Дванайсетокласници - 2016/2017

  • 113 898
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 403
И ние сме приети в НБУ по първо и единствено желание Информационни технологии. Младежът е много щастлив. Поздравления за всички приети деца и успех на чакащите!

# 646
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 328
Честито на всички приети деца! И ние чакаме класирането в УНСС, което е обявено за 14 юли. Не мога да разбера университетите защо не се договарят за еднакви дати? Има деца, които не са кандидатствали само в един университет. Класирането в УНСС съвпада с крайния срок за записване в СУ. То пък бива борба за всеки студент, но не е в услуга на кандидатстващия.

letas, днес записахме в СУ. Не прибират оригиналнатата диплома, но си плащаш таксата за 1 семестър. Ако след това приемат в УНСС, можеш да изтеглиш документите, но ти връщат 80% от платената такса т.е. така е направено, че да не са на загуба Simple Smile

# 647
  • София
  • Мнения: 1 660
Честито на приетите, весело лято и успешно следване!

Почти безобидн@, в ректората ли става записването или по факултети? На място ли се плаща таксата и в брой или може и с карта? Моята девойка днес се прибира от морето и утре ще тича по задачите със записването.

# 648
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 328
Carmela Biscuit , записването/потвърждаването става по факултети от 1-во класиране. Плащането на таксата може и да е по банка, но не препоръчвам, защото така или иначе трябва да се редите на касата на факултета с бележката от банката, за да ви сложат печат, а ще сте си платили допълнително за банков превод - безумие е според мен това изискване за печат ... Плащането е в кеш.

От канцаларията в ХФ ... здравно ги осигуряват от 1.10; от тогава - като си получат студ. книжка и ISIC картата - ще могат да ползват всички отстъпки и да си вадят карти за ГТ и БДЖ.

Сега за нас следва подаване на декларация 7 към НОИ и да си плати здр. осигуровки до септемри вкл., че да не се занимавам повече с бюрокрация ... Само да попитам запознатите: когато от 1.10 започне да ги осигурява здравно университета, ние трябва ли да носим нещо, с което да уведомим НОИ за промяната или всичко става по служебен път?

Ето подробности за записването в СУ:

https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovate … a_uch_2017_2018_g

# 649
  • Мнения: 16 168
Почти безобидн@ , става по служебен път отмяната на вашето задължение по ЗО.!

# 650
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 328
 newsm20  newsm20  Hug

- докато още сме със старата версия и мога да използвам тези емотикони Simple Smile

Почти безобидн@ , става по служебен път отмяната на вашето задължение по ЗО.!

# 651
  • София
  • Мнения: 1 660
Почти безобидна, благодаря ти!!
Вчера уж я търсих на сайта на СУ тази информация, явно по-късно са я публикували.

# 652
  • София-Младост
  • Мнения: 24 179
Сега за нас следва подаване на декларация 7 към НОИ и да си плати здр. осигуровки до септемри вкл., че да не се занимавам повече с бюрокрация ... Само да попитам запознатите: когато от 1.10 започне да ги осигурява здравно университета, ние трябва ли да носим нещо, с което да уведомим НОИ за промяната или всичко става по служебен път?

Ето подробности за записването в СУ:

[/url]
Предполагам, че е грешка при писането, но аз да си кажа...в НАП се подава въпросната декларация. Като за улеснение може да си извади(ако няма) ПИК от всеки офис на НАП и нещата се попълват и подават по ел.път.
Срокът за декл.7 е до 25.08.

# 653
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 328
Ала-Бала, мерси Simple Smile Аз в НОИ щах да я водя Simple Smile Точно преди да видя забележката ти, си потърсих Декларация 7, за да я принтирам и попълним и видях, че в НАП трябва да ходим Simple Smile И то, в НАП по постоянен адрес ... Имах утре работа до НАП, но за неща свързани с ММ, а той се води в друг район по лк от този на щерката, та ще трябва до два клона на НАП да се разхождаме Simple Smile

# 654
  • София-Младост
  • Мнения: 24 179
Затова предложих  да си извади ПИК...така и така ще ходите поне и това може да свършите Simple Smile

# 655
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 328
Затова предложих  да си извади ПИК...така и така ще ходите поне и това може да свършите Simple Smile

Мерси  bouquet Ще го направим непременно Simple Smile И за мен си ще си извадя Simple Smile

# 656
  • Мнения: 2 986
Нашият младеж започна работа още през юни (лични пари за море Simple Smile), така че  поне тези дейности ще ги пропуснем.

# 657
  • Мнения: 101
Здравейте момичета! Моля да ми кажете дали студентската книжка и картата трябва да са попълнени и със залепени снимки. За СУ става въпрос.

# 658
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 328
Здравейте момичета! Моля да ми кажете дали студентската книжка и картата трябва да са попълнени и със залепени снимки. За СУ става въпрос.


В Химическия трябваше всичко да е попълнено ... Даже преди да се подадат док. като се ходи в каса да се плаща таксата искат да е попълнена с имена и другата основна информация студентската книжка, за да сложат там печат, че е платено и след това се ходи в канцаларията, за да се запишеш официално и да ти дадат факултетен номер.

# 659
  • Мнения: 101
Благодаря! Спестявате много време и разкарване.

Общи условия

Активация на акаунт