Била съм си объркала детето с това кърмене

  • 1 626
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 327
и аз съм привърженик на късното захранване, докато доктора ми е на ранно.. даже се бях изпуснала, че в 7ми месец не съм дала месо и той подскочи.. пита ме къде ги четете тея неща, аз отговорих "от интернет", репликатат му беше "ако можеше по интернет и деца да се правят...................
хемоглобина на мойта беше 120. хранех я предимно с горепосочените комбинации..
ако яде коприва, давай и от нея!
хубаво авокадо има в халите.  и на пазара Д. Петков видях добро...

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Другия абсурден съвет беше да спра да го кърмя за да прояде  Shocked

Ами не е чак толкова абсурдно... Никой не казва да го отбиеш напълно, ама ако го кърмиш, та ушите му плющят, няма как да ти иска и другото ядене, все пак стомахчето му има капацитет.  Wink
Просто намали малко кърменията и увеличи другата храна!

# 17
  • Мнения: 3 760
Четох някъде, че храните от растителен произход не влияят на хемоглобина. Доставят желязо, но не се синтезират нови молекули хемоглобин.
Не съм сигурна, че е вярно, но по-добре наблегни на месцето.

# 18
  • Мнения: 6 243
Четох някъде, че храните от растителен произход не влияят на хемоглобина. Доставят желязо, но не се синтезират нови молекули хемоглобин.
Не съм сигурна, че е вярно, но по-добре наблегни на месцето.
Абе...то може и да е тъй, ама детето не е вегетарианче. Млякото, ако ще и да е майчино, си е от животински произход, да ме прощавате. Не че не познавах една луда, дето щото била вегетарианка, не кърми и вместо това дава на детето си соево мляко, ама тя си беше чисто за връзване.

Така че, Голди, ако не ще месо, не го мъчи детето. Иначе в думите на Зъхи има здрава логика. Ако искаш да увеличиш твърдата храна, просто не му давай да суче непрекъснато. Той е вече на година и отгоре, млякото не е основна храна, а допълнение. Абе за мен истината е тази - не е нужно да се вторачваме в някакви си числа. Ми хемоглобина, та хемоглобина... Ако детето се развива добре, расте на височина, наддава разумно, ходи, тича, бърбори, спи, ако изобщо развитието му покринва нормите за моторно и интелектуално ниво, съответстващи на възрастта му, всичко е наред. Айде сега, на бабите ни щото все са им изследвали хемоглобините!

# 19
  • Мнения: 3 760
Съгласна съм с хапката! Ако детето е жизнено не го насилвай.
... Не че не познавах една луда, дето щото била вегетарианка, не кърми и вместо това дава на детето си соево мляко, ама тя си беше чисто за връзване.


Е това вече ме разби!

# 20
  • Мнения: 1 771
На 6 месеца какви му бяха изследванията?
Дъщеря ми до скоро също отказваше обеда и следобдната закуска. Не знам защо, но тия дни започна да яде постоянно- по малко, но непрекъснато хруска нещо....
Наистина е добре да направите следващите изследвания на няколко места.

ОК!106

# 21
  • Мнения: 77
При всички положения направи на още едно место изследвания,стават грешки от стари реактиви или от замърсчане.Аз самата по време на бременноста имах доста притеснения от неверни резултати.Правих в 3 лаборатории изследвания,докато се установи,че няма основание за притеснение.Става въпрос точно за хемоглобин желязо и ЖСК.Желая всичко да е наред.

# 22
  • Мнения: 1 771
Благодаря  Simple Smile.
Обаче това с кърменето хич не знам как ще стане да го огранича.
Май ще трябва друг да го храни newsm78. От мен иска само мляко Confused.
Като пристрастен е. То бива, но пък чак толкова.
Момичета малко ми поолекна.

С храна не искам да насилвам детето, щото така с хранене насила сега синът им яде само хляб и шоколад Sick.

# 23
  • Мнения: 1 327
Четох някъде, че храните от растителен произход не влияят на хемоглобина. Доставят желязо, но не се синтезират нови молекули хемоглобин.
Не съм сигурна, че е вярно, но по-добре наблегни на месцето.
доколкото знам, точно за това тряБва да се комбинират с храни, богати на витамин С!

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
На 6 месеца какви му бяха изследванията?

ОК!106
Повторете изследването...

# 25
  • Мнения: 980
Златце, и аз мисля, че трябва да повторите изследването, не ми се вярват много тези резултати... Confused Въпреки това и аз подкрепям увеличаването на твърдата храна във вашия случай - прекалено малко е количеството, което описваш. Но това става постепенно. В нашия случай не наддавахме 8-9-10 месец и аз исках да дам повече манджа, че тя сучеше и пълнеше стомахчето с кърма, което я караше да суче пак след малко. Не им стига енергийно, но запълват коремчето и получават удоволствие от сукането. Бях решила да давам следобедна закуска, но Габи я отказваше до преди месец, стана постепенно. Ти просто предлагай. Давай и храни за ядене с пръсти, да не би да ви мъчат зъби и затова да отказва. Миналият ден Габи си изяде пръстите с едно печено пиле на късчета (дадох от бялото месо), така съм предлагала и баница със спанак, сирене, варени броколи поляти с масло, яйца с коприва и сирене (варени с малко вода). Авокадо взех от Кауфланд, много беше добро. Сладък картоф със пълноз. ориз и домати (сок) е също харесвана комбинация при нас. Между храненията давам сок от портокал или ябълга - малко калории - лошо няма, а и сякъш им увеличва апетита. Също вит. С в него способства за по-доброто усвояване на желязото. Накратко, съветите от моя скромен опит:
- намали кърменията и давай твърда храна, режим ги прави по спокойни - 9ч. закуска; 12 ч. манджа; 6 ч. супа/каша; спазвай първо закуската и обяда, после постепенно въведи нещо и следобяд. 
- давай сок или плодове между храненията, въобще повече течности
- храна за ядене с пръсти - риба или пиле и т.н.
- заложи на храни богати на желязо (това е ясно  Simple Smile)
И повтори изследванията - нещо не се връзва.  Peace

# 26
  • Мнения: 3 550
В твоя случай бих наблегнала на телешкото месо. Ако иска - на парченца да си го хапва с пръсти, ако иска - в манджа с лъжица. Хлапето прояде малко повече откакто взех да давам и нещо за пиене по време на хранене. Към закуската - нектар от настъргани ябълки и после пасирани с малко вода. Към обяда и вечерята - бульон от разредено във вода пасирано месце или зеленчуци.

Но и аз забелязвам, че след годинката сякаш повече се пристрасти към кърменето.

# 27
  • Мнения: 1 771
Момичета златни сте.
Днес дадох телешко варено, но бях освиркана. На разходка му сложих малки парченца от телешкото, но не. Всичко друго ще си сложи в устата, но днес не и месото. Само една попара с кафяв ориз и  сладък картоф хапна добре сутринта.

След обяд се мъчихме с какво ли не.
Накрая прочетох mama monik, твоя съвет. Дадох му сок от около половин ябълка и беше приет с желание. Бях му постлала един чаршаф да не цапа и му бях дала супа със сухар и риба тон. Отначало го разхвърли насам натам, но после си хапна. Вярно, че не беше количество, но утре продължаваме.
  bouquet още веднъж на всички благодаря за съветите Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 980
Радвам се, че сте напреднали.  Simple Smile
Закуската при нас е макарони - оризови, пълнозърнести пшенич.; царевични, овес. ядки, просо. Малко се изненадох като каза  попара с кафяв ориз.  Grinning Майтапче, важното е да хапва детето.  Hug

# 29
  • Мнения: 3 550
Сетих се още нещо. Забелязвам, че и моето жабче не иска да яде голямо количество от едно и също нещо. Не мога да очаквам, че ще изяде 150-200 гр. кус-кус със сирене, например. Омръзва му. Но 3-4 яденета по 50 гр. изяжда. Ако имаш сили до попарата да наредиш кисел, варени зеленчуци, бульон, опитай и дано даде резултати.

Общи условия

Активация на акаунт