Ето есента дойде, а МАЙчето расте, расте! Тема2

  • 24 377
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 604
rosit@ и нашия тати се вълнува много повече от предния път. Някак си явно по го осъзнава ли, де да знам? Още  ме е яд, че не снимах физиономията му на изписването на каката. Сестрата му я подава, а той с едни огромни изцъклени очи пита "Ама аз ли да я взема."  rotfImbo
 

# 691
  • Cтраната на чудесата
  • Мнения: 143
Аз с първата бременност ходих всяка седмица,но понеже преди това имах спонтанен аборт(правиха ми кюретаж  Sad ) и след него 1,5 напразни опити,докато накрая не стана каката  Peace  А сега ще видим,ходих преди около 3 седмици. А относно сънищата и аз сънувам небивалици  Joy  даже тази сутрин се усетих,че ревЪ с глас (сънувах,че на детето пижамката е изчезнала  #Crazy smile3555  Joy Joy Joy ) #Crazy Joy

amairani  и при нас думите бяха същите  Joy Joy Joy

# 692
  • Мнения: 1 782
Мултивитамините са слаба работа,мижави дози от всичко... аз съм решила да пия биозин, само да отминат неразположенията.

Биозин мама ли имаш предвид ? Това нали е само лактоферил - за имунитет ?

Е мижава работа, ама все пак е нещо ... иначе само Неофолик ли ?

# 693
  • Мнения: X
Donkova,смея се с глас на твоя сън! hahaha Joy

# 694
  • Мнения: 198
Две в едно,  изследването за тромбофилии може ли да се прави докато си бременна? С предната бременност трябваше да си направя по препоръка заради мисед-а. Само, че аз много се мотах и  взех, че забременях . Отидох при АГ-то и и казах, че не съм успяла и сега ще го направя, но тя каза, че сега резултатите няма да бъдат показателни. Затова през цялата бременност имах назначена терапия с Аспирин протект. И не съм имала проблем с бебока.
За витамините - повечето мами ги започват около пети месец.

# 695
  • София
  • Мнения: 211
Момичета, какви работи пиете вие.... Shocked Shocked Shocked
За първи път ги чувам.... Аз пиех шуслерови соли, но започнах да ги повръщам и засега докато не мине гадето и повръщането няма да пия друго освен ФК.
Относно сънищата и аз имам доста странни и ярки сънища, и сънувам всяка вечер. Задължително ставам поне 1 път до тоалетна, но заспивам бързо... ако съм сънувала и прекъсна съня като стана, после продължавам и си го досънувам  Laughing Laughing
Относно честотата на прегледите при мен са горе долу на 1 месец.... винаги виждам и чувам бебчо, но всяка седмица ми се вижда прекалено, знам и от майка ми, че не е много хубаво да те бъркат много често... Shocked Shocked Shocked Освен ако не е по лекарско изрично искане...

# 696
  • Мнения: X
И аз не пия витамини,само фолиева к-на.Хапвам разнообразно и се стремя да си ги  набавям от храната.Мисля да си купя прегнакеър ,като изляза от първия триместър.

# 697
  • Мнения: 109
Засега и аз пия само ФК, моята док. каза, че всичките били горе долу еднакви и да си преценя сама.
Още ми е рано, но понеже обсъждате БХС и ФМ, аз смятам да отида само на ФМ в 12 - 13с., БХС ще си го спестя, засега съм се насочила към Д-р Даскалов в Пловдив.

# 698
  • Мнения: 50
Привет и от мен  Grinning

ние вчера бяхме на преглед и вече си имаме 8мм-рово буболече  Wink

Голямо четене четох и всеки път се замислям в коя седмица съм, сега мисля, че съм в 8 г.с.

Не знам при вас как е, но аз постоянно съм гладна  Sad И си хапвам де .. newsm78 Thinking Embarassed

Гади ми се през целия ден, вечер, сутрин- постоянно. Confused

Искам само да попитам дали има и други мами, които живеят в Германия, и ако да- къде сте?

Пожелавам хубав ден на всички и само хубави новини  bouquet

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 687
И аз да се запиша в темичката Simple Smile. В понеделник бях за първи път на преглед , чухме сърчицето и бебока много мърдаше, чак и докторката се учуди Simple Smile. В 9г.с съм
. На 22-ри пак съм на преглед да ми пускат вече изследвания и да ми завежда картона. На 34г.съм, втора бременност, в момента бременея в Ямбол Simple Smile.
Много ми се гади , момичета, повръщам, спи ми се, изобщо пълна програма. С първата бременност беше същата работа Sad. И аз много сънувам, едни цветни, направо реални сънища.
Аз пия само ФК, макар че с това гадене и повръщане в последно време я забравям. Пиех и селен и келп ( за йод) в началото.
Искам да питам, ако има и други мами от Ямбол, къде ще ходите на ФМ?

# 700
  • Мнения: 1 256
И аз да се запиша в темичката Simple Smile. В понеделник бях за първи път на преглед , чухме сърчицето и бебока много мърдаше, чак и докторката се учуди Simple Smile. В 9г.с съм
. На 22-ри пак съм на преглед да ми пускат вече изследвания и да ми завежда картона. На 34г.съм, втора бременност, в момента бременея в Ямбол Simple Smile.
Много ми се гади , момичета, повръщам, спи ми се, изобщо пълна програма. С първата бременност беше същата работа Sad. И аз много сънувам, едни цветни, направо реални сънища.
Аз пия само ФК, макар че с това гадене и повръщане в последно време я забравям. Пиех и селен и келп ( за йод) в началото.
Искам да питам, ако има и други мами от Ямбол, къде ще ходите на ФМ?

Ивка, ти в Евата в Сливен  или в Ямбол ходиш на прегледи?

# 701
# 702
  • Мнения: 358
Добър ден и от мен.
Честито на новите майчета! Как бързо се пълни групата само Heart
Някой попита кога е преминало гаденето. Да отбележа,че не премина на 100%. Понякога се появява, даже и повръщам, но доста по-рядко от преди. Отшумя точно в 11 седмица.

Аз пък днес бях на БХС. Пуснаха кръвните и ако има проблем, утре ще звъннат.
Направиха и УЗ преглед. Да ви кажа, голямо подксчане беше на това добиче! Ама не се спря, казвам ви. И упорито, завъртя се с гръб и трябваше да го ръчкаме, за да се обърне. Всичко си има - по 5 пръстчета, 2 ръчички, 2 крачета. От главата до дупето е 49мм. Не си показа пола, ама и Док не предположи нищо. На следващите прегледи.
Нухалната гънка е в норма (1,6). Според биометричните данни риска за хромозомни аномалии е много нисък 1:20000. Та се успокоих.

Някой наясно ли е PAPPA и free βhCG в какви стойности са в норма?

# 703
  • Мнения: 1 782
Привет на новите майчета Simple Smile Така се радвам, че ни се увеличава групичката Simple Smile  Hug bouquet

natalkus, честито за прекрасните новини  Hug Peace

Ама така се развълнувах значииии Simple Smile  bouquet

# 704
  • София
  • Мнения: 530
Здравейте мамчета Simple Smile Добре дошли на новите и честито на всички за хубавите новини от прегледите
Виждам за витамини и прегледи говорите - Аз пия прегнакеър плюс омега 3, магне В6, мета фолиева, и от утре почвам някакви хомеопатични капки заради кръвното.
За прегледите - бях на два до сега - първия седмица след двете чертички, видях само точка  и втория онзи ден - запетайка със сърдечна дейност, нищо не съм чула, но сигурно е рано, мен сега ме вика чак на 10.11 и не знам как ще изтърпя до тогава. За сега само с вагинален ехограф са ме гледали - водя се уж 6 седмица Simple Smile
Хубава вечер на всички

Общи условия

Активация на акаунт