Една майка ми се развика днес...

  • 1 942
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 655
Не мога да разбера защо в такива ситуации  се намират майки като тази , която ти е викала, които винаги решават да се намесят. Все пак не е станало нищо чак толкова страшно, че да дойде да ти вика. Въобще не й се връзвай. Такива ги има навсякъде. Simple Smile

# 16
Благодаря ви! На мен вече ми мина. Няма да и обръщам внимание и толкоз. Направо не знам защо се тормозя толкова за глупости и не мога да спра да мисля за случката цял ден, голяма съм патка значи! Агресивните родители просто ме сварват неподготвена. Добре, че рядко се случва.

# 17
  • Мнения: 193
споко, не с еприеснявай! понякога родителите дори се държат повече от децата си като деца Peace

# 18
  • Мнения: 1 264
Само да попитам ти си била там и си гледала как се държи детето ти ли ? А ако по - голямото дете беше отвърнало със същото държание ?
Какво означава да се справи по-голямото дете да набие по-малкото ? Или да продължи да играе докато по-малкото вкара 5 - 6 гола и е доволно ?  newsm78

# 19
  • Мнения: 4 176
Абе не бих оставила детето си да обижда никое дете. По-голям, по-малък- лошото държание си е лошо винаги. Да бе вярно- ако по-голямото му беше наритало дупето а? После ти щеше да крещиш на онази "крещяща майка ли"?
 
Извън темата. Една така ми се разпени, че моят син ( 1.9м) счупил НОВИТЕ им тебешири и бла бла и дъщеря и на 6 ревяла. Отговорих и " да си бяхте държали тебеширите у вас в хола" и после и казах " по професия не съм психолог, така, че не ме занимавайте със себе си моля. Приятен ден".
СЕднах на друга пейка просто. После се събраха още квачки и жестикулираха нещо, но ....

# 20
  • Мнения: 4 176
! Агресивните родители просто ме сварват неподготвена. Добре, че рядко се случва.
Мен пък агресивните деца. Shocked и Родители дето тяхното гардже е "право".
Нищо лично, но погледни ситуацията и от чуждата камбанария. Всяка майка си обича детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз пък винаги при някакъв детски спор и скандал 1во се карам на Дияна  Embarassed После децата сами се изясняват кой и виновен и кой е прав.

# 22
  • Мнения: 3 932
Не одобрявам подобно агресивно родителско поведение  Naughty И аз търся предимно гре6ката в на6ето дете, а докато я открия «евентуално» ядът ми е попреминал и се успокоявам, та не съм стигала до подобни ексцесии.

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Само да попитам ти си била там и си гледала как се държи детето ти ли ? А ако по - голямото дете беше отвърнало със същото държание ?
Какво означава да се справи по-голямото дете да набие по-малкото ? Или да продължи да играе докато по-малкото вкара 5 - 6 гола и е доволно ?  newsm78

Наистина го има и този момент....нещата не са еднозначни....най-добре децата да се оправят сами.

# 24
  • Мнения: 2 839
Трудно ми е да коментирам след като не съм видяла със собствени очи случката, но ... ! Също много държа децата ми да се научат да бъдат толерантни с малките.
Да не ме обвините в чуждопоклонничество, ама имахме следната случка. На втория РД на децата ми бяхме поканили наши приятели англичани, които от година живеят в БГ. Децата им са на 6, 10 и 11 години. Най-малкото е момче, другите 2 са момичета. Е тези деца през цялото време се грижиха за децата ми, изцяло, през цялото време бяха като сенки покрай тях. Пързаляха ги на пързалката, на пясъчника ги занимаваха, придържаха ги на катерушките, при това абсолютно отговорно, като възрастни, аз нито за миг не съм се притеснила, че ще се разсеят и ще стане някаква поразия с децата ми /доколкото човек може изобщо да е сигурен в такова нещо де  Grinning/
Винаги когато се съберем с тях е така - децата си имат бавачки  Mr. Green И сякаш го правят с удоволствие, а не защото майка им ги изкомандва да се грижат.
Имаме братовчед който е на възраста на момченцето, но на него изобщо не му е интересно да играе с моите деца, да не говорим пък да се грижи за тях.
Как се постига това? ИСкам и моите деца да се научат да бъдат грижовни и внимателни с малките.

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
.....
Как се постига това? ИСкам и моите деца да се научат да бъдат грижовни и внимателни с малките.
Просто майката въвлича по-голямото дете в грижите за по-малкото. Така те свикват от малки, имам приятелка тук с 5 деца, на едно празненство имах възможността да видя точно същото, което ти описваш - големите се занимаваха с малките и си помагаха едно на друго.

# 26
Само да попитам ти си била там и си гледала как се държи детето ти ли ? А ако по - голямото дете беше отвърнало със същото държание ?
Какво означава да се справи по-голямото дете да набие по-малкото ? Или да продължи да играе докато по-малкото вкара 5 - 6 гола и е доволно ?  newsm78

Ами те непрекъснато се гонят и играят на разни воинствени игри! Обикновено тези ситуации прерастват в някаква гоненица или измислена битка, изобретателна размяна на обиди (като се поизморят да тичат) и накрая пак всички са приятели. Аз се намесвам, ако видя, че става нещо наистина опасно, примерно хвърляне на камъни и пр.
Обаче проблемът всъщност е, че това дете, осем годишното, обикновено не е с майка си, а с една жена, която го гледа. Детето няма особен респект към нея и се държи както си иска. Майката по принцип не се появява много-много и не е наясно с нещата. И честно казано, не видях синът и да е толкова застрашен. По-скоро той май реши да се излигави на майка си, която тъкмо беше дошла, а тя пък да се покаже като майка-закрилничка, за компенсация на това, че не прекарва много време с него. Може и проблем в работата да е имала, знам ли.
Както и да е. Вчера си играха заедно, не само двамата, а с цяла тумба други деца. Майката я нямаше, нямаше и проблеми. Мир и любов.
Аз иначе естествено проведох сериозен разговор със сина ми по тоя повод, още тогава. Така че не съм оставила въпроса така. Но все пак не мога да съм навсякъде по всяко време - имам и друго детенце на една годинка.

# 27
  • Мнения: 2 839
.....
Как се постига това? ИСкам и моите деца да се научат да бъдат грижовни и внимателни с малките.
Просто майката въвлича по-голямото дете в грижите за по-малкото. Така те свикват от малки, имам приятелка тук с 5 деца, на едно празненство имах възможността да видя точно същото, което ти описваш - големите се занимаваха с малките и си помагаха едно на друго.
Значи да почваме да работим за трето  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт