Фиброаденом- да се оперираме ли? 3-та тема

  • 105 747
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 731
magi mei, как мина прегледът?

# 721
  • Мнения: 965
Е как да не правят интубации ? Правят ги ... та нали са по добре заплатени .
Нашата медицина е печелбарска работа !

# 722
  • Мнения: 33
Vanesska_, ти къде се оперира? Би ли споделила.

# 723
  • софия
  • Мнения: 508
Доктор Монева се оказа наистина чудесен човек.Оказа се фиброкистична мастопатия  с двустранно аденозни участъци ,с аехогенни участъци  newsm78.Оказа се ,че са кисти даже и в другата гърда без да съм я усетила с размер 3см.Предписа ми антибиотик и в петък пак иска да отида да ме види за да прецени дали да издърпа проба от нея да  нося в раковата за изследване.Накара ми се ,че не съм казала че съм с болки и отекла.Направо ме учуди ,отдавна не бях срещала лекар загрижен за пациентите си.Още веднъж благодарности за всичко  bouquet bouquet bouquet.

# 724
  • Мнения: 637
Момичета вчера ми поставиха диагноза мастопатия .Две мн малки кисти под 3 мм и една 6 мм.Трябва ли да се тревожа?Отидох на преглед заради странната болка и сърбеж около зърното.Лекарката каза,че не е тревожно.Като се зачетох из интернет доста се уплаших. Tired

# 725
  • Мнения: 2
Здравейте! Вчера бях на гинеколог за гърдите и ми каза ,че имам фиброаденом с размери 4 мм ,но не ми каза за никакво лечение,а само ще го наблюдаваме.На 24 години съм и миналия месец претърпях аборт в 3тия месец възможно ли е този фиброаденом да е резултат от аборта? Има ли билки ,които са помогнали на някого ?

# 726
  • Мнения: X
Фиброаденома е резултат от хормонални промени. След като се нормализира положението при теб отиди при мамолог.
Момичета, пратете ми на лс координати на лекарите, от които сте доволни, ако ги няма в линка на първа страница, за да мога да ги вмъкна в новата тема, че почти изписахме тази. Балгодаря !

# 727
  • Мнения: 738
Buzankata1010 фиброаденом се маха оперативно от 1,5см до 2 см и нагоре Simple Smile А при теб може да ти изпише крем или да го следите Simple Smile Отиди на преглед при специалист.Аз съм на твоите години.До сега имам 2 операции.Но пък хормоните са ми наред...Казаха ми , че съм предразположена към такива образования  Crossing Arms

# 728
  • Мнения: 43
Оперирах се в болница Сердика при др Средкова. Все още не са ми махнали конците, но поне хистологията излезе и всичко е наред. На някого случвало ли му се е след операцията болка в ръката откъм операцията?

# 729
  • София
  • Мнения: 19 398
На мен ми махнаха фиброаденом преди месец и половина. Цялата работа беше за 10 минути, следобед си отидох в къщи.

# 730
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Фиброаденомите се махат при нужда или при желание от самата жена. При тях поведението е проследяване на определен период от време или оперативно премахване. Обикновено се махат тези с размери над 2-2,5 см и то ако нарастват и се променят, същото важи и за фиброаденоми които бързо растат и променят размера си.  Едни от колегите препоръчват да се следят, мнение което споделям и аз, а други препоръчват да се премахват. Най-добре в дадения случай, ще каже лекуващият лекар който е запознат със случая.
Позитивна вечер!
Между другото в гр. Пловдив върви кампания за безплатни мамологични прегледи, кампанията е постоянна и без краен срок, всяка жена без значение на възрастта, може да се възползва от тях. Целта е дамите да преминават профилактични прегледи, а там където има проблем, да се проследи.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=949730;topicrefid=19

Страница на кампанията в фейсбук - Профилактика на заболяванията на млечната жлеза

# 731
  • Мнения: 965
Докси , бихте ли ми казали ,къде мога да се прегледам лично при Вас , струвате ми се коректен и мисля че ще мога да ви се доверя ( за разлика от повечето ви колеги печелбари , зад тези думи заставам с лични опити няколкократно ). Разстояние не би ме притеснило ако цената за това е  истината .

# 732
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Докси , бихте ли ми казали ,къде мога да се прегледам лично при Вас , струвате ми се коректен и мисля че ще мога да ви се доверя ( за разлика от повечето ви колеги печелбари , зад тези думи заставам с лични опити няколкократно ). Разстояние не би ме притеснило ако цената за това е  истината .
Здравей, Светлинар! Можеш да дойдеш и който иска също, в Умбал " Св. Георги " Пловдив , на бул " Пещерско шосе 66 " контакт на лично съобщение и информация. Готов съм да помогна на всеки който има нужда, било поради проблем или за профилактика. Сигурен съм, че хората с които работя също биха го направили. Аз съм на принципа, че медицината е хуманна професия и призвание и не бива да бъде превърната в бизнес. Защото човешкия живот и здраве не е търговия. Приятен ден и усмихнат за всички!

# 733
  • Мнения: 965
Здравейте,

По повод лечението на кисти, бих могла да Ви споделя терапия, която аз първоначално приех като смехотворна, но вече два пъти ми действа безотказно при доста големи кисти, на които предстоеше пунктиране.
Приема се 21 дни по 1 капка масло от чаено дърво (използвам STIX и не зная дали има алтернативен препарат) в лъжичка сладко/мед и веднага след това се изпива чаша подкислена течност -вода с оцет, лимон или кисело мляко. След това се почива 14 дни и може да се повтори. Задължително се приема на пълен стомах, защото маслото е много агресивно.
Не е панацея, но след като на мен ми действа, вероятно, ще подейства и на други. Между другото чаеното дърво е полезно за много други проблеми и не може да навреди.
Успех!


Sad  пробвах и аз ( пиех даже по повече капки 2.3 за по добъркан ефект ) ,но при мен не се получи ... явно е до организъм ...

# 734
  • Мнения: 146
Някой има ли мнение за д-р Цветан Минчев шеф на гръдна хирургия в Токуда? Благодаря момичета, смятам това да ми е последната операция, омръзна ми вече от 19 годишна през 4 години се оперирам, това ще ми е за 4-ти път. Sad

Общи условия

Активация на акаунт