Португалия - тема 2

  • 97 315
  • 772
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 825
Здравейте!
И аз се включвам в групата, тъй като планирам септември посещение на Лисабон и Мадейра.
В момента полети с wizz до Лисабон отиване и връщане ми излизат 300 лв. на човек. Да купувам ли?
Чудя се и по колко дни да отделя за Лисабон и Мадейра - общо 10 дни добре ли е? Разпределени 5 дни за Лисабон и 5 дни за Мадейра. ОК ли е така? Като от Лисабон отидем и до Синтра и Кашкайш.

Моля, кажете, ако някой друг град/остров си заслужава повече.
Септември подходящо ли е?

Мерси предварително.

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 11:40 от ЕваНиколова

# 331
  • Мнения: 19 061
Не знам как ще варират цените за Уиз, защото им е първа година тая дестинация, но едва ли ще паднат под 100-120 на посока и то с късмет.
4 дни са ок за Лисабон и Синтра, на мен много ми хареса Порто

# 332
  • Мнения: 1 036
Ох на мен на всякъде ми хареса в Португалия, но съм съгласна за 4-те дни в Лисабон /в т.ч. Синтра/ и то си е преспокойно като разходки.
Един ден си е в Белем, един ден из старите квартали и един ден останалото

# 333
  • Мнения: 2 825
Благодаря много за включванията.

Чудя се дали да не заменим Мадейра с Алгарве  newsm78 Май нещо плажовете на Мадейра не са много добри, пък и на моя син му се видя скучно  newsm78 Алгарве ок ли е като плажове за началото на септември? Или да скокнем до Канарските острови/Тенерифе?
Търсим хубави плажове, да не е хипер лудница, но пък и да не е скучно, да има град, хора.
Да, четох и че в Порто е хубаво, но нямам никаква идея как да го включа в програмата  newsm78 Ще взема билети София-Лисабон с wizz, отиване и връщане за 10 дни и ... засега това ми е програмата  Laughing

Благодаря отново!

# 334
# 335
  • Мнения: 19 061
Да, много е хубаво на Алгарве, така че ако сте за плажове не виждам защо да ходите до Мадейра (не знам как е там, де)

# 336
# 337
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, моля за съвет...решихме да летим къп Порто на 2.06 и връщането ни е на 13.06 от Лисабон. Идеята ни е да поогледаме в Порто и след това да си наемем кола и да заминем към Лисабон, като по пътя може някъде да спим или не...незнам....дайте някакви идеи...какво да видим по пътя и дали да спим някъде или направо към Лисабон?

# 338
  • Мнения: 4 490
То човек може и една седмица да си откара с колата из Португалия. Поне една нощувка ще ви даде време да видите нещо интересно по пътя, примерно Авейро, Коимбра, Томар, Обидуш. Колкото повече, толкова по-добре.

# 339
  • Мнения: 1 178
Ние спахме в Коимбра. Само че успяхме да посетим само Авейро. Въпреки това си струваше. Бяхме три нощувки там, но имахме и други ангажименти и затова останахме толкова време. Иначе ден е достатъчен, за да се разгледа градчето.

# 340
  • Мнения: X
Аз лично втори път не бих спала в Коимбра. Разбира се стопа в града заради университета и библиотека Жоанина напълно си заслужава. Но бих спала на брега.
Значи между Порто и Лисабон има страшно много какво да се види.
Авейро и шарените къщи на Коста Нова https://www.google.bg/maps/@40.612503,-8.7484,3a,75y,90t/data=!3 … 4321!8i2881?hl=bg

Манастира в Баталя, манастира в Алкобаса и най-вече манастира в Томар. Назаре и изгледа на север и на юг от скалата. Обидуш е задължително за мен. Ние спахме в стените и честно казано пак бих го направила. Храна в Назаре, Пениш или някое друго крайбрежно село. Незабравима морска храна. В това ресторантче ядохме това на невиждани цени https://www.google.bg/maps/@39.369041,-9.386621,3a,75y,90t/data= … 4160!8i3120?hl=bg С малко отклонение може да се види и замъка Алмурол. Двореца в Мафра. И разбира се Синтра и Кабо да рока. Помежду всички тези безброй и километрични плажове.

Последна редакция: сб, 13 яну 2018, 16:58 от Анонимен

# 341
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте!
И аз се включвам в групата, тъй като планирам септември посещение на Лисабон и Мадейра.
В момента полети с wizz до Лисабон отиване и връщане ми излизат 300 лв. на човек. Да купувам ли?
Чудя се и по колко дни да отделя за Лисабон и Мадейра - общо 10 дни добре ли е? Разпределени 5 дни за Лисабон и 5 дни за Мадейра. ОК ли е така? Като от Лисабон отидем и до Синтра и Кашкайш.

Моля, кажете, ако някой друг град/остров си заслужава повече.
Септември подходящо ли е?

Мерси предварително.
Мадейра е най- красивото място, на което съм била това е рай и ще е грешка да не отидете. Не е за плаж, обаче. Има много неща за правене била съм три години подред, последния път цяла седмица и още има какво да видя. Септември е най-добрия за посещение, времето ще е прекрасно. За Лисабон 5 дни са ок, с тези от скачане, които си предвидила. В Синтра е много хубаво и да си призная, на нас един ден ни беше недостатъчен. Не пропускай Мадейра, но се приготви за цветя и природа,не за плаж. Колко е голям сина ти? Моя го водих на 9 и много му хареса. Simple Smile 

# 342
  • Мнения: 2 825
luba_rizova, благодаря ти за включването! Моят пубер сега ще прави 15 и си иска морето Simple Smile Май се насочвам към Алгарве-Лисабон-Порто по системата 4-4-2 Simple Smile Живи и здрави ще направим Мадейра друг път Simple Smile

# 343
  • Мнения: 100
Здравеúте!  Търся, но не намирам отделна тема за Порто?Rolling Eyes Интересува ме предимно как да стигна от летището до  гара Sao Bento т.е. до центъра...

Благодаря предварително за помощта!

# 344
  • Мнения: X
Ами обичайно първо се проверява на сайта на летището        www.aeroportoporto.pt/en/opo/access-p … ic-transportation

Общи условия

Активация на акаунт