"Дете в колата" - Майките в колата също да внимават!

  • 2 807
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 758
Винаги съм била против това, децата да се возят без столче.И като видя майка или баба да държи детето в скута ми иде да слезна и да я фрасна.
Слава богу, че нищо ви няма Praynig

# 16
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Вчера пътувах така - на предната седалка с гушнато бебе - айде срам ме е Twisted Evil. Сега чакам всеки момент да пристигне столчето за кола, което поръчахме  Grinning
Аз пък знам случай, в който заради колани починаха хора паднали в река - не ми се разказва  Cry

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И като видя майка или баба да държи детето в скута ми иде да слезна и да я фрасна.

Така е!
Права си...но понякога е неизбежно.
Когато се пътува с такси примерно.

...на мен ми се налагаше скоро всеки ден да пътувам с такси с Диана...не мога да си помъкна и столчето...

Далеч съм от  мислъта да споря как трябва да се пътува...то е ясно как.
Просто понякога се налагат изключения.

# 18
  • Мнения: 9 990
Вчера пътувах така - на предната седалка с гушнато бебе - айде срам ме е Twisted Evil. Сега чакам всеки момент да пристигне столчето за кола, което поръчахме  Grinning
Аз пък знам случай, в който заради колани починаха хора паднали в река - не ми се разказва  Cry
Извинявай, но тук става въпрос за превенция при по-нормални и леки катастрофи, където столчето спасява.Ако ти е писано да паднеш в реката-келфайда с какво си.Но в натоварения трафик в София и другите градове-айде нема нужда в реки да падаме...тях просто ги няма.Мислете малко преди да пишете такива неща.Столчето спасява в подобни на описания случай-удар отзад/и на нас ни се е случвало-със и без столче и знам какви са последствията/удар въобще, рязко спиране и т.н.В големите и тежки катастрофи си е късмет да оцелееш с каквото и да било , на всеки е ясно това... Tired
Реза-така е-в такси и аз така процедирам.В някои страни като се качваш с малко дете ти вадят от багажника столче-т.е-естествено е ти да не си го мъкнеш с тебе... Tired

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В някои страни като се качваш с малко дете ти вадят от багажника столче

 Shocked Мечтииии....
Когато го видя това в милата ни рОдина, ще призная, че нещата отиват на добре.
На нас са ниправили проблеми за куфар..щото целия багажник, разбираш ли бил за газовата уредба...

# 20
  • Мнения: 9 990
Ами да-мечтииииии....жалко е, че тук остави такситата....ама наистина няма глоба за необезопасено дете.Това би спасило малко положението.Минаха времената на 5 коли на кръст-повечето москвичи със максимум 80кв/час да се движат.Сега е джунгла, нахакани 20-годишни пръцльовци засичат и правят глупости, дупки, които предизвикват неочаквани маневри-ето в тези случаи столчето спасява-в това съм убедена, защото съм го видяла.Пък който иска-да си вози детето отпред...и да му разрешава да се разхожда отзад.Истината е в глобите...всеки да си плаща после, а не ако аз преизвикам катастрофа, защото се случва, дупки-засечки колкото щеш по улиците и никой не е застрахован да не му се случи...и недай си боже има дете в колата, която аз ударя отзад и недаи си боже му се случи случка на това дете,защото е паднало и си е ударило главата...аз, освен,че ще бъда съдена и акта ще си ми напишат/срещу което няма да имам възражения/ то е мноого вероятно и родителите, необезопасили детето си да ме съдят...

# 21
  • Мнения: 410
Абсолютно сте прави! Присъединявам се към призива. Наистина това се тръби във форума непрекъснато. Аз скоро претърпях катастрофа. Понеже много пътувам служебно, но не шофирам, ми е навик да си слагам колан. Но навика ми дойде основно от чужденците, с които работя. На модерните коли, е инсталирана аларма, и ако шофьора не си сложи колана при потегляне, почва да вие и пищи едно нещо, дето няма как да не те вбеси и да си сложиш колан. Сигурна съм че има начин за "побългаряване" и отървия де!
Другите фрапантни сцени са, като видиш детенце виснало, буквално, между седалките, да гледа и да насърчава родителите си " Давай тате ( мамо) мини го " и.н. Възпитанието на пътя, не е възпитание в състезателни умения! Ако такава кола спре рязко, или бъде блъсната, детенцето ще " излети" през предното стъкло.
Сина ми се роди с 10 дена по-рано и осуети намерението ми да го изпишем в бебешка кошница, но я упих на 10тия ден и не съм жалила пари за нея, макар и да не е пътувал кой знае колко. И на нас ни се е случвало да пътуваме без столче, най - вече в такси! притискам го здраво към мен или към седалката. Автобусите също са си опасно място, предвид състезателните способности на шофьорите!

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Напълно съм съгласна! И въпреки че по правилник може на предната седалка да се вози дете до 10 години в  столче, мисля, че мястото на невръстните пътници е на задната седалка / естествено пак в столче/. Наистина трябва да сме предпазливи, лошите неща се случват за секунди.

Не, тук вече има едно изключение! Ако шофьора е сам и вози бебе в кошница трябва да го сложи на предната седалка. Има си начин да се захване кошницата безопасно! Това е така, за да не се разсейва шофьора и да се обръща постоянно назад. Аз така возех дъщеря си. Сега когато съм сама я возя отзад диагонално на мен, за да мога да я контролирам..

# 23
  • Мнения: 1 172
На мен пък ми е писнало да убеждавам хората да си возят децата в столче. Въобще не ме впечатлява вече смелостта (или по-точно безотговорността)  на такива родители. Всеки си има глава на раменете и всеки си носи отговорност за собственото си дете. Наслушала съм се каква екстра е столчето, колко видиш ли било скъпо и ненужно (пък да имаш GSM апарат за 300 лв е много по-наложително, и такъв случай съм срещала), как родителите като са возени без столче едно време, нищо лошо не им се е случило на пътя.

Аз за моето дете съм решила - само в специално столче, без значение дали ще пътува 1 пресечка или 300 км. Виждам, че все повече деца се возят в столчета (поне в София е така) и това ме радва.

Когато правя по-голям подарък за бебе на близки роднини или приятели, му купувам столче за кола. Оттам нататък си е пак избор на родителите дали ще го ползват или не.

Не смятам, че глобите ще стреснат някой -  има глоби и за карането без застраховка, без книжка, без колан, но хората масово си го практикуват.

На всички, които возят децата си необезапасени, мога само да пожелая никога да не им се случва да съжаляват за този си избор.

# 24
  • Мнения: 7 640
м да и воzене в портбебе не одобрявам  Naughty
удобряваш или не, то поне е предвидено и за такива случаи, има и инструктаж да прикрепяне на коланите. По-добре така, отколкото в ръце!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Не, тук вече има едно изключение! Ако шофьора е сам и вози бебе в кошница трябва да го сложи на предната седалка. Има си начин да се захване кошницата безопасно! Това е така, за да не се разсейва шофьора и да се обръща постоянно назад.

Кошницата може да се сложи отпред само ако е обрпатно на посоката на движение и няма въздушна възглавница за съответната седалка.

На всяка от нас се е налагало да пътува в такси и е ясно, че сме пътували обезопасени. То наистина, ако има нещо писано, ще се случи - и в река ще паднеш. Призивът ми главно беше към семейства собственици на автомобил и особено такива, за които е практика да пътува майката на предната седалка, гушнала бебето!!!

Нямам нищо против възрастта на шофьорите, но как се случи така, че в неделя ни удари един наскоро излязал от пубертета, а вчера (докато мъжът ми пийвал кафенце с кума след като закарали колата на сервиз) пак един на същата възраст отново с микробус ударил пред кафето 3 коли паркирани, защото избягвал дупка - като се връщах от работа гледах разхвърчани части на 40 метра във всички посоки, а около кафето играят и дечица!  #Cussing out

# 26
  • Мнения: 7 803
м да и воzене в портбебе не одобрявам  Naughty
удобряваш или не, то поне е предвидено и за такива случаи, има и инструктаж да прикрепяне на коланите. По-добре така, отколкото в ръце!
упс правописна грешка  Embarassed
по-добре или не, тук не е поzволено

# 27
  • Мнения: 7 640
сериозно? Аз съм виждала схема на закрепване на портбебе на задната седалка, успоредно на облегалката, ама с две бебета не става и да искаш Laughing

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз си возя дъщерята в столче на задната седалка диагонално на мен и си спазвам каквото зависи от мен. Но глобите никак няма да помогнат - да не би да няма глоби за такива, които карат пияни - и като има какво от това?

# 29
  • Мнения: 7 803
сериозно? Аз съм виждала схема на закрепване на портбебе на задната седалка, успоредно на облегалката, ама с две бебета не става и да искаш Laughing
хммм до колкото ми е иzвестно само кошница,столче или седалка zа по големите деца. не съм и виждала такъв случай с портбебе  Rolling Eyes
е ние с по 2 бебета сме си така или иначе особен случай  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт