Дванайсетокласници - 2016/2017

  • 113 897
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • София-Младост
  • Мнения: 24 168
Ала-Бала-за третия профил-вчера ли е трябвало да избират newsm78
Да попитам и аз нещо:
Младежите и девойките ,които са се запътили за обучение извън страната,смятат ли да се върнат и да работят тук.Да отговоря -да всички съученици ,които попитах биха учили навън,главно защото биха получили по-добро образование,което да практукуват тук.
И трети ли има? Вчера ми каза, че е писала история, но що мисля, че е втори профил. Първият и е от тази година-математика. Подозирам, че със синът ти са заедно...или бъркам.
На въпросът не мога да отговоря нищо за момента. Нямам представа къде ще е България след 5 години, като ниво на живот и прочие.

# 76
  • Мнения: 16 166
Първи профил-АЕ,втори профил-НЕ,трети профил-математика и за четвърти нещо не идват ли много?
 Thinking Нещо не мога да им влезна в сайта newsm78

# 77
  • София-Младост
  • Мнения: 24 168
Първи профил-АЕ,втори профил-НЕ,трети профил-математика и за четвърти нещо не идват ли много?
 Thinking Нещо не мога да им влезна в сайта newsm78
Разбрах ти броенето Simple Smile
Значи по мат. са заедно Simple Smile И аз не мога, нещо не е платено навреме май.

# 78
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 328
Моята е по "план-графиците" Simple Smile Химия в СУ бакалавър и след това магистратура във Финландия или Канада Simple Smile Не питайте  Joy Не знам - само подкрепям Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 4 803
Раздвижили сте темата виждам. Simple Smile
В избор на професия не се бъркаме, даваме си мнението само за мястото. Все пак след като ще участваме във финансирането, имаме право на това, нали?  hahaha
Ако получи добра оферта от американски университет, ще замине за САЩ. Другите опции не сме ги мислили, чакаме резултатите от САТ и АР. Иска да учи математика, приложна най-вероятно.

# 80
  • Мнения: 16 166
Първи профил-АЕ,втори профил-НЕ,трети профил-математика и за четвърти нещо не идват ли много?
 Thinking Нещо не мога да им влезна в сайта newsm78
Разбрах ти броенето Simple Smile
Значи по мат. са заедно Simple Smile И аз не мога, нещо не е платено навреме май.
Да по математика. Peace
Четвъртият профил-информатика-много енергоспестяващ избор Joy

# 81
  • Мнения: 2 277
Моят хубавец е силно влюбен в химията още от 6-ти клас. Преди говореше за медицина, но сега мисли за химия или фармация в СУ и фармация в МУ т.е. това са му вариантите за кандидатстване. Говорихме за чужбина, но не му се иска да заминава, предпочита в България. За сега се подготвя за матурата по БЕЛ, че това не му е особено силен предмет. Не сме мислили още за подготовката по химия и биология. Ако имате идея за добри учители или курсове по тези предмети - споделете!
Sweetkids mama, успех на Зори на НВО!

П.П. Герда, като човек, завършил право и непрактикуващ мога да ти кажа едно - не се притеснявай за детето! Щом има желание и е убеден, че точно това иска да учи, ще има и амбицията да се пребори и да намери своето място в някоя от юридическите гилдии. Аз лично нямах особено желание да уча право, а го записах по-скоро заради родителите си. Съответно нямах желанието да го работя и да намеря своето място в тази област. Имам близка приятелка, колежка от университета, на която правото и беше мечта. Не и беше никак лесно, но в момента е един от най-уважаваните адвокати в София.
 Аз от своя страна сега уча нещо близко до това, което винаги съм искала /а то е на светлинни години от правото/ и се чувствам адски щастлива.

Последна редакция: ср, 18 май 2016, 13:26 от benighted

# 82
  • София
  • Мнения: 1 266
Успех на децта, които днес са на матура или НВО!  Praynig Дъщеря ми коментира темата "Разрушената хармония" Гераците, според нея има какво да се пише. Но нали не е на пангара и изглежда лесно. Същевременно каза, че доста се е напрегнала като е слушала коментарите по ТВ  Simple Smile Интересното тепърва предстой  Hug

# 83
  • гр. София
  • Мнения: 5 011
Радвам се, че темата така се е раздвижила...  Simple Smile

Дъщерята ще кандидатства нещо с Биология и Химия. Пиша "нещо", защото се колебае между Медицина, Дентална Медицина или Фармация. Последно май Фармацията отпадна.  Rolling Eyes Прокрадва се дори вариант за Ветеринарна медицина.......... Има време - ще реши! Подготвя се отсега по двата предмета, пък ще видим.  Simple Smile За чужбина не мисли, иска да учи и да работи в България.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 1 701
Във фирмата където работя имаме колега, койта миналата година е завършил в Дания. Не му е харесало и не е останал.  Сина на комшията от долния етаж пък го приеха в ПУ ,още втори курс напусна замина за Дания кандидатства , приеха го , завърши и остана да работи там.Така че , според зависи , някои остават в страната където са учили , други се връщат.
В класа на сина ми половината клас щял да кандидатства медицина в БГ , малко са децата които ще следват в чужбина.

# 85
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 282
Цитат
П.П. Герда, като човек, завършил право и непрактикуващ мога да ти кажа едно - не се притеснявай за детето! Щом има желание и е убеден, че точно това иска да учи, ще има и амбицията да се пребори и да намери своето място в някоя от юридическите гилдии. Аз лично нямах особено желание да уча право, а го записах по-скоро заради родителите си. Съответно нямах желанието да го работя и да намеря своето място в тази област. Имам близка приятелка, колежка от университета, на която правото и беше мечта. Не и беше никак лесно, но в момента е един от най-уважаваните адвокати в София.
 Аз от своя страна сега уча нещо близко до това, което винаги съм искала /а то е на светлинни години от правото/ и се чувствам адски щастлива.

Май трябва наистина да спра да се притеснявам. Той имаше тревоги докато мислеше, откакто реши, се чувства добре. А и наистина няма как да знаем какво ще е след 5-6-7 години.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 360
На тази стойност наскоро взимахме мъжки костюми за един проект от магазините Niko - по телефона ги питахме дали имат, каквото ни трябваше (плюс ризата), и те ни насочиха към този на "Графа". Ако нямате претенции към особено високо качество и изпълнение, стават.

Благодаря за съвета, днес купихме оттам съвсем прилично изглеждащ костюм. Заедно с ризата излезе 150 лв. Младежът е щастлив и доволен. Simple Smile

# 87
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 682
sweetkids_mama, ще трябва да купим поне 2 младежки костюма, а цената на вашия е страхотна.
Може ли да дадеш линк да го видя? И още едно питане, във въпросния магазин дали имат ризи Slim, че младежът други не иска. 

# 88
  • София
  • Мнения: 3 360
sweetkids_mama, ще трябва да купим поне 2 младежки костюма, а цената на вашия е страхотна.
Може ли да дадеш линк да го видя? И още едно питане, във въпросния магазин дали имат ризи Slim, че младежът други не иска. 

Нямат онлайн нищо, ще ти пратя снимка на лични. Peace Имат голям избор от ризи, на сина ми е по тялото ( предполагам, това е Slim Wink), така че да, вероятно ще си намери по свой вкус.

"Закачихме" малко от балните вълнения покрай приятелката му. Simple Smile За догодина твърдо е решил да не ходи на официалния бал на класа, иска само да се съберем някъде с роднини. Надявам се поне да си измислят нещо неформално със съучениците, че каквото и да е, този момент от живота няма да се повтори повече.

Тези дни хвърлям по едно око на седмокласната тема и всеки път получавам дежа вю.Laughing Все едно е нашата тема преди четири години - и Русалката, и ganis, и Andariel са все така активни, както тогава. Все още не съм писала там, че емоциите и нервите ми идват в повече, но като излязат резултатите, може и да се изкуша. Wink

# 89
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
а моят син иска да си повишава оценката по химия от 10 клас. Знаете ли кога се случва това и как протича? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт