Домакини 52 / Есента дойде, време за приказки с топло кафе

  • 52 170
  • 721
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 814
Привет Hug.До сега чистих камините,че много студено и ги запалих,много ми стана уютно и топличко.ММ ми е заръчал да му направя едно свинско ветрило,та сега чакам да се размрази месото.Пуснах и една пералня с сушилня да я пробвам,че този дъжд ме побърка,ама това чудо вече пети час пере,пере ли суши ли и аз не знам ooooh!.Гледам книжката с упътване,гледам пералнята и нищо не схващам,ама ще чакам докато свърши.Ма ко да се оправяш вече и да не боледуваш за напред.Лейди,вали,гърми трещи там ще си на стадиона,и ще подкрепяш юнака.Дано да му върви на победи само.

# 76
  • Germany
  • Мнения: 8 007
Здравейте и от мен Simple Smile
Малчо е по добре и си е на учлище тези дни, но още подкашля и му пръскам вечер вентолин. Големият и той е пак хремав, а мъжът ми го боли гърло  ooooh! Аз нещо не съм съвсем наред със стомаха и другата седмица ще правя разни изследвания и малко ме страх, та ще помоля за едни стиснати палци. Дано се окаже, че всичко е на нервна почва  Praynig
Хубав ден на всички!

# 77
  • Мнения: 814
Мони дано да сте добре всички.Имаш от мен стиснати палци и да се оправяте бързо.  bouquet

# 78
  • Великобритания
  • Мнения: 1 976
Светли не я пипай таз пералня ..остави я да си свърши работата и после само си прибери готовите и топли дрешки
ние също ще купуваме сушилня, но след като се преместим в друга квартира.. тука е тясно и няма толкова место , засега изсъхват за по ден , особено като слагам по парното , но не ми харесва така .. ММ е обещал , така че ще потрая

# 79
  • Мнения: 964
Привет, дами!
И като казах дами, Дами да се яви да каже жива ли е! Hug някой няма ли й телефона да провери как е?
Вале, с малко закъснение, да ти честитя рожденичката. Нека е здрава, щастлива и още много творчески успехи занапред!
Моята щерка се пооправя, АБ явно си върши работата. От снощи не е вдигала Т, малко разстройство има, но не е нещо страшно. Гърлото обаче още е червено, мажа, пръскам, до ден или два мисля, че ще се оправи. Изтървах се да кажа, че като оздравее, пак ще ходи на градина и сега ме уверява, че всичко я боли. Simple Smile
И ние включихме снощи климатиците, че стана много студено. Сега съм се разготвила обаче и ми е жега. Пека агнешко със зелен лук, един ориз за гарнитура и зеленчукова супа за Ема, че тя месо не вкусва. А, и хляба трябва да замеся.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 6 624
Много болнички в темата! Sad
Криста и тя се тръшна с повръщане,ужас беще,но сега е по-добре,малко отслабнала и изморена.
Ма-ко,пий и пробиотиците,но с тях или без,някои АБ правят диария.Прави гаргара със септодин.

Ние сега сме на вълна шори и завеси,нищо не мога да харесам.
Утре идва майка да гледа Крис,че му писна на детето да го мъкнем по магазини за "големи хора",както ги нарича Айко,Практикер и подобни.
Сега къщата направо светна.Жената се постара много, Остават едни первази и май ще се изннасяме.Стискайте ми палци,че сме голям катун и целият този багаж ще ми мине през ръчичките.

Отивам да готвя.Стискам палци а всички болнички да минава,че от здравето по-важно няма! Hug

Дамчо,драсни някой ред,мила! Heart Eyes

# 81
  • Мнения: X
Добро утро от нас ,

снощи сготвих миди за първи път по рецепта на Жаки и станаха убиец . Не бях правила никога у дома ,а  обичаме да си хапваме навън доста миди..Особено в Мидената къща във Варна  Heart Eyes


Скрит текст:




Куркума каза без много магданоз .Аз сложих половината връзка  bowuu
Другият път ще направя рецептата на Куркума bouquet





След работа на мъжа ми му поръчах да вземе зелена чушка ,не да е парливо чили чушле ,а като нашите севрия чушки и бяло вино. Та донесе ми ,но като ги рязах реших да опитам и пак бяха пиперливи .
Та детето където толкова обича миди на ресторант, каза ,че са и пикантни и парят и не ги яде ,а хапна само хляб и киви  #Crazy


При нас вече месец е към 13-15 градуса през деня ,а вечер е към -4 . Опадаха листата отдавна , оголени са клоните ,има скреж по колите сутрин и зимата май идва.
По радиото правят залози кога ще завали сняг  Rolling Eyes

Иначе имахме няколко епизодични дни с 28 градуса през седмица ,две и пак го дават да  е топло към 22 градуса този уикенд.

Детето си е у дома от днес до вторник.
 
Днес  ден за тренинг на учителите , утре пак е  ден TPD (ден за ваканция по закон на учителите ,които имат всеки месец по един петък)  ,а в понеделник е Ден на благодарността и в магазините е пълно с пуйки, кранбериирис и тиквени пайове с орехи . Ние си взехме бананов пай с орехи  Heart Eyes,но пуйка няма да правим .

Нещо и тя понакашля и правим чайове с мед , фреш от моркови ,целина , портокал и магданоз и витамин Ц и ще се опитам да я стабилизирам тези 5 почивни дни . Нещо и аз се мъча да кашлям и не ми харесва ..


Смърфи, мерси .Ще показвам .Каква програма имаш ,свят ми се зави  Hug

ма ко ,мерси за напомнянето !Да оздравяваш и ти ,че не си на себе си когато си болна Simple Smile Нали има една такава реклама със Сникерс ?  Party

Славе, браво .Така хем ти ще си свършиш работата на спокойствие хем и детето ще е обгрижено и няма да и е досадно. Нашето няма избор. Навсякъде е с нас ; избираме пирони, мебели пренасяме ,врати ни  държи ,пясък помага с количката да пълни,  обикаля по цели дни на разпродажби ,а на нея и се играе . И така 6 месеца вече ..
Но няма как да я оставим на някого или сама у дома и така. Вижда му се края ..до някъде поне .

Покажи като се наредите ,че вие май ремонт няма да правите и ще си по-бърза от мен  bouquet

Вале , и тук Честита ви рожденица ! Да е все така умна, артистична и радост за мама , тате и кака  bouquet

Да е оправят всички болни момичета и дечица  Hug Hug

# 82
  • Мнения: 3 855
Славче - местенето е голяма хамалогия, ама е един път и минава, заминава. Дано само сте здрави и се пренесете бързо и лесно. Можеш още като събираш багажа в стария апартамент да се отървеш от излишните вещи и  дрехи, дето са се натрупали и хич да не ги мъкнеш на новото място. Аз така процедирах, не че после пак не натрупахме, хаха.

Контеса - блазе ви, че имате миди. Аз като съм си в БГ, нали все си ходя лятото, винаги има пресни миди в рибните магазини и все си купувам. Или ги правя с бяло вино, масло и целина, или със соев сос и чесън. С ориз не ги долюбвам много, ама то аз и ориз много не ям, а сега хич даже.

Цялото гости днес тръгна от това да покажа на една азербайджанка, съпруга на българин тук, как се готвят някои бг ястия. Ама и една колумбийка се самопокани и на нея да й покажа и тя стана една... Мъжете им също ще дойдат, че и те ззажеднели за бг манджи и вкусове и ей ти на 6 човека и 2 деца гости... ooooh! Посред седмица, мм е на работа, кой ли знай кога ще се прибере. Уж обеща да е по-рано, ама отсега го усещам, че му е много напечено днес. Но ще оцелеем де.
Ще правя баница, мусака, кьополу, млечна салата и онова нещо, наречено ред, ред в гювеча. Исках вместо мусака да са лозови сарми, но за мой огромен "късмет" точно сега нямаше.  ooooh!
Отивам да се преоблека, че първата партида гости ще дойдат след малко.

# 83
# 84
  • Мнения: 1 826
Добро утро момичета!
Идвам да ви почерпя,днес навършваме 22 г заедно  с моето момче  от както сключихме брак. Heart Eyes Пожелавам си само да е здрав ,другото ще се нареди.

Скрит текст:



Тук пак вали,доста си е хладно времето,но трябва да излизаме да посвърша малко задачи и да прибирам част от цветята по терасата.Идва си вече хладното време.
Пожелавам ви един приятен ден. bouquet

# 85
  • Мнения: 2 169
Добро утро.
От днес и ние сме в кюпа с болните  Tired Ванко цяла нощ кашля, не сме спали изобщо. Сега съм го включила на инхалатора, дано малко да се успокои  Tired Уф.
Писе, честита ви годишнина  Hug Още дълги години да се обичате и да се подкрепяте, и да сте много, много здрави! Хубав празник  bouquet

# 86
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Добро утро!
Писе, да сте живи и здрави и още много години заедно, все така обичащи и подкрепящи се!

Вио, заведи го на лекар да се разбере от какво кашля. Бързо да се оправи  Praynig

И аз трябва да изляза по задачи, че е петък, а цяла седмица мързелувам и излизам от нас само за шефа. А вали и е гадно

Хубав ден на всички  Hug

# 87
  • Germany
  • Мнения: 8 007
Писе, честита годишнина! Още дълги години любов и разбирателство!
Вио, дано овладеете кашлицата на Ванко бързо!
Мако, ти как си?
Изчезвам да водя малкият на училище. Обичам петъците Simple Smile
Хубав ден на всички   Hug

# 88
  • Мнения: 11 664
Добро утро!
Писе да сте здрави и още дълги години да крачите рамо до рамо!  bouquet
Смърфи добро меню си спретнала! Как мина открития урок?
Контеса пробвай мидите и със сметана+чесън. Много обичам миди! Обичам и да ги вадя и да си ги правя на тенекия на пясъка  Joy Вкуса е различен....мммммммм
Славка аз харесвам завеси - по ми е уютно. Тукашните пердета и зчавеси ги носих от Бг  Joy Шиха ми ги по поръчка във Варна и съм супер доволна. Малко остана, стискай зъби, че на финала най-тежи!
Мони  fingerscrossed
Светли оправихте ли се с пералнята? Аз не ползвам сушилнята.
Вио бързо да оздравявате - смяната на сезоните провокира...
Днес съм на зъболекар...Не е от най-приятните посещения, но доктора намери някакви кариеси и ще трябва да се правят на време...
Усмихнат ден ви желая  Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 964
Добро утро! Ама май не е добро. Вио, бързо озравяване!  Ние нощес бяхме в спешното, не ще да си тръгне тоя вирус смотан! Разстройство, повръщане, болки в корема, горкото силица не му остана. Сложиха й Деган, сега спи. И аз дремнах половин час.

Общи условия

Активация на акаунт