Първи клас-тема 4

  • 46 412
  • 812
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 215
За първи път чувам за контролни в първи клас  newsm78

ПП Данеби да не са контролни, а входни нива?
Няма как да са входни нива, защото те тепърва започват да учат.
Иначе и аз вчера гледах нещо като контролно. БЕ - две страници. Изкарани Х от У точки.


Иначе са подредени по височина.И според мен правилно-има 4 деца които са доста едри.Представям си ги на първия чин-след тях редицата се губи.
И като са по-високи децата вечно ли трябва да стоят отзад? Там се вижда по-трудно, чува се по-лошо.
Не зная как ще е с малките, още е рано, но при сина ми се въртят и смятам, че е по-справедливо за децата.

# 31
  • Мнения: 4 218
Що за контролни върху 2 букви от азбуката и сметки с числата до 4?! Въобще в първи клас нали нямаше да има оценки?
Стигнали са до буква О вкл, втори пореден час стоят на 4. роден край е един тефтер с картинки, какви контролни newsm78? отказвам да се впечатлявам от такива плашки Crossing Arms

# 32
  • София
  • Мнения: 3 086
И като са по-високи децата вечно ли трябва да стоят отзад? Там се вижда по-трудно, чува се по-лошо.
О, да, така е. Синът ми винаги е бил високите и винаги е стоял на заден/последен чин, въпреки, че носи очила /ама не бил късоглед, а далекоглед, така че било даже по-добре да е по-назад/. Оплаква се и до сега, че като свършва часът и казават домашното или разни организационни работи вече всички говорят и той нищо не чува. То не е само това, де, явно не се и опитва да чуе, защото винаги може да поиска да повтори госпожата или да пита някой разбрал, но принципно е по-трудно на задните чинове. Но пък е ясно, че дребните няма как да виждат дъската зад някой висок пред тях.
Сега щерката компенсира - тя е най-дребната в класа и е на първия чин  Mr. Green

Изобщо, подредбата на чиновете - един зад друг не е много добра...въпреки, че може да кажете, че от как свят светува така са подредени  Whistling Все пак за мен е по-удачно да са в кръг около госпожата, но това изисква по-квадратно помещение...С наличните помещения може дъските да са по дългата страна на стаята и чиновете да са в повече"колонки" /защо им викаме "редици"  newsm78/ , но по-малко назад "редички" вече...ама така някои ще виждат дъската по ъгъл...избощо - големи са класовете просто, май...

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Децата с очен проблем също са на предните чинове.Тази подредба и на мен не ми харесва и смятам че ако са на полукръг може би ще е по добре,ама така са ни чиновете.Иначе предполагам че сте били на кино зад някой огромен мъж-е трудно е.Не знам как едно дете високо 122 см ще вижда,ако пред него стои 134 см.Съответно и килограмите ще са различни и това отзад може да вижда само плетката на пуловера или да стои право.А това ,че накрая на часа става лудница и не чуват ,мисля че и тези на първия чин толкова чуват.

# 34
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Моята е от високите,но е на първия чин-явно има защо  ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 9 517
Щерката е кинта и двайсет - най-ниската в класа, нищо че е най-голяма по възраст. Не си я представям на последен чин, едва ли ще види нещо. Обаче при нас освен ниските, на първите чинове стоят и разсейващите се - синът беше дежурен на първия чин, точно пред катедрата на учителката  ooooh!

Нашата класна ги мести текущо, но не за да виждат нещата от различен ъгъл - търси добрия синхрон така, че разсейващите се да не са толкова разсейващи се... Трудно се намира обаче.

# 36
  • Мнения: 221
Получихме оферта за екскурзия - До Рибарица - Кърваво кладенче, Съева дупка и фермата за щрауси.
Цена 27 лв.- транспорт, застраховка и посещение на "обектите" + 3 лв. - входни такси и беседи = 30 лв!

Слава богу, че няма аниматори!

Защо въобще трябва да ходят до Кървавото кладенче?! Вярно, че е без "вход", но за мен това е излишна разходка. Колко от децата знаят какво е турско робство, Априлско въстание, кой е Георги Бенковски?!

Даже в програмата по роден край не се говори за тях. Просто сега и аз изпаднах в чуденка. Да отиде е добре, но парите ми се виждат доста и не съм сигурна, че госпожите ще ги "овладеят" в пещерата. Имат си в класа калпазани и просто...

# 37
  • София
  • Мнения: 9 517
Децата не са бебета, а госпожите едва ли ходят за първи път на екскурзия с първокласници  Peace

# 38
  • Мнения: 18 663
Миналата година в предучилищната класът на дъщеря ми ходи на подобна екскурзия, само че до Тетевен. Още си пази щраусовото перо, а в пещерата я запалиха да събира печати в книжката за 100-те национални обекта. Никакви проблеми не са имали в пещерата. Освен това децата на екскурзии не се държат като в междучасието в коридора.

Всъщност, ако човек търси оправдания да не пусне детето някъде, може да намери 101. Родителите ми бяха царе в това отношение.

# 39
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Когато децата са в кръг не виждат добре дъската, не случайно така са подредени класните стаи. Разместват се в кръг или се събират чинове за групова работа,когато урокът позволява.
Въпросните "контролни" ще са много картинки, малко букви/цифри.

# 40
  • Мнения: 10 547
Благодаря за темата.

Мили хора, не се притеснявайте, аз заведох на екскурзия първа градинска група- 23 деца, някои ненавършили 3.

Аз съм се замаяла от помагалата на моето дете. Има пет по БЕЛ и пет по математика.

# 41
  • София
  • Мнения: 9 517

Аз съм се замаяла от помагалата на моето дете. Има пет по БЕЛ и пет по математика.
Бием по точки - ние сме с 6  по БЕЛ и 6 по математика  ooooh!

# 42
  • Майничка
  • Мнения: 12 650
На И и Г са по БЕЛ, по математика - на 3. Входните нива минаха предните две седмици.

На нашата госпожа й се носи славата, че много води по екскурзии и зелени училища. Засега децата казаха, че се предвижда разходка из Стария град - училището е сравнително централно и дотам са ок. 15-20 мин. пеш. По РК имат за задача да изброят градски забележителности и да носят картинки на такива.

# 43
  • Мнения: 3 446
Моят го взех със сцепена глава от занималня и веднага в спешната. Сега е с 2 шева, гърба му е издран, коляното и то е контузено. Паднал при игра на двора.  ooooh!

# 44
  • Мнения: 840
И как е възможно от едно падане, толкова контузии да получи #Crazy #Crazy #Crazy
Бързо възстановяване ви пожелавам. А къде е била госпожата през това време, че не е видяла на какво играят и какво може да се случи newsm78

Общи условия

Активация на акаунт