и майка ми ме притиска и не знам какво да правя. smile3518

# 71
  • София
  • Мнения: 44 229
И с майка си ли дори не можеш да говориш, като с нормален човек - поне на нея в прав текст не може ли да й кажеш, че няма да я бъде тази, в никакъв случай, най-малкото защото ситуацията не е много подходяща.
А мъжът ти ако наистина ти заявява, че детето няма да е кръстено на никой, го помоли да помисли за варианти, които нямат наистина нищо общо с никое от имената на роднините ви. Дори и буква начална. Ако не да ти каже и той правата - искам на баща ми и да мислите компромис в тази посока, слад като ти може да направиш отстъпка, той също  би следвало да може.
На мен лично това Е по средата на ЗлатЕмира най-много ме дразни, името ми стои като сгрешено.

# 72
  • Мнения: 1 540
И с майка си ли дори не можеш да говориш, като с нормален човек - поне на нея в прав текст не може ли да й кажеш, че няма да я бъде тази, в никакъв случай, най-малкото защото ситуацията не е много подходяща.
А мъжът ти ако наистина ти заявява, че детето няма да е кръстено на никой, го помоли да помисли за варианти, които нямат наистина нищо общо с никое от имената на роднините ви. Дори и буква начална. Ако не да ти каже и той правата - искам на баща ми и да мислите компромис в тази посока, слад като ти може да направиш отстъпка, той също  би следвало да може.
На мен лично това Е по средата на ЗлатЕмира най-много ме дразни, името ми стои като сгрешено.
На мен цялото име не ми харесва,а за майка ми опитах се да поговорим,но тя като каже "Вие направо ще ме заличите,ти си ми една"И не знам какво да и кажа от една страна ММ от друга майка ми нищо по-средата не може да се измисли,казах и,че на никой няма да я кръстя тя пак същото и така.... newsm45

# 73
  • София
  • Мнения: 44 229
Почвам няколко пъти да пиша и трия... наистина близките ти ме оставят без думи. Това ако беше майка ми, такава една бих й теглила и не бих и проговорила повече, да седи да реве колкото иска.
С мъжът бих положила усилия, защото детето е и на двамата, в крайна сметка и би трябвало да може да се стигне до едно решение, достатъчно добро и за майката и за бащата.

# 74
  • Кърджали
  • Мнения: 10 329
Оф, близките ти ме оставят без никакви думи. То бива, бива...
Положи усилия да се разберете с мъжа ти. То и това е трудна задача, ама според мен в момента е на по - преден план. Само че как, и аз не знам.
Майка ти и тя е... Тя на внучката ли ще се радва или на името?
Вместо да чакат детето с нетърпение, всички са те притиснали за името... Сякаш избират какъв телевизор да купят, та всеки тегли към неговото...

Общи условия

Активация на акаунт