Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 септ. 2015, 15:34 ч.

Таласемия и бременност

• 46 542
  • 208
  •   1
Отговори
# 15
За сега стандартните - ПКК, глюкоза, урина. Ще се следи нивото на хемоглобина и кръвотока- това ме предупредиха. Аз съм се записала на ЖК на частно с пакет, който включва и фетална ехокардиография, но това се прави в по-късните седмици.
 Ние решихме да пуснем тест за таласемия и на таткото. Резултатите му са добри и буквално ми падна камък от сърцето.

Линк към организацията на таласемиците в българия.
Не се шашкай излишно, всичко ще е наред.

# 16
  • София, London
И аз имам лека форма на тази анемия.
 Кръвотокът заради таласемията ли ще се следи или заради други показания?
  Не се ли следи и феритина освен желязото?

Последна редакция: нд, 04 окт 2015, 00:29 от gerda1

# 17
Здравейте и от мен. И аз съм с таласемия и съм в 14 седмица. Преди да забременея бях при двама различни хематолози, на които споделих, че ми предстои инвитро. Единият ми предписа фолиева киселина 4mg не 0,4. Носят ми я от Турция. Неговата идея беше, че ние по принцип трябва до живот да пием фолиева и че нормалната доза не е достатъчна. Другият каза, че няма нищо по-различно и че не е наложително. Сега ми е притеснено да не се получи предозиране и да навредя на бебето.

# 18
  • София, London
Какви изследвания са ти правени по повд на таласемията?
Желязо, серумно желязо, феритин? Хомоцистеин, ниво на В12 в кръвта?
Сега колко ти е хемоглобина?
И на мен ми предстои трансфер скоро, а съм с нисичък хемоглобин.

# 19
Да, на мен ми обясниха, че кръвотока ще се следи точно заради таласемията Simple Smile На 21-ви ми е часът при специалист да ме гледа, така че тогава ще споделя какво точно са ми обяснили, защото сега единствено знам, че трябва да отида Simple Smile. И тогава ще питаме дали е необходимо да се пуснат изследвания и на таткото. Не съм наясно тука как се процедира. На 13-ти съм на фетална морфология и ще кажа и на този лекар за таласемията, така че, ако той ми каже нещо допълнително ще го споделя. За фолиевата киселина не се притеснявай Simple Smile Тя не може да се натрупа в организма като витамин Ц е, каквото не ти трябва се изхвърля от организма. Аз си пия по едно хапче 0,4 на ден и гледам да хапвам храни богати на фолиева, така че да мога и чрез храната да си я набавям Simple Smile

# 20
  • София, London
Интересно ми е  следенето на кръвотока, защото тук се практикува при патологични бременности и при тромбофилии.
 Интересно ми е какъв ще бъде подхода в Германия, защото е нетипично заболяване за страната.
 Моля, споделяй всичко за този кръвоток, аз ще го следя с интерес. До края на месеца ми педстои заключителния етап при инвитро процедура, а и аз съм с лека форма на желязодефицитна анемия заради наследствена таласемия.
 На колко време се следи този кръвоток с доплер и от коя седмица?

# 21
Gerda 1 ще пиша всичко как протича, но най-важното е да сте спокойна. Аз съм Бургас и тази анемия е много срещана там, така че в Бургас не обръщат много внимание, но за Германия е наистина рядкост и може би затова ми назначават толкова много изследвания. Майка ми също е с така анемия, но ме е родила съвсем спокойно, без усложнения 3,500 кг., което за нейната височина 150 см си е направо голямо бебе. Така че не се притеснявайте и Ви пожелавам съвсем скоро на видите малката точица за първи път Simple Smile Aз не знаех, че имам такава анемия, защото никога не съм се изследвала, не съм чувствала зле и тука ми я откриха Simple Smile

# 22
Какви изследвания са ти правени по повд на таласемията?
Желязо, серумно желязо, феритин? Хомоцистеин, ниво на В12 в кръвта?
Сега колко ти е хемоглобина?
И на мен ми предстои трансфер скоро, а съм с нисичък хемоглобин.
Все още нищо. Утре съм на лекар за направление за хематолог, той да ми ги пусне. Преди процедурата хемоглобина ми беше 105. Майка ми също е с таласемия и ме е родила без проблем, но са искали да и вливат кръв, а тя е отказала. Леля ми след такава вливка е загубила плода и майка ми се е уплашила. Проверка на мъжа е абсолютно задължително. Много е опасно, ако и той е носител.

# 23
  • София, London
Аз обиколих доста хематолози, защото съм и с тромбофилия.
Повечето от тях казват, като стана трети месец, тогава да им се обадя. ooooh!
А аз им казвам, че търся, ако има варианти за превенция ( и на хемоглобина).

# 24
Аз обиколих доста хематолози, защото съм и с тромбофилия.
Повечето от тях казват, като стана трети месец, тогава да им се обадя. ooooh!
А аз им казвам, че търся, ако има варианти за превенция ( и на хемоглобина).

Това ми се вижда леко несериозно. Приемът на фолиева киселина е най-важен първите три месеца, че защо не и при тромбофилия. Не е ли важен притокът на кръв през тези месеци. И аз съм с тромбофилия, но съм на фраксипарин отначало.

# 25
За фолиевата киселина всеки е на различно мнение. Аз например, когато отидох на първия преглед гинеколожката ми каза, че е важно да се пия преди самата бременност, че сега дори и да я започна е все тази, защото вече съм бременно, но ако реша да си пия няма да ми навреди Simple Smile И аз пия по едно хапченце на ден. Сега вече с анемията не знам как ще процетират и дали ще ми увеличат приема на фолиева киселина, ще бита като отида Simple Smile. А за тромофилията не трябва ли да се пия аспирин ? Мисля, че бях чела, че се приема като превенция, но не съм сигурна Simple Smile

# 26
На мен 2 различни хематолози в София са ми казвали, че фолиевата е задължителна, но да не очаквам чудеса. Сега АГ-то увеличи дозата, въпреки че до сега не съм имала толкова висок хемоглобин (110 от последните изследвания   261uu).

# 27
На мен 2 различни хематолози в София са ми казвали, че фолиевата е задължителна, но да не очаквам чудеса. Сега АГ-то увеличи дозата, въпреки че до сега не съм имала толкова висок хемоглобин (110 от последните изследвания   261uu).
Natalkus, a спазваш ли някакъв хранителен режим, за да си повишиш хемоглобина т.е хапваш ли храни, които биха могли да го повишат ? След приема на желязото моята падна на 80 ...... сега като го спрях ми казаха, че ще с повиши, но аз искам да се опитам и чрез храната да го вдигна допълнително Simple Smile

# 28
  • София, London
Аз сега това правя превантивно, защото ми предстои трансфер на ембрионче при инвитро.
Хапвам много броколи, авокадо, магданоз, дроб, супа от коприва, суров сусамов тахан, спирулина.
Аз обичам много миди, а те са много богати на желязо, но мисля, че не са препоръчителни за бременни но за мен като превенция са ок.

Имало някаква билкова кръв, нещо беше със здравец и него ще си взема.

# 29
Eто намерих една полезна според мен статия как да се храним, за да повишим хемоглобина си и съответно желязото Simple Smile
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=272528
Надявам се да е полезна и на Вас

Общи условия

Активация на акаунт