С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 869
Снахата нали е устата, да и' каже да си ги изкара, защото ще пере.
Как пък няма да пипам чужди гащи, отивам и питам, толкова е лесно. Peace

# 691
  • Мнения: 10 689
Който го е гнус да пипа чужди гащи, предлагам да използва маша, щипки, стари вестници и най-вече  еднократни латексови ръкавици. Crazy
Това са само поводи за дразнене, от другаде идват проблемите.

# 692
  • Мнения: 4 292
Моята си е баш гъркиня, другата беше работила в Гърция. Simple Smile
Как' Сийке, такъв е, човешко е да си чувствителен, не е само призвание на жените. На фона на добрите му качества, това колкото и да не го приветствам го приемам. Криво му е от болници и гробища, но не го е страх от тъмното Wink
 Ако искам да пера вадя и пускам, ако ме е гнус ще сложа ръкавици, ама на едни обтегнати отношения, верно едни гащи могат да доведат до война.

# 693
  • София
  • Мнения: 24 807
Не знам дали е затова, че ми е свкърва. Смятам, че бих се замислила по същия начин, ако наши приятели бяха постъпили така. Вие какво ще си помислите, ако на вас така ви кажат?
Ще ти дам друга гледна точка, без да се засягаш.
Сигурно много пъти си била недоволна от това, което свеки дава на децата за ядене.
Най- безопасно е, когато хем иска да ги види, хем да почерпи, да си купят те това, което им е разрешено, тя да го плати и да ѝ е мирна главата.
Може и да не съм права- никога да не им е предлагала нищо или никога да не си правила забележка.
Ако е така- извини ме.

# 694
  • Мнения: 11 491
Ни най-малко не се обиждам, радвам се, че имам възможност да си сверя часовеника с вас. Всички момичета тук са откровени, което е добре за дискусията.
По повода за рожденните дни - по тази логика и гостите следва да казват на рожденниците - мини през магазина и си вземи там нещо, аз ще го платя

# 695
  • Варна
  • Мнения: 7 149
Ако свекървата на Зои е гъркиня, съобщаването на драматични новини е съвсем разбираемо. За мъжа ѝ също е понятно. Тя ще трябва да свикне.  Peace
То и аз затова си замълчах, защото не познавам манталитета и си викам "може пък да е нормално за гърците"... Щото и ММ е доста чувствителен като за мъж и плаче без предразсъдъци за починали близки, приятели или тъжни истории за болни деца, ама да ревне чак за селския хлебар или леля му Иванка от горната махала и на мен би ми дошло в повечко. Ама пък Зои си го познава и явно му е свикнала. Щом за нея е Ок тази му черта, няма какво да се обсъжда.
Иначе и моята свекърва съобщава по телефона за всички умрели в селото. И баба ми го правеше си спомням... Имам чувството, че това е просто някакъв селски табиет, ама може и да греша. Може и да си е чисто клюкарстване...

# 696
  • Мнения: 24 676

По повода за рожденните дни - по тази логика и гостите следва да казват на рожденниците - мини през магазина и си вземи там нещо, аз ще го платя
На  това не се хващай,че може да не ти стигнат авоарите newsm78

# 697
  • Варна
  • Мнения: 7 149
По повода за рожденните дни - по тази логика и гостите следва да казват на рожденниците - мини през магазина и си вземи там нещо, аз ще го платя
Ами че те масово го правят... Даването на пари вместо подарък не е ли същото? Напоследък около мен за всякакви поводи колегите ми, приятели, майка ми и свекърва ми също, всички дават пари вместо да избират подарък...

# 698
  • Мнения: 24 676
Малко е различно да подариш ваучер или сума от това да платиш  после избора,не се зна е знае  ли се какво ще си хареса

# 699
  • Мнения: 4 292
Е, разбира се, че не реве с глас за селският хлебар, но естествено, че му става кофти, хора от живота му. Не ми е приятно да сме седнали семейно с настроение да вечеряме и това настроение да се скапе след обаждането й. Дразнещото е защо продължава да го информира, след като съм я помолила да не го прави.
 Иначе не мисля, че е гръцки тертип, а селски такъв.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 7 149
Малко е различно да подариш ваучер или сума от това да платиш  после избора,не се зна е знае  ли се какво ще си хареса
Да бе, разбира се. Имах предвид просто, че "Ето ти пари да си купиш подарък,защото аз не знам какво харесваш" може да се тълкува по същия начин като "Купи си храна, защото аз не знам какво ядеш, пък ето ти парите после."
Обаче може да се тълкува... Дали е такава ситуацията само можем да гадаем. Според Румка явно не е...

# 701
  • Мнения: 11 491
подаряването на пари не същото като - "мини през магазина и си купи кво-да-е"

# 702
  • Варна
  • Мнения: 7 149
подаряването на пари не същото като - "мини през магазина и си купи кво-да-е"
Защо?

# 703
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 823
Преди няколко месеца покани с нарочна покана децата и ММ да отидат в 8 часа вечерта у тях, защото не ги била виждала децата от дълго време и искала да им се порадва. Като дойдат у вас две малки деца, които много са домъчняли и не си виждал "отдавна" редно ли е да ги държиш пък гладни, и от много обич да им подариш торба със зелен лук?? За какво ги вика изобщо, като по един бонбон няма да им даде? Прибраха се към 9 и нещо, 10 часа, мега гладни. И не, нейното не е от липса на средства - тя има повече пари от теб, мен и половината форумки тук взети заедно ... 

Добре, де, тези деца не могат ли да си поискат като са гладни?! Мъжът ти и той ли не може? Аз, когато съм гладна си искам, независимо дали съм в нашите или в свекърите. Децата пък са извън всякакъв коментар. Чувстват се като у дома си и при двете баби, така че няма шанс някой да ги остави гладни!

# 704
  • Варна
  • Мнения: 39 088
Не е въпроса до искането, сигурно могат. Макар че аз в чужда къща бих седяла гладна, отколкото да си прося за ядене. Проблемът е в разбиранията на свекървата. А и като се сетя на какво се начетох в тоя форум, ако си бяха поискали, сигурно щеше да се намери някой, който да ги окачестви, че се проявяват "селски".  Хич няма да се учудя.

Общи условия

Активация на акаунт