Лотария "Зелена карта" 2017

  • 288 015
  • 2 215
  •   1
Отговори
# 1 980
  • Мнения: 338

Аз мисля,че си леко заблуден.Хората и си работят ,когато си трябва и си почиват най-добре,когато си трябва.И знаят да почиват по-добре от нас.А за приятели и тук можеш да ги намериш.Ние тук срещнахме много добри приятели с които се събираме често и излизаме също често.
[/quote]

Ами може и заблуден да съм, но това което видях като бях там беше това - само яко бачкане и почти никакво свободно време за себе си. Е, там брат ми има шанса да работи по 10-11 дни в месеца, но колко са като него!? И също предполагам, че навсякъде е различно, аз говоря за това, на което лично станах свидетел.

# 1 981
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Първо честито и успех.
Не всички са така в грешка си.
Много е относително. Има хора, които си работят на нормална работна седмица има и такива, които нямат и почивка. Всичко зависи от сектора към който ще се насочиш. Повечето познати българи, които са около нас казват, че са работили на 2-3 места докато си стъпят на краката и се устроят. Тук при нас са кът тези, които само работят, а за несемейни като теб забавленията са много, приятели можеш и тук да си намериш това не виждам да е проблем. Те знаят как да се забавляват, не е скучно.
Защо всички си мислят, че тук постоянно се работи, работи и пак работи. Не е вярно, въпреки че има и такива, но това насаждане не знам откъде е дошло.
Аз не съм имала проблеми с намирането на приятели, дойдох на готово един вид, не съм мислила за нищо. Приятели сама си намерих, извън кръга в който попаднах, една от най-близките ми приятелки тук е американка, с която се запознахме в Старбъкс след като си излях кафето върху нея. Laughing И не е вярно, че гледат на нас с други очи, защото и това съм чувала, поне хората които познавам не са такива.

# 1 982
  • Мнения: 338
Е, Ню Йорк е страхотия, най-мръсното място, което посетих в САЩ, но и най-якото, много ми хареса. А защо мисля, че само се работи - може би, защото това видях. Със сигурност не е точно така. Другото, което знам е, че трябва да се 'доучва', ако желаеш да работиш нещо по-така, за повече пари. Тук имам диплома от ТУ-Варна, бакалавър + магистър, по морска специалност, работя си по нея вече 6 години, но това американос едва ли ще ги топли. А честно - аз изобщо не съм по ученето, не мога да си го представя някак си.

А за приятели със сигурност ще се намерят, или ако не приятели поне близки хора. Дано не си изляла кафето нарочно върху момичето. Wink

Ако не е тайна с какво се занимаваш там, от колко време си? Може и на л.с. ако е тайна Simple Smile

# 1 983
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Не е тайна и не съм разляла нарочно кафето. Joy Не е мръсно, зависи къде си бил, но да има нещо вярно, отнася се за крайните квартали.
Дойдох на студентска бригада и останах при ММ, той живее от дете в Щатите.
Работих във фирмата на роднина не ми се е налагало да си търся работа и това беше уредено.  От 3 години и повече не работя гледам си децата - бясна подрастваща и ревливо бебе плюс дивеещ котарак. Joy
Учи се, дипломата не ми я признават и уча в Колумбийския.

# 1 984
  • Мнения: 3 122
Моята диплома я признаха, но не намерих работа с нея. Така че доучвах за магистър. Много си странен, казваш че освен да работа друго не си видял, пък брат ти работел само 11-13 дни. Значи ето че има и други алтернативи.

# 1 985
  • Мнения: 338
Моята диплома я признаха, но не намерих работа с нея. Така че доучвах за магистър. Много си странен, казваш че освен да работа друго не си видял, пък брат ти работел само 11-13 дни. Значи ето че има и други алтернативи.


Брат ми общо взето беше с мен постоянно, ползваше отпуска, почивка, сменяше се на работа. Защото за 35 дни там пообиколих доста, чух даже от живеещи там от 5години българи, че те не са посетили толкова места. А брата работи като пожарникар/парамедик и имат някви странни графици с по малко, но дълги работни дни. Но колко учи за всичко това не е истина, сам казваше, че в България никъде не е учил така, едни дебели книги/учебници гледах, чак лошо ми стана. Като си помисля, че и евентуално аз мога да си го причиня и ми призлява пак. Но ще видим. Ако ме пуснат 6 месеца неплатена от работа мога да пробвам, да отида и да видя как ще е като не си на почивка. Ако не ми понесе да се върна и така. Ще го обмисля още малко време и ако не се надъхам може изобщо да не стигна до интервю, поне да не взимам визата за някой, който мечтае за това.  Rolling Eyes newsm78

# 1 986
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 788
Колкото по-нависоко се изкачваш в ерархията (правиш повече пари), толкова повече работиш.
Има категории служители, които нямат право на допълнително работно време, но са на разположение 24/7.
Така, че съм склонна, да се съглася, че е само работа .

# 1 987
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Факт, ММ е така не работи през уикендите, но често го пращат командировки в чужбина и главно лети в събота.

# 1 988
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Колкото по-нависоко се изкачваш в ерархията (правиш повече пари), толкова повече работиш.
Има категории служители, които нямат право на допълнително работно време, но са на разположение 24/7.
Така, че съм склонна, да се съглася, че е само работа .
Споделям  Peace

За почивките и свободното време всичко е въпрос на организация и плануване месеци по-рано  Peace


Правейки сравнение да , в Бг се бачка по-малко  Sunglasses  от 8 работни часа примерно само 5 са пълни , другото е разтакаване  Sunglasses имаме повече почивни дни Wink + платените и неплатени са повече Wink
Тук работя само парт тайм заради децата Simple Smile и ако работя 4 ,5 , 6 часа са ми пълни няма време за блеене , за много приказки с колеги и т.н.  Mr. Green




Брат ми общо взето беше с мен постоянно, ползваше отпуска, почивка, сменяше се на работа. Защото за 35 дни там пообиколих доста, чух даже от живеещи там от 5години българи, че те не са посетили толкова места.

Ами това е нормално аз повчето забележителности и тук и в България съм ги обиколила показвайки ги на гости  Hug
Имах приятел в Германия и навремето ми разправяше , че добре че съм аз да да се вдигне покрай мен и той да види някои неща  Laughing Hug




Пича правилно се е ориентирал да стои в БГ  Wink като гледам какви неща са му направили впечатление Wink
Така де едни се впечатляват от едно , друг от друго , въпрос на светоусещане .... мироглед  Peace


Лично аз , че мъжа ми обичаме предизвикатествата Wink тъй че местенето ни се отрази тамън  Laughing
живот и здраве мечтая за още едно местене на ново място  след години Wink ..... ще видим Simple Smile

За Бг винаги може да си се върнем , даже имаме познати поживяли 10-15 години тук и са се върнали Simple Smile
но ако решат пак могат да дойдат тук тъй като имат гражданство Wink

# 1 989
  • Мнения: 2 266
До шестата година въобще не ми харесваше тук,работех парт тайм,след това си намерих работа фул тайм,купихме си жилище,ходим насам-натам и все повече ми харесва ,и все по-малко мрънкам.Всичко е до човек и до нагласа.Кой както си го направи.И най-важното-човектрябва да се интегрира,за да се чувства добре.

# 1 990
  • Мнения: 338
До шестата година въобще не ми харесваше тук,работех парт тайм,след това си намерих работа фул тайм,купихме си жилище,ходим насам-натам и все повече ми харесва ,и все по-малко мрънкам.Всичко е до човек и до нагласа.Кой както си го направи.И най-важното-човектрябва да се интегрира,за да се чувства добре.

Здрави нерви и търпение имате, щом 6 години сте били на място, на което не ви харесва и все пак сте останали там. Поздравления.

Още един въпрос от мен към знаещите, кога най-късно мога да пусна онлайн формата DS-260? По принцип в писмото, което получих номера ми е малък...2ХХХ и предполагам, ако се задействам ще съм от първите на интервю, но искам да избегна този момент и да го оставя колкото се може по-назад във времето.

# 1 991
  • САЩ
  • Мнения: 666
Няма краен срок, но интервюта ще има до 1.10.2017 за спечелилите сега; обработката на документите от КСС отнема около 2 месеца + следващия месец да ти насрочат интервю, което значи, че е хубаво най-най-късно май догодина да ги подадеш.

# 1 992
  • Мнения: 338
Ехеее, време колкото си искаш, въпреки, че ей сега ще се изнижат 8-9 месеца. Е, явно доста ще се размишлява. Благодаря за краткия и точен отговор. Simple Smile

# 1 993
  • Мнения: 1
Здравейте,интересувам се за лотарията за зелена карта.Не знам много по темата и се вписах в някакъв сайт usagc.org ( но нещо не им повярвах много много) и ми искаха пари бла бла.Както и да е,ще съм много благодарна ако някой ми помогне да разбера кога ще е следващата лотария и как трябва да процедирам.Благодаря предварително Simple Smile

# 1 994
  • Мнения: 338
Здравей. Участието е напълно безплатно /е дават се евентуално 5лв за снимки/. Има сайтове, които 'търсят' балами да им вземат парите. Ето линк към сайта, който е единствен и официален. http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/iv-diversity.html  Тегленето за тая година приключи, следващи заявления се подават от м.Октомври, а тегленето е м.Май 2017. И като цяло шанса не е особено голям, но ето, мен от втория път ме уцелиха, без да ми е било цел...

Общи условия

Активация на акаунт