Лотария "Зелена карта" 2017

  • 288 006
  • 2 215
  •   1
Отговори
# 1 965
  • Мнения: 2 024
Благодаря ти agitac Simple Smile ще продължа да чета и да обмислям вариантите. Възможни са препоръки от местен, но българин /работещ във фирмата/, както и дългогодишен работодател от Англия, но ... трудно ще бъде. Латиноамериканците са по-близо и са по-удобни работници от европейците /мое мнение/.


Ако българинът, препоръчител, е добър служител - ще му се гласува доверие, без значение националността му! Работодателите, при които си залужава да работи човек (без значение ниско или високо квалифициран труд) гледат на кандидатите като на служители и работници носещи полза за фирмата, не ги интересува произходът им... а някои фирмени политики дори залагат на разнообраяване на личния състав от към други нестандартни качества. Например, не забравяй да пишеш ползване на повече чужди езици - и един лично проверен съвет в твоя полза - Българският и Македонският език СА РАЗЛИЧНИ езици за американеца!  Joy

Моята първа работа започнах във фирма с вече наети българи, които имаха отлични изяви на "работната площадка"... И помня, как един ден при мен супервайзорът доведе една нова служителка и рече "Speak!". Спогледахме се и момичето ми каза "Я сум од Македониa"!"  Grinning Е, първо се напрегръщахме за добре дошла и си заговорихме аз на български, тя на македонски. Така започна и преводаческата ми работа от английски на "македонски". Joy


За латиноамериканците - не мисля, че са по-удобни. Ако работодателя има и българи и латино, скоро се убеждава, че ние сме и по-кадърни и по-съвестни. Ако, обаче не е срещал в живота си българин, няма как да го сравнява с други. От друга страна, латиното лесно си намира работа именнно, защото си се подкрепят по между си, което пък им дава увереност, че без проблем може да се сменят работата, ако нещо не им е кеф настоящата. При българите не е чак така. Много по-малко сме от латиното, а и сами си знаем, че по национална черта сме единаци и не се подкрепяме взаимно много-много. Та, като се закачи човек някъде на работа, не мисли с лека ръка да напуска или да си претупва задълженията.
 Grinning

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 09:03 от agitak

# 1 966
  • Мнения: 558

И защо продължава ме да спамим, се питам аз.
[/quote]

Темата е за зелена карта, като не мисля, че това означава само да се похвалим, че сме изтеглени или да се оплачем, че не сме изтеглени. Нормално е да възникват най-различни въпроси, които касаят както ситуацията, в която си спечелил, така и ако не си. Тези, които не са спечелили, имат право да се интересуват също, да търсят алтернативи и да проучват различни аспекти. Темата е именно за споделяне на опит. Също така, въпроси, зададени от хора, които не са изтеглени, могат да бъдат от полза на тези, които са.

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 09:55 от Potrebitelsko Ime Deya

# 1 967
  • Мнения: 25 750


Темата е за зелена карта, като не мисля, че това означава само да се похвалим, че сме изтеглени или да се оплачем, че не сме изтеглени. Нормално е да възникват най-различни въпроси, които касаят както ситуацията, в която си спечелил, така и ако не си. Тези, които не са спечелили, имат право да се интересуват също, да търсят алтернативи и да проучват различни аспекти. Темата е именно за споделяне на опит. Също така, въпроси, зададени от хора, които не са изтеглени, могат да бъдат от полза на тези, които са.
Аз много добре знам за какво е темата, пиша и чета в нея от 4 години. С какво твоя пост помогна на неизтеглени?
Пишете колкото да се намирате на писане.
Въпроса за рибата в морето получи серия от отговори.
Моля не ми отговаряй, разводни се предостатъчно.

Искам да попитам има ли вече официално инфо за квотите, колко изтеглени българи има тази година?Креми, ако си намерила нещо по въпроса?

# 1 968
  • Мнения: 558


Темата е за зелена карта, като не мисля, че това означава само да се похвалим, че сме изтеглени или да се оплачем, че не сме изтеглени. Нормално е да възникват най-различни въпроси, които касаят както ситуацията, в която си спечелил, така и ако не си. Тези, които не са спечелили, имат право да се интересуват също, да търсят алтернативи и да проучват различни аспекти. Темата е именно за споделяне на опит. Също така, въпроси, зададени от хора, които не са изтеглени, могат да бъдат от полза на тези, които са.
Аз много добре знам за какво е темата, пиша и чета в нея от 4 години. С какво твоя пост помогна на неизтеглени?
Пишете колкото да се намирате на писане.
Въпроса за рибата в морето получи серия от отговори.
Моля не ми отговаряй, разводни се предостатъчно.

Искам да попитам има ли вече официално инфо за квотите, колко изтеглени българи има тази година?Креми, ако си намерила нещо по въпроса?

Съжалявам, обаче ще ти отговоря - когато нападаш някого, не можеш да очакваш да не реагира. Чета форума от доста години и не пиша, тъй като нямам потребност от това и за да се включа в темата, не съм го направила, за да се намеря на писане. И писах, че въпрос, зададен от неизтеглен, може да е полезен на изтеглените, още повече въпрос относно пазара на труда, който пазар е коренно различен от европейския.

Не ми стана ясно с какво въпросът ми подразни част от потребителите, но няма значение. Приключвам.

# 1 969
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Добър ден.За мен това също са излишни въпроси и губене на време.Обаче хората сме различни и всеки разбира нещата по различен начин.
Лъки,не ми е останало време тези дни да прочета никъде.Дори при любимия ми Саймън не съм надничала да видя какво е писано.

# 1 970
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Някой питаше по-напред какви пари са необходими за живот в САЩ.
Една интересна статистика, става дума за доход на семейство от двама възрастни и едно дете
http://www.mentalfloss.com/article/80354/minimum-income-it-takes-live-each-state

# 1 971
  • София
  • Мнения: 3 414
Някаква статиска излезна ли вече?
Може ли линк към блога на Саймън,Креми?

# 1 972
  • Мнения: 25 750
Ако намерите нещо от статистиката, копирайте тук. Peace

# 1 973
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Някаква статиска излезна ли вече?
Може ли линк към блога на Саймън,Креми?
http://britsimonsays.com/

# 1 974
  • Мнения: 338
Изтеглен съм. Изобщо бях забравил за тая лотария, преди около 2 седмици една приятелка попита дали съм проверявал. И вчера се присетих, поглеждам и...изненада. Доста неочаквано за мен. Сега изобщо нямам идея какво да правя. За миналогодишното теглене имах усещането, че ще ме изберат и бях готов да замина, но ударих греда. Тая година нищо такова, никакви усещания, но ето - избран съм. Това може би е мечта на милиони хора по света, а аз сега съм пред доста трудно решение.

# 1 975
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Ами честито. Притегляш плюсове и минуси да останеш и заминеш и решаваш. Не е лесно, но е шанс да обърнеш живота си.

# 1 976
  • САЩ
  • Мнения: 666
Изтеглен съм. Изобщо бях забравил за тая лотария, преди около 2 седмици една приятелка попита дали съм проверявал. И вчера се присетих, поглеждам и...изненада. Доста неочаквано за мен. Сега изобщо нямам идея какво да правя. За миналогодишното теглене имах усещането, че ще ме изберат и бях готов да замина, но ударих греда. Тая година нищо такова, никакви усещания, но ето - избран съм. Това може би е мечта на милиони хора по света, а аз сега съм пред доста трудно решение.

Имаш ли какво да губиш, ако идеш? Говоря за по-сериозните неща?
Ако не, иди. Сега ти е шанса. Винаги можеш да се върнеш, ако не потръгне. Но ако съжалиш, че не си отишъл, да идеш пак е по-трудно, дори може и невъзможно да бъде.

# 1 977
  • Мнения: 338
Имаш ли какво да губиш, ако идеш? Говоря за по-сериозните неща?
Ако не, иди. Сега ти е шанса. Винаги можеш да се върнеш, ако не потръгне. Но ако съжалиш, че не си отишъл, да идеш пак е по-трудно, дори може и невъзможно да бъде.
[/quote]

По-сериозните? На 31г съм, не съм женен, деца все още нямам, имам бих казал добра работа, която ми харесва да работя. Евентуално ще загубя това + приятелите и роднините. Така, аз съм бил там 2012та година, за месец на почивка, доста обикалях, като цяло ми хареса...но бях на почивка. Нищо общо нямат нещата. Имам и виза b1/b2 до 2025та година. Това, което забелязах там е, че хората правят едно нещо - работа, работа и, ооо изненада - работа. Винаги съм мислел и продължавам да го правя, че да се смачкваш от бачкане за да вадиш много пари не е най-важното. Понеже там бях отседнал при брат ми, който живее от 8-9 години постоянно там ми направи впечатление, че нямат особено много приятели. Имаше в градчето, където живеят /Virginia Beach/ още българи, с които излизаха от време на време, но изобщо не може да се сравнява с това, което е тук. Аз виждам, че и той, ако имаше по-добър избор нямаше да е там, просто така се стекоха обстоятелствата.

# 1 978
  • САЩ
  • Мнения: 666
Ами според мен няма какво да губиш. Щом нямаш жена/деца, щом смяташ, че работата не е най-големия приоритет, а и да беше - тя е преходна, аз бих опитала.

Хубавото на щатите е, че има места за всеки. Била съм във Вирджиния бийч / Норфолк, там по техните стандарти си е малко, силно туристическо и като цяло във Вирджиния е доста "по-семейно" от големите градове. Спокойно можеш да се ориентираш към място, където има повече хора, живот, опции за завързване на приятелство.
Виж доколко е конвертируема професията ти, къде би си намерил добра работа, разгледай мненията на хората из интернет за местата (в редит и куора има много инфо), бягай от Bible belt щатите и мисля, че можеш да си намериш местенце. В САЩ не е едно и също навсякъде.
А ако не се получи - полети наобратно има ежедневно Simple Smile

# 1 979
  • Мнения: 2 266
Имаш ли какво да губиш, ако идеш? Говоря за по-сериозните неща?
Ако не, иди. Сега ти е шанса. Винаги можеш да се върнеш, ако не потръгне. Но ако съжалиш, че не си отишъл, да идеш пак е по-трудно, дори може и невъзможно да бъде.

По-сериозните? На 31г съм, не съм женен, деца все още нямам, имам бих казал добра работа, която ми харесва да работя. Евентуално ще загубя това + приятелите и роднините. Така, аз съм бил там 2012та година, за месец на почивка, доста обикалях, като цяло ми хареса...но бях на почивка. Нищо общо нямат нещата. Имам и виза b1/b2 до 2025та година. Това, което забелязах там е, че хората правят едно нещо - работа, работа и, ооо изненада - работа. Винаги съм мислел и продължавам да го правя, че да се смачкваш от бачкане за да вадиш много пари не е най-важното. Понеже там бях отседнал при брат ми, който живее от 8-9 години постоянно там ми направи впечатление, че нямат особено много приятели. Имаше в градчето, където живеят /Virginia Beach/ още българи, с които излизаха от време на време, но изобщо не може да се сравнява с това, което е тук. Аз виждам, че и той, ако имаше по-добър избор нямаше да е там, просто така се стекоха обстоятелствата.
[/quote]






Аз мисля,че си леко заблуден.Хората и си работят ,когато си трябва и си почиват най-добре,когато си трябва.И знаят да почиват по-добре от нас.А за приятели и тук можеш да ги намериш.Ние тук срещнахме много добри приятели с които се събираме често и излизаме също често.

Общи условия

Активация на акаунт