Първи клас-тема 4

  • 46 356
  • 812
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 115
Нещо и на нас ни куца математиката.И то неща ,които знае.Писала 1+2 =2.
Родителска и ние ще имаме.Сега ни искат по 30 лв за театър.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 517
28 лева е при нас театъра за цяла година  Peace

И как е възможно от едно падане, толкова контузии да получи #Crazy #Crazy #Crazy
Бързо възстановяване ви пожелавам. А къде е била госпожата през това време, че не е видяла на какво играят и какво може да се случи newsm78
Може, може, моят 10-годишен това лято си сцепи главата от нищото  ooooh!

capricе, бързо възстановяване и от мен.

# 47
  • Мнения: 3 439
Благодаря за пожеланията!

Госпожата не я обвинявам за нищо, все пак са много деца, белите стават бързо. И в мое присъствие е падал и се е удрял. Гонили се и се пръскали с вода, настъпал си вързанките и паднал.
Това му е второ цепене на главата, първото беше в градината и се размина само с лепене. Този път, обаче, 2 шева.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 635
Оф,каката ми беше тооолкова луда-многократно шита.Но пък все пак шитото заздравява по-добре и по-красиво.Бързо оздравяване.

# 49
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Caprice,много неприятно, бързо да минава. Щурави са децата, играе им се, нямат чувство за самосъхранение още.

# 50
  • Мнения: 840
Явно аз не съм свикнала на такива лудории CrazyМоето нали е кротко, та са ми далече от въображението такива падания ooooh!

# 51
  • София
  • Мнения: 3 121
caprice, бързо да му минава на палавника! Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 3 081
caprice, бързо възстановяване. Истина е, че шев минава много по-бързо отколкото само рана или лепене. Госпожата сигурно се е притеснила и тя.
Имам едно организационно питане за тази ситуация - госпожата ли се обади да ти каже, че трябва бързо да отиваш да го взимаш, сестрата беше ли промила раната? Нали не са чакали да дойдеш да си го вземеш и да "видиш какво да го правиш"? Не соча никого с пръст, просто питам как е организацията на такива случки?

# 53
  • Мнения: 221
Caprice, бързо оздравяване и от мен!

Касита, Дзвер явно понеже майките сте много ученолюбиви и затова децата имат много помагала...  Joy

Благодаря относно успокоението за екскурзията за пещерата. Simple Smile

Иначе днес трябва да вземат цифрата 4 и малко ъ.

# 54
  • София
  • Мнения: 23 111
Дзвер, да ти кажа и аз за контролните. В класа на дъщеря ми още преди седмица правиха контролно. На отделно листче, по БЕЛ. С оценка. Дори не знаех, че е контролно, впоследствие (вчера на РС) разбрах. Ще правят и занапред, като след като ни ги донесат децата вкъщи и ги видим, после трябва да ги върнем обратно на госпожата.

На снощната РС се обсъждаха най-вече организационни въпроси. Дадохме по 28 лв за някакви образователни театрални постановки, които на мен ми звучат супер безинтересни и скучновати, но нали съм и аз със стадото, няма детето да се цепи от колектива. Избирахме шкафчета за стаята. Подписах декларация, че съм съгласна детето ми да бъде прегледано за гръбначно изкривяване и плоскостъпие. Поговорихме си за отсъствията, купоните за храна... Преди РС срещнах госпожата от занималнята и я попитах дали има от какво да се оплаче по отношение на дъщеря ми. Няма да лъжа, че каза неща, от които мед ми покапа на сърцето.  Flutter Та за момента няма от какво да съм недоволна.

# 55
  • Мнения: 4 218
Е нали според новия закон до 4 клас нямаше да има оценки? В същия закон пише и за телефоните в час. Забелязвам тенденция което е удобно, веднага да бъде прегърнато и изпълнено, а което не- тихо премълчавано. За неща, уредени със закон.
Тогаз що да се напрягаме с неща, уредени с правилник? Че и с фигурираща дума "желателно е", т.е не е императив. Laughing
Учебният театър е 30 лв и при нас.
Допълнително по списък има за купуване 9 помагала на обща стойност ок. 60 лв.
 екскурзия до Пазарджик за един ден, не е включена храна /какво аджеба тъй интересно има в Пазарджик newsm78 - исторически места, художествени галерии, природа?- знам, че има магазини за булченски дрехи и циганска махала с делото за радикалния ислям/- 35 лв. Няма да ходи. Става й лошо и повръща в автобус.

Последна редакция: ср, 07 окт 2015, 09:35 от ra2

# 56
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Оценки има,но качествени,не пише отличен 6, а само отличен или браво. Открийте разликите Simple Smile

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 112
В Пазарджик има един парк " Острова". Не е лош, парк като парк - зоологическа градина, детски площадки, има спортни игрища, разни батути, люлки и пр.. Предполагам, че там ще ги разходят, за нещо друго интересно там, не се сещам  Peace

# 58
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
За първи път чувам за контролни в първи клас  newsm78

ПП Данеби да не са контролни, а входни нива?
Няма как да са входни нива, защото те тепърва започват да учат.
Иначе и аз вчера гледах нещо като контролно. БЕ - две страници. Изкарани Х от У точки.
Имат си национални входни нива, които се събират от инспектората, т.е. не стоят в училището и посредством които на национално ниво се наблюдава готовността на децата за първи клас. Приличат на уроците от тетрадките в детската градина. И май само ги даваха да ги видим, нещо ми се върти в главата, но не мога да си спомня как беше точно.

Иначе оценките им не са цифрови, а отлично, мн. добър, добър, браво, в тетрадките пък има само подпис - ако е подпис значи много зле, просто съм го проверила, ако към подписа има браво, добре и т.н. - съответната оценка, а ако има печатче пчеличка или там някакво друго - значи е отлично. Това е системата за оценка /обратна връзка с родителите един вид/ и на госпожата на малката. То реално ние как да разберем как се справя детето, нали оценките са и за това.

caprice мила, да минава леко. Белите стават много бързо и дори очите да са ти на 6, дори и да е до теб детето нали знаеш - пак се случва. Ама и аз знам, че това не е успокоение.

В момента и ние сме на 3-ка. Налагат се допълнителни разяснения на математиката и да обясняваме да не бърза и то не толкова разяснения на начин на смятане, а какво се изисква в съответната задача, т.е. решението - какво да се прави. Те са обикновено различни типове, ама то на нас ни трябва малко време да схванем редицата, камо ли на детето дето сега се учи.
И започва да се глези като бебе, защото имаше инцидент по физическо с кака и, който налага 10 дневно поне лечение в къщи и почивка и сериозна грижа, а не е свикнала кака да не е на разположение за игри и да отива основното внимание за нея започна и тя да се държи като бебе. Разбирам го, ама това не го прави по-лесно.

# 59
  • Мнения: 596
И нашата родителска среща мина снощи. От днес започват да пишат буквите с химикал Simple Smile . Нашата госпожа не е навита за екскурзии и евентуално би ги завела едва в края на учебната година. Четоха ни Правилника на училището, как е организиран въпроса с отсъствията, купоните за стола и такива организационни неща. Минаха да се представят учителите по АЕ, Физическо. Общо взето това е.

Общи условия

Активация на акаунт