Лотария "Зелена карта" 2017

  • 288 006
  • 2 215
  •   1
Отговори
# 1 995
  • Мнения: 301
Здравейте. Има ли кандидатстващи от чужбина? Ако някой спечели може ли да се яви на визово интервю в чужбина, в случай, че не пребивава в България? Четох информацията, доколкото разбирам единствените две условия са да си гражданин на една от държавите в списъка (България) и да имаш минимум средно образование така ли? А някой да разкаже как протича интервюто в посолството след като си избран? Другото което е, пак доколкото разбирам лотарията за 2018г. ще отвори тази година през октомври месец? Има ли вече тема във форума за 2018-та? Мерси.

# 1 996
  • САЩ
  • Мнения: 666
Здравейте. Има ли кандидатстващи от чужбина? Ако някой спечели може ли да се яви на визово интервю в чужбина, в случай, че не пребивава в България? Четох информацията, доколкото разбирам единствените две условия са да си гражданин на една от държавите в списъка (България) и да имаш минимум средно образование така ли? А някой да разкаже как протича интервюто в посолството след като си избран? Другото което е, пак доколкото разбирам лотарията за 2018г. ще отвори тази година през октомври месец? Има ли вече тема във форума за 2018-та? Мерси.

Може, стига да има посолство. Избираш къде да се явиш, когато попълваш документите. Най-често по дефолт ти е посолството, което е най-близо до адреса, на който си казал, че живееш.

Да, това са двете условия.
Интервютата в различните държави протичат различно. За българските - има доста инфо в all.bg, за тези в чужбина - погледни блога на Саймън: http://britsimonsays.com/  и форумите на immigration.com
Да, за новата лотария документи ще се подават октомври.

# 1 997
  • Мнения: 301
Благодаря. Имам и един специфичен въпрос, ако евентуално някой знае. Ако случайно спечелиш и ти дадат зелена карта, има ли начин да издърпаш при себе си човек, който е от страна, не влизаща в указания списък при положение, че нямате официален брак? И ако не, сключването на брак единствения вариант ли би било? Защото при подаването няма как да го включа щом не е от разрешените страни...

# 1 998
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
.

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 06:26 от Titina

# 1 999
  • САЩ
  • Мнения: 666
Не избираш къде да се явиш, това с изборът, не съществува.

Не зная от кое DV си, но това не е вярно, поне не и тази година.
Скрийншот от ДС-а ми:



(заключен е вече, но имаше опция да се избере от списъка)

 

# 2 000
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
.

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 06:26 от Titina

# 2 001
  • Мнения: 3 122
И преди имаше избор, сега също има избор дали да се явиш в посолството в България или в посолството в държавата по постоянно местоживеене.

# 2 002
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Винаги е имало избор или поне през последните 14-15 години. Работата е там, че в друга страна могат да изискват  различни документи от тези в България.
Сестрата на моя позната се явява извън Бългатия и  искаха доказателство за наличност на финанси.

# 2 003
  • САЩ
  • Мнения: 666
Винаги е имало избор или поне през последните 14-15 години. Работата е там, че в друга страна могат да изискват  различни документи от тези в България.
Сестрата на моя позната се явява извън Бългатия и  искаха доказателство за наличност на финанси.


Мдам, точно това имах предвид, че протичат различно интервютата  Peace
Четох, че даже в някои африкански държави им искат задължително AoS.
Като цяло, в нашето посолство протичат леко и има много информация какво, как и кога,  и бих посъветвала който може, тук да си се явява.

# 2 004
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Да, и това за АоС съм го чувала, също.
И според мен, процедурата в България е доста улеснена, но всеки решава за себе си. Дано, само преди да реши, събере необходимата информация:)

# 2 005
  • ES
  • Мнения: 2 172
Отделно, документите ти трябва да са или на английски, или на езика на държавата, в която се явяваш.

# 2 006
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Успех със следването на съвети, получени от хора, не минали през процедура в трета държава.

# 2 007
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Тя, държавата е, казваш, само една.
 Crazy
Тъжно Sad
Този форум е за взаимопомощ,  а не за това кой е по-по-най. Аман!

# 2 008
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Не ми е работа, но вчера се сетих за една потребителка, която беше писала тук, че играе 12 години и все не я избират  Sad

Много се чудех вчера дали е избрана най-накрая  Thinking
Ако чете, моля да сподели, че вече почнах да я мисля  Embarassed

Съдбата, като се заинати понякога, няма спирка Sad

Дано е избрана нашата съфорумка, че да се порадвам поне за нея.  Hug

# 2 009
  • Мнения: 465
Не ми е работа, но вчера се сетих за една потребителка, която беше писала тук, че играе 12 години и все не я избират  Sad

Много се чудех вчера дали е избрана най-накрая  Thinking
Ако чете, моля да сподели, че вече почнах да я мисля  Embarassed

Съдбата, като се заинати понякога, няма спирка Sad

Дано е избрана нашата съфорумка, че да се порадвам поне за нея.  Hug


За съжаление има много такива хора.  Peace В алл.бг имаше дори цяла тема на кандидатстващи над 15 години, ако не се лъжа. Дано тази година е късметлийска Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт