С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 004
Румка свекърва ти не е за психиатър , а направо за лудница. Тая жена нормална ли е да говори така за собственото си внуче. Аз отдавна щях да съм подала молба за тормоз, пък мъжа ми ако ще не да се сърди развод да иска. То това не е нормално.....

# 61
  • Мнения: 5 593
А, бая километраж навивам през деня. Чудесна физзарядка. Фитнес не е необходим. Пример : Вчера в едната стая кубчета, в другата стая празна кутия. Отива, взима кубче, обратно в стаята с кутията, слага го в нея, връща се за друго кубче и така, докато свършиха .  Пък кубчетата са поне трийсетина. Аз плътно до нея, защото скоро проходи и не е стабилна все още. После  хвърляше топче, гони го, аз гоня нея, за да не падне. Кара кукленската количка, пак до нея. Сяда да кара от тези колички , които се бутат напред с крачета, пак до нея. Отделно разходката с количката. Така по цял ден, само без времето за спане.

# 62
  • при късмета
  • Мнения: 26 076
K.A.G, аз ако не духа не го преобличам. Обаче на моето дете там му е слабото място, надуха ли го, ако ще да е 30 градуса, се разболява. Това само ако е променливо времето, като сега. Иначе лятото на жегата е ясно, че ще се изпоти както се затича. Вкъщи рядко се стига до изпотяване.
Румка, изобщо нямаше да чакам до утре. Покажи имейла на мъжа си веднага. Тази жена не е за лудница, а за панделата. Или най-добре в Сибир да я пратят
Хърмаяни, мислех, че имейлите са доказателство в съда. Няма ли да й помогнат при дело за тормоз? Не знам дали трябва да е точно за домашно насилие или друго, но трябва да има начин да й се въздейства законово. Като се замисля няма да се учудя да няма

# 63
  • Мнения: 2 930
Хърмаяни, мислех, че имейлите са доказателство в съда. Няма ли да й помогнат при дело за тормоз? Не знам дали трябва да е точно за домашно насилие или друго, но трябва да има начин да й се въздейства законово. Като се замисля няма да се учудя да няма
      Не става въпрос за доказателства, а дали въобще ще се приемат като домашно насилие. Много е спорно, като се има предвид, че можеш да блокираш получаването на нежелана поща, да не отвориш мейла и пр. Не съм срещала такава практика - насилие само по пощата, без други прояви, винаги е била съчетана с нещо друго и нямам категорично мнение по въпроса.
      Ако правилно си спомням историята на Румито, свекървата много повече е да освидетелстване от психиатър и лечение, отколкото за закрила от домашно насилие.     

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 23:00 от Хърмаяни

# 64
  • при късмета
  • Мнения: 26 076
Мисълта ми беше, биха ли послужили за доказателство при евентуално дело за тормоз. Биха ли доказали тормоз имейлите? В съда, не за жалба в полицията

# 65
  • Мнения: 24 676
И колко време ще мине да се разправят със съд?
Щото сина и  не може да свърши работата и да я  сложи на място?
Да  си приказва сама каквото иска,но в този момент родилка с бебе едва ли има нерви за такива  психо...

# 66
  • при късмета
  • Мнения: 26 076
Лично аз, ако получа подобни писания хич и няма да чакам сина й да я сложи на място. Ще я попилея и в прекия и в преносния смисъл. Ако трябва и сина й ще го отнесе подобаващо. Само, че не съм аз.

То ясно, че чрез съда би отнело много време и не се знае дали изобщо би престанала, но доколкото си спомням те бяха подновили контактите си с нея "за пред хората". Та как би се чувствала самата вещица при заведено такова дело и като се разбере? Дали пък не би я кротнала такава мярка?
А и питах чисто информативно, защото съм останала с убеждение, че имейли са доказателство в съда

# 67
  • Мнения: 202
Те децата са ми още в корема, а тя ми казва - хайде раждай, давай ми ги децата и гледай си живота. Все едно съм сурогат майка на нейните деца.
Притесненията ми за по нататък да и оставя децата са следните:
- грубият и речник. Думите идиот, малоумник, вол, к..ва и.т.н са и любими и често използвани. Децата ми ще са момичета и не бих искала да говорят така.
- особеният и начин на хранене. Огромни количества чипс и шоколад на ден са ежедневие. Поради това е със силно затлъстяване което за нея е повод за гордост. Скоро ми се похвали че на 5 годишното комшийско момче майка му не му дава шоколад, но когато ходило при нея тя му давала един гооооолям шоколад и го крила от майка му докато го изеде. - Аз и на моите ще давам ти какво като ми забраниш ?!
- хигиенните и навици. Когато готви облизва всичко от лъжиците с които слага храната по чиниите, до самите тенджери. А има хепатит б.
- многократно съм била свидетел как целува децата на познатите и в устата. Пак припомням има хепатит б. Когато и направих забележка, каза че тя и нейните деца така си целувала пък са здрави. Не вижда нищо нередно в това.
- осоляването на бебетата. Казах и че това няма да се прави. Отговора беше - ами ти все някой път ще се обърнеш встрани и аз ще сипя сол във ваната. Това придружено с една странна усмивка.

Сигурна съм че ще живеем далече от тях, тъй като съпругът ми си намери работа в град на 300 км от тях.


Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 23:40 от B.D.O

# 68
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 004
Румка,  много  си търпелива.
Начин  за  справяне-блокирай мейла й, блокирай  входащите  й телефонни  повиквания  и  при  никакви  обстоятелства  не  допускай  това   изкукало  същество  покрай  децата  си.
Ако мъжът  ти  се  размръцка  за  бабинските  права  на  майка  си , размахай му  разпечатки от входящата  си  кореспонденция  с маминка.
А иначе-  на  твърдо  мнение  съм, че  жената  се  нуждае  от   психиатрична  помощ. Пълно  куку  е.Нещо  повече- смятам, че  е  силно рисковано децата  ти  да  остават   насаме  с нея.  Ако  действително    си е втълпила, че детето  ти  е  болно  от  рак , може  да    реши  да му спести  предстоящите  мъкие, . Няма  да е  нито  първата, нито  последната  луда,  направила  това.
Боже,само  като  те  чета, ме хващат бесните  и  ме  обхваща  нетърпим копнеж  да  я  ошамаря здраво   и аз, по примера на  сина  й.
Ако  тази беше  моя  свекърва, досега   щеше  да  й  е  запарило  под  подметките.
Много  си  търпелива. Ненужно  търпелива.

B.D.O ooooh!
Свекърва   ти  е е?ати  наглото  селско  парче. Направо  ме остави  без думи Simple Smile

Е, кажете, как  човек  да бъде толерантен  към  такова нЯщУ   като  тази женщина  newsm78
За такива е полезен  пълният   игнор.Нищо  друго.

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 23:35 от Бронте

# 69
  • София
  • Мнения: 24 807
Лично аз, ако получа подобни писания хич и няма да чакам сина й да я сложи на място. Ще я попилея и в прекия и в преносния смисъл. Ако трябва и сина й ще го отнесе подобаващо. Само, че не съм аз.

То ясно, че чрез съда би отнело много време и не се знае дали изобщо би престанала, но доколкото си спомням те бяха подновили контактите си с нея "за пред хората". Та как би се чувствала самата вещица при заведено такова дело и като се разбере? Дали пък не би я кротнала такава мярка?
А и питах чисто информативно, защото съм останала с убеждение, че имейли са доказателство в съда
Жената е болна.
Не знам защо сина ѝ не иска да го признае и да вземе мерки, преди тя да подлудее окончателно и да стане опасна и за себе си.
Съдът нищо не може да направи- дори и ограничителна заповед не може да издаде, защото психично болните не са подсъдни.

# 70
  • при късмета
  • Мнения: 26 076
Лично аз, ако получа подобни писания хич и няма да чакам сина й да я сложи на място. Ще я попилея и в прекия и в преносния смисъл. Ако трябва и сина й ще го отнесе подобаващо. Само, че не съм аз.

То ясно, че чрез съда би отнело много време и не се знае дали изобщо би престанала, но доколкото си спомням те бяха подновили контактите си с нея "за пред хората". Та как би се чувствала самата вещица при заведено такова дело и като се разбере? Дали пък не би я кротнала такава мярка?
А и питах чисто информативно, защото съм останала с убеждение, че имейли са доказателство в съда
Жената е болна.
Не знам защо сина ѝ не иска да го признае и да вземе мерки, преди тя да подлудее окончателно и да стане опасна и за себе си.
Съдът нищо не може да направи- дори и ограничителна заповед не може да издаде, защото психично болните не са подсъдни.
Ти изобщо не мислиш като пишеш. Ти може да си й сложила диагноза, но съда гледа официални документи, а такива в тази насока няма.
Така, че спокойно би могла да бъде осъдена за тормоз.
И кой ти каза и гарантира, че сина й не признава лудостта й, ама и не той удостоверява официално това, нали?

Румка, твоята свекърва ли се страхуваше да не препратиш имейлите на етърва ти? Като начало вземи ги препрати

# 71
  • София
  • Мнения: 24 807

Ти изобщо не мислиш като пишеш. Ти може да си й сложила диагноза, но съда гледа официални документи, а такива в тази насока няма.
Така, че спокойно би могла да бъде осъдена за тормоз.
И кой ти каза и гарантира, че сина й не признава лудостта й, ама и не той удостоверява официално това, нали?
Откровено казано, посредствеността ти ми идва вповечко!
Как пък веднъж не се замисли над това, което някой е написал и после да се изцепиш като крайна инстанция!?
Съдът не може да издаде определение или присъда без участието на адвокат, който да я представлява и който ще поиска лекарска експертиза. А, дали ще я освидетелстват или ще я обявят за нормална, е друг разказ.
Но, с тези й прояви, вероятността да ѝ оповестят диагноза, е 99%.

# 72
  • при късмета
  • Мнения: 26 076
Дали не е по-посредствено да твърдиш това
Съдът нищо не може да направи- дори и ограничителна заповед не може да издаде, защото психично болните не са подсъдни.
Това категорично не е вярно за всички психичноболни. Да, има психични заболявания, които те освобождават от съд. отговорност, но НЕ са всички заболявания. Както и голяма част от психичноболните си подлежат на съд. отговорност, спрямо заболяването. Даже повечето, защото диагнозите които те освобождават се броят на пръсти. И с една и съща диагноза един може да е осъден за нещо, друг не заради степента на заболяването.
При това психичното заболяване трябва да е удостоверено преди делото, за да има по-голяма тежест. Да си има история, лечения и резултати от тези лечения.
При дело за тормоз не е задължително да се иска медицинска експертиза автоматично.
А ограничителната заповед се издава в началото на такова дело, не в края, така, че дори в хода на делото адвокат да се опитва да се основава на психичното състояние, то тя би била издадена на други основания. В началото за издаването на огр. заповед, няма да ги има тези документи. При това могат и да я издадат дори да ги има.Състоянието би имало значение (ако се докаже каквото и да е) за изхода на делото.
Хърмаяни може да го обясни сигурно по-добре

# 73
  • Мнения: 4 542
КАГ, не си ли забелязала майката дали я проверява често за изпотяване и какво прави?

Аз рядко го правя. Може би ако в къщи е дивяла много и трябва да излезем. Тогава задължително преобличам. Лятото на вън няма начин да не се изпоти, но рядко сменям дрехи. В това лъжливо време като сега, ако съм я облякла повечко, на слънце давам да се посъблече, за да не се изпоти.
Коса не суша със сешоар, а камо ли да я гоня за едното изпотяване  Peace

Румка, честито бебе. Давай пълен игнор на бабето и я блокирай от всякъде. Кажи на мъжа ти, че ще идва да вижда децата само в твое и негово присъствие. Ако продължава с простотиите, спирате достъпа до децата ви.

# 74
  • Мнения: 4 292
Румка, аз лично не разбирам защо не я игнорираш? Блокирай я, смени имейл, не вдигай телефон. Говори с мъжът ти защо, мисля че няма да се възпротиви и спри контакти. Без да искам да те обиждам, но имаш вина, че допускаш тази психоатака. С новородено и още две деца, как можеш да си го причиняваш?

B D O, чудя се защо ти е на главата свекърва ти? Да не си сама ми се струва малко нелепо.

КАГ, изпоти ли се преобличам, лесно се разболяват като им съхнат дрехите на гърба.
Ние сега сме при свекърва ми, излязохме за два часа наблизо, малкия играе с дядото и разни играчки. Прибирам се тя спи на дивана, той по тениска, бос и ми казва Мамо, студено. Сега спи до мен носа му хърка и прокашля, до преди два дни беше с ангина сега очаквам нещо ново. Не се ядосах, просто се натъжих като ти си с жилетка и в къщата е много студено, ами виж го това дете, облечи му нещо, сложи му пантофи.

Общи условия

Активация на акаунт