За колко време се прибира корема?

  • 3 426
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Наистина има много теми по този повод.
Аз като родих (естествено раждах, чувала съм, че при секцио по трудно се прибира корема) изглеждах като в 4 месец, след като излязох от болницата за 1 седмица съвсем се стопи корема, и до 1 месеца всичко изчезна. Вече не съм с плосък корем, както преди, но и нямам голям корем, само като хапна леко се очертава коремчето.
Не съм правила упражнения нито коремни преси, но всичко зависи от структурата и колко е станал голям корема, ако имаш прекалено голям корем през бременността, кожата на корема не може да се възстанови, то вярно, че е еластична, но чак пък толкова...  Shocked и остава да ти виси излишната кожа. Имам приятелки които 5-6 години след раждането изглеждат като бременни в 5-6месец.

# 46
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А кожата ми май не е много еластична - стои опъната, но е предразположена към стрии.  Като гледам на майка ми корема - не е много приятна гледка. Но, от друга страна, по структура повече приличам на баща ми, а той не е раждал. Ох, обърках се!

   
Аз нямам кожата на майка ми, тя няма нито 1 стрия, аз имам само го гърдите въпреки всички мазила които използвах нон-стоп. Но да те успокоя и моята кожа беше опъната и стегната, нямах мазен и пухкав корем, даже акушерката като ми пипна корема помисли, че имам силни контракции (понеже при контракциите корема се стяга и втвърдява), а аз през цялата бременност бях с твърд и стегнат корем, но кожата ми се възстанови веднага, нямам нито 1 стрия и спокойно мога лятото да ходя с гол пъп. Едно хубаво нещо да ми остане от раждането. Структурата на тялото ми също се промени, вече нямам плоско дупе, а приятно закръглено, въпреки 45кг., пак съм си така кльощава и гърдите ми станаха малко по големи, но пък за сметка на това се отпуснаха и ми се появиха стрии по тях.

# 47
Да ползвам ли колан за след раждане(за прибиране на корема)или сам ще се прибере?

# 48
  • Мнения: 11 555
Само не се надявай,че 3 дни след раждането т.е. на изписването живот и здраве коремът ти  ще се е прибрал.Моят беше голям колкото в 6-7мес.Съдя по това което облякох на изписването.Самото прибиране е доста дълъг процес -бях чела  някъде около 8 седмици.Обаче останах неприятно изненадана че и тогава не се беше прибрал.Ето вече повече от 6 мес. чакам да се прибере...но уви. #CrazyВината донякъде е моя,тъй като не правя нищо по въпроса-упражнения,колан и т.н. Embarassed

# 49
  • Мнения: 209
Аз станах по-слаба от преди да родя но коремът ми никога не стана същия Аз не спортувам де но толкова плосък не можа да стане Просто не беше плосък иначе си стана много слаб А се прибра за около 1 месец защото аз почти нищо не бях качила върху себе си
Но ти не се притеснявай всичко е въпрос на воля Ако решиш че имаш проблем винаги можеш да положиш малко усилия и готово Пък и външният вид не е най важното нещо на всета и без това ще остареем и коремите ни пак няма да са съвършени  Embarassed

# 50
  • Мнения: 337
При всеки е различно, също зависи от мускулатура, годинки. При първото ми раждане преди 20 години излязох от родилното с прилепнал корем, направо ми се брояха ребрата, сега след толкова годинки излязох от там все едно съм в 4-ти месец бременна, доста прилично за годинките ми, но видях млади момичета за които се почудих дали са родили newsm78, а бяха с бебета Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 410
Моето коремче си е отново плоско и то без никакви усилия. Това изисква доста време - 7 месеца, но нито съм правила упражнения, нито съм пазила диети (и двете не ги умея изобщо). Може би ако бях полагала някакви усилия щеше да стане по-рано.

# 52
  • Мнения: 2 910
Моят корем се прибра за 7-8м.

# 53
Можете ли да ми кажете колко време след раждане мога да почна даправя коремни преси?

# 54
  • Мнения: 1 059
след около месец

# 55
  • Мнения: 119
Добре де, как става това бързо прибиране на корема при някои жени? Сигурно не кърмят. Защото ако кърмиш как става това ограничаване в храната. Не може да се подлагаш на диета и да кърмиш.

P.С. И моят корем се прибира бавничко.








---------------------------
Пишете на кирилица!

Последна редакция: сб, 08 апр 2006, 12:50 от Аурелия

# 56
  • Мнения: 619
моя се прибра в болницата,сега ми остава малко да го стегна,но не се шашкам,защото е същия както преди да забременея-отпуснал се е съвсееееем мъничко.но държа да отбележа,че в 9 месец корема беше много малък-питаха ме кога съм родила,та затова може би се прибра веднага...

# 57
  • Мнения: 3 760
Около месец трябва.

# 58
  • София
  • Мнения: 36 034
Със Секцио съм и корема ми се прибра за 4-5 месеца. Една година след раждането бях с плосък корен, все едно никога не съм била бременна.
Всичко това с много воля, много диети и коремни преси - всеки ден.

# 59
  • Мнения: 1 107
Зависи от 101 неща. Има изключения, които твърдят, че корема им се бил прибрал на 5-я ден. Обикновено  обаче, на изписването си все още бременна, поне в петия месец. Спокойно, прибира се. Понякой път по-бавно и трудно, изисква усилия. При други - просто като с магическа пръчка още след първия-втория месец. Сега не го мисли това. Grinning

Аз съм от тези изключения, само че се прибра за десетина дни. Не знам как стана, но по време на кърмене (през два часа) усещах болки като от контракции (не най-силните  Simple Smile). Предполагам, че ме е боляло от бързото свиване на матката  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт