Против акне/пъпки по лицето 4

  • 109 982
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 21 317
Ив,така е.Не знам и аз от какво е вече.Козметичката сподели ,че било по-добре с конец да се третира.На мен пък след МЦ ми излизаха тези подкожните .

# 721
  • София
  • Мнения: 2 666
От скоро започнаха да ми излизат дебели подкожни пъпки в зоната под брадичката и под бузите, около долната целюст. Страшно упорити и болезнени. Сега забелязвам леко подобрение в състоянието на кожата. Мисля да направя и лек пилинг, дълго го отлагах поради страх.

# 722
  • Мнения: 4 275
Здравейте, момичета... Преди около година бях на дерматолог. Взеха ми секрет от пъпка за микробиологично изследване. Резултатът е следния: Бактериална флора: Staphylococcus epidermidis, микробно число: 10 ^ 7, бакт./мл., Очаквах, че освен външно лечение с крем с антибиотик, че ще ми изпишат и някакви хапчета, но не би... Сега, след кратък период на изчистено от пъпки лице, пак ми се появиха обичайните пъпки по линията на челюстта.  Confused Не трябваше ли да ми изпишат и някакъв антибиотик за вътрешно примене, за да няма рецидив?

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 7 020
Не разчитай на вътрешния антибиотик като на панацея. Аз що антибиотици съм изпилааа. Освен колит друго не можах да постигна.  #Cussing out Всеки път ефекта беше временен. След 6 месеца всичко се повтаряше.

# 724
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
И аз съм пила.
При мен положението се задържаше за 2-3 месеца и всичко се повтаряше.
Сумати доктори ми казваха, че след като родя положението ще се оправи, аз още чакам. hahaha

# 725
  • Мнения: 4 275
Еее, така се надявах да е пропуск на дерматолога, че не изписа антибиотик и че това е причината да продължават да ми излизат пъпки. Убихте всякаква надежда в мен.  Crossing Arms

# 726
  • София
  • Мнения: 1 056
Колко дерматолози посетих, нито един как пък не каза да ти вземем секрет, за микробиологично изследване  #Cussing out Аз ли трябва да си го кажа? Ако е частно, колко струва знаете ли?

# 727
  • Мнения: 4 275
Е, на мен като ме взеха и какво? Тези стафилококи било нормално да ги има...

# 728
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
И на мен са ми взимали.  Peace

Момичета аз тотално се отчаях и заявявам, че повече няма да се мъкна по доктори, за да ме тъпчат с всевъзможни лекарства и т.н. Примирявам се, че явно кожата ми е такава. Rolling Eyes

# 729
  • Мнения: 4 275
На мен ми изписаха един крем, който не се продава в България, а само в Гърция. Поръчах си го, но нещо не ми се отрази добре на кожата. Взе да се лющи и да ме боли. Че си поръчах и две опаковки, дадох 80 лева за тях. Сега мисля пак да го пробвам, но ще слагам по-малко количество и през ден-два, а не всеки ден, пък да видим. Досега резултатите са били винаги временни...

А, исках да вметна, че след като спрях крема, започнах да си мажа лицето с масло от вечерна иглика. Действало много добре на проблемна кожа, но... ефект никакъв

# 730
  • Мнения: 744
На мен ми изписаха един крем, който не се продава в България, а само в Гърция. Поръчах си го, но нещо не ми се отрази добре на кожата. Взе да се лющи и да ме боли. Че си поръчах и две опаковки, дадох 80 лева за тях. Сега мисля пак да го пробвам, но ще слагам по-малко количество и през ден-два, а не всеки ден, пък да видим. Досега резултатите са били винаги временни...

А, исках да вметна, че след като спрях крема, започнах да си мажа лицето с масло от вечерна иглика. Действало много добре на проблемна кожа, но... ефект никакъв
Защото най-вероятно проблемът е вътрешен и само с външно лекуване не става. Само че според мен хапчетата и антибиотиците, които често дерматолозите изписват, не са решението. Те колкото помагат, толкова и вредят на организма. Според мен трябва комбинация от подходящ хранителен режим и нещо за прочистване. Поне при мен това определено помогна преди, а и установих, че с колкото по-малко неща се маже лицето, толкова по-добре. Но това е мое мнение.

# 731
  • Мнения: 18 588
Цитат
Защото най-вероятно проблемът е вътрешен и само с външно лекуване не става. Само че според мен хапчетата и антибиотиците, които често дерматолозите изписват, не са решението. Те колкото помагат, толкова и вредят на организма. Според мен трябва комбинация от подходящ хранителен режим и нещо за прочистване. Поне при мен това определено помогна преди, а и установих, че с колкото по-малко неща се маже лицето, толкова по-добре. Но това е мое мнение.

точно това и аз понякога съм си мислела, а и колкото по-малко се мажа, по-малко излизат
ти какъв режим си имала и какво за пречистване си пила?

# 732
  • Мнения: 744
Miss_Bingley, избягвах сладки и мазни храни. Наблягах повече на плодове и зеленчуци и гледам все още да се храня балансирано и здравословно. Разбира се, няма как човек да откаже всичко вредно, но колкото по-рядко, толкова по-добре. Иначе последно съм пила клеева тинктура за прочистване и повишаване на имунитета. Преди време съм пила и сок от алое. Приемала съм и бирена мая. Изобщо все неща, които поне според мен няма как да навредят. Другото което е, спрях да се цапам с толкова с кремове и да прекалявам с почистването на кожата. Полагам грижи за нея, но в рамките на нормалното. Това при мен върши работа.

# 733
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Да и аз съм го забелязала това.  Peace
В момента използвам само крем и олиото на Лореал.
Също така съм забелязала, че скъпата козметика не се отразява така благоприятно на лицето ми като декоративната. Rolling Eyes

Е, добре сега....
Храня се здравословно, избягвам газирано и захарни изделия, пържено не ям, солено също.
Вярно е, че красотата на кожата ни зависи главно от здравословното състояние на организма ни. Всичко се отразява като започнем от нездравословното хранене и стигнем до негативните емоции или стреса.
Лошото при мен е, че също съм и пушачка, което ме дърпа назад в борбата с гадните пъпки.

# 734
  • Мнения: 3 248
На мен са ми взимали микробиология, но е била отицателна. И какво? Пъпки си има. Хормони също съм тествала и са ок.
Сега, откакто започна масло от черен кимион, радиола, вечерна иглика, колаген и хиалуронова киселина + външно БП и цялостно променена грижа за кожата, полижението е достс добре.

Само белезите си остават... Sad Говорят ми за фракционен лазер. Някой има ли опит?

Общи условия

Активация на акаунт