Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 2

  • 100 889
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 235
Влизам набързо да поясня какво имах предвид. Не казвам нищо против самата професия брокер, а за това, че аз не съм наемала изрично брокер. Другото момиче, с което търсим звънеше на брокери, които са препоръчани, така че в този случай ок да й звънят с оферти и съответно ще си платим комисионната. Аз говорех за това, че не съм наела този брокер от предния ми пост. Звъняла съм в агенции по конкретни обяви и в последствие ми звъни друг човек, който не съм упълномощявала да ми търси апартамент, но той така на добра воля е пуснал в olx или bazar търсачката и е намерил подходящ.  Whistling

Иначе не търсим хол и кухня отделно, просто да има две отделни спални, като едното да не е хол. Кухня и хол в едно е перфектно според мен. Grinning

# 31
  • Мнения: 3 231
Продават информация, но отношението им е под всякаква критика, да не говорим, че им липсва какъвто и да било професионализъм. В 90% от случаите това са млади хора, които нямат усет към клиента и гледат да го "измуфтят" по най-грозния начин. Затова не е чудно, че всеки се опитва да ги прескача.
Брокерите на недвижими имоти в БГ, точно както и продавачите на пазара и хотелиерите ни са в мнозинството си обединени от една и съща тежка карма - пълна липса на търговски дух и умение да продават благото си.

# 32
  • бургас
  • Мнения: 75
Здравейте,аз съм физическо лице и ще отдавам помещение под наем на фирма.Договора е за 3 години .Трябва ли задължително да го впиша в Агенцията по вписванията?

# 33
  • София
  • Мнения: 2 296
Трябва.

# 34
  • бургас
  • Мнения: 75
А,какво ще стане ако не го впиша в Агенцията по вписване.Ако започнат да не си плащат наема и тока как ще ги изпъдим?

# 35
  • Мнения: 2 681
И да го впишеш пак никоя институция няма да ти помогне ако спрат да плащат.

# 36
  • Мнения: 845
Вписвaнето в Aгенциятa нямa връзкa със зaщитaвaне от некоректни нaемaтели. Всеки договор зa нaем със срок нaд 1 годинa подлежи нa вписвaне в AВ. Кaкви сa сaнкциите при невписвaне може дa проверите в Нaредбa ли беше или Прaвилник зa вписвaниятa.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 296
Да добавим и това, че при евентуален съдебен процес има значение добросъвестното изпълнение на законовите задължения от страна на наемодателя - разбирай дали договорът е вписан, когато е за срок над 1 година, и дали е внасян данък върху дохода от наема. Не подценявайте тези неща.

# 38
  • Мнения: 54 660
Да напомня на наемодателите, че този месец се подава декларацията за 3-то тримесечие.
Аз моята я подадох днес.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 686
Извинявам се, каква декларация? Наемодател съм на физическо лице и до сега единствено плащах авансовия данък на всяко тримесечие, без последното, и данъчна декларация на следващата година. Да не би да има нещо ново? Благодаря!

# 40
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
2-ст апартаменти НОВИ/ или новоремонтирани и обзаведени/ в Източни и Южни райони са по 600-650 лева.
3-ст апартаменти НОВИ/ или новоремонтирани и обзаведени/ в Източни и Южни райони са по 800-850 лв.

Всичко друго си е чист късмет и не влиза в статистиката.

За 650лв. 3-ст ще бъде панелен блок/ стара тухла/ , с по-старо обзавеждане, шанса да е ремонтирани и обзаведен последните 6-7 години, за да се дава под наем е минимален. Но все пак всеки си има критерии относно обзавеждането... за един е пълен боклук, на друг си му харесва....

# 41
  • Мнения: 2 114
2-ст апартаменти НОВИ/ или новоремонтирани и обзаведени/ в Източни и Южни райони са по 600-650 лева.
3-ст апартаменти НОВИ/ или новоремонтирани и обзаведени/ в Източни и Южни райони са по 800-850 лв.

Всичко друго си е чист късмет и не влиза в статистиката.

За 650лв. 3-ст ще бъде панелен блок/ стара тухла/ , с по-старо обзавеждане, шанса да е ремонтирани и обзаведен последните 6-7 години, за да се дава под наем е минимален. Но все пак всеки си има критерии относно обзавеждането... за един е пълен боклук, на друг си му харесва....


Много разумно и точно. Дадох за 450 лв. 72 кв.м. на много хубаво място, бързо се взе. Нямах време да правя огледи. Веднага внесох обещаните мебели и уреди. Според договора трябваше в 20 -дневен срок, аз си изпълних задълженията на втория ден. Преди това минаха всякакви хора. Най-интересни ми няха тези, които искаха пълен нов лукс, но запазване на цената.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 16:07 от Deborana

# 42
  • Мнения: 54 660
Извинявам се, каква декларация? Наемодател съм на физическо лице и до сега единствено плащах авансовия данък на всяко тримесечие, без последното, и данъчна декларация на следващата година. Да не би да има нещо ново? Благодаря!

Да де, авансовия данък.
Нали пак се подава формуляр.

# 43
  • Мнения: 793
Здравейте! Реших да дам жилище под наем.Бихте ли ми казали какъв е реда за плащане на данъци от наема-нямам идея къде се ходи,молба ли се попълва , дохода от наем искат ли да се доказва.Ако някой може да ми обясни ще бъда благодарна .

# 44
  • София
  • Мнения: 16 114
Първо си проведи сериозен кастинг за наематели.
Подбери сериозни, плащащи хора и се разберете, подпишете договор.
В него опишете права и задължения на страните, уточнете всички въпроси.
За данъците има време. Прочети в сайта на НАП, ако не ти е ясно може и по телефона да ги питаш.
 

Общи условия

Активация на акаунт