157 Американски духчета обикалят за Хелоуински бонбони

  • 39 403
  • 415
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 381

А меденките са ми нещо между керемида и стар керпич, но аз и соленки такива съм правила. Но содената питка за Бъдни вечер мие патент, мога да я вземат за олимпийските игри-хвърляне на диск, но меже да пребием публиката ако стане грешка. Опасно оръжие е. Сега се сещам може да я патентовам и предложа на НАСА, я в луноход да я внедрят, я ''излял делю ...'' втора част да запишат, гаранция няма да се разпадне и в черна дупка да попадне.


Соу  Laughing аз правя с мая. Така или иначе не постим. Срамота е хляб да хвъляме.

# 346
  • Мнения: 4 291
дайте рецепта сега за постна питка с мая. Много съм зле с тестото.Сега се сещам, че Фея ми беше дала рецепта за селски хляб, който стана страхотен!

# 347
  • Бостън
  • Мнения: 13 652
Честити ви пораснали дечица  Hug

Не пека...

А един елф ми подшушна какъв подарък ме чака, чак ми се доплака - 4 нови джанти със зимни гуми!  Mr. Green

# 348
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Хайде и аз да се разпиша, да помогна с изписването. Утре мисля да кажа на работа да не ме чакат до догодина, децата ще са вкъщи, може и меденки да направя, но не се тачат вкъщи. Днес в обедната почивка купих две кутии истински пияни вишни с 4.44 процента алкохол. Похвалих се на шефката, но не я почерпих, току виж ме уволни за носене на алкохол на работното място. Обаче и светнаха очите като чу Simple Smile ММ каза да ги скрия от всички, за да има за гостите от Европа на празника.

Баткото днес свърши със строенето на подаръка, нов супер компютър. Измъчи се, но се справи. Подаръци официално няма, но себе си зарадвах с няколко парфюма на Диптик, влюбена съм.

Фея, честита ти рожденничка със закъснение! Да е здрава!

# 349
  • Мнения: 67
Привет момичета!

Извинете за нахлуването в темата, но имам въпрос: Искам да купя парфюм от САЩ, но сайтът, от който съм го харесала не доставя до България (не искам да го вземам от Амазон, ЕБей и т.н.). Въпросът ми е - има ли куриер, нещо като посредник, фирма, спедитор, който може да ми я достави?

Предварително ви благодаря! bouquet

# 350
  • Мнения: 1 591
Накъде, преди две години ползвахме www.buynowfromusa.com. Взимат процент от стойността на пратката.

# 351
  • Мнения: 513
Честита рожденничка, Фея  bouquet

# 352
  • Мнения: 2 381
Соу,
копирам от Пети:

1ч.ч.вода-стайна температура
2с.л.зехтин
1с.л.захар
1ч.л.сол
3ч.ч.брашно
1ч.л.суха мая

Изсипвам всичко в машината за хляб и на програма за тесто.Понякога зависи от брашното побавям още малко вода ,ако има нужда.Като втаса я вадя и оформям ,намазвам с зехтин и оставя пак да втаса.После пека на 400ф за около20 минути."

Правя я 6 години вече, понякога за хляб, когато нямаме. Накрая леко поръсвам с вода (не много, повтарям не много), покрий с кърпа докато омекне. Прекрасен вкус!

# 353
  • Мнения: 4 291
Mersi Niki, нямам машина за хляб и ще меся на ръка. Ако стане ще се похваля.

# 354
  • Мнения: 2 381
Ще стане. Аз съм месила и на ръка, преди децата  Grinning Твоето не суче, не те държи за панталона в кухнята, следователно се брой без деца.

# 355
  • Мнения: 8 163
Благодаря за честитките!  Hug

Титина, ето ги гевреците:

1 кг. брашно
5 ч.л. суха мая (2 пак.)
2 ч.л. сол
1 ч.л. захар
600 мл. вода

1. Правиш тесто, което е жилаво като мекото на ухото ти.

2. Оставяш тестото да втаса.

3. Позамесваш го отново и разточваш кора, дебела ок. 3-5 см. С чаша отрязваш кръгчета, на които после правиш дупка с по-малка капачка. Или използваш комплект кръгли форми за кукис.

4. Потапяш гевреците във вряща посолена вода и ги оставяш да поврят ок. 1-2 мин.

5. Пренасяш го в леко намазнена тава и печеш на 395 Ф до зачервяване.

Ако ядете крема сирене, топлите гевреци много вървят с него.

Аталанта, какво е това Диптик?

***

Ох, толкова да обичам "Междузвездни войни"...

# 356
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Фея, мерси за рецептата.
Ето ги парфюмите - http://www.diptyqueparis.com/personal-fragrances.html

# 357
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
На патерици, честит РД на малката фея!

На празнуващите по православния календар - ЧИД!

Питки правя често тези дни, но с мая или с бакполувер, със содата нещо ми стават горчиви и потъмняват. Но с мая и малко кис. мляко, слагам маслини, духи домати, сирене, кашкавал, првя пълнени питки. Сега в хладилника имам пълнени със сирене и лютеница и люта чушка. Рецептата е на око, но не ползвам суха мая, с нея ми се надигат по малко. Слагам към 1/2-2/3 чаша кис. мляко ако имам, 1 с.л. сол, 2-3 с.л. олио, колкото мляко толкова и вода слагам или малко повече вода. Брашно докато спре да лепка, втасва във фурната на 50С към 20-ина мин, и печене докато се зачервее.

# 358
  • Мнения: 1 591
Бейби, на мен са ми потъмнявали когато объркам и сложа повече сода.

# 359
  • Мнения: 4 291
Бейби, вкусно звучи, но е питка за Коледа, не за Бъдни вечер.
Нашия котарак е експерт по сваляне на играчки и ленти от елхата, но тази сутрин се засили и се блъсна като бик за да свали звездата. За малко да събори цялата елха, този звяр мустакат.

Общи условия

Активация на акаунт