ЧДГ за дете с фебрилни гърчове

  • 2 892
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 749
Детето ми прави фибрилни гърчове, има ли ЧДГ, за които това не е проблем? Пробвахме в една, но сестрата е до обяд и ни предложиха на половин ден, но това не ме устройва. Било рисковано без сестра следобед и други такива глупости чух, макар че според мен персонала трябва да може да дава първа помощ, да не говорим, че аз не съм медицинско лице и вече колко гърча съм видяла, никой не ме пита каква съм и мога ли да се справям. Кажете къде ходят децата ви  като имате такъв проблем?

# 1
  • Мнения: X
А  другите родители  дали ще са съгласни с проблемно дете?
Все пак плащат немалка сума за да са спокойни за децата си.
Аз не бих позволила детето ми да гледа подобно нещо.

# 2
  • Мнения: 749
 Ами бих ги съдила за дискриминация, а това че постването тук е анонимно не пречи да се държиш като достоен човек. Или казано по друг начин нито темата е за това, нито те питам за моралните ти впечатления.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 230
За кой град става дума? Във Варна знам, че в дома за медико-социални грижи имат дневна грижа за деца с подобни и други видове проблеми. За София обаче нямам идея. Но можеш да потърсиш дали има такъв дом там.

# 4
  • Мнения: 749
За София става въпрос. Ще проверя и тази възможност, мерси. Не мисля, че е за там, защото съседско дете с такъв проблем ходи в дъжавна дг, обикновенна, не специализирана и детето ми не е проблемно, всяко дете може да направи гърч, ако е по-обезводнено. Моето прави по един на сезон, не по десет всеки ден.

# 5
  • Мнения: X
Цитат
А  другите родители  дали ще са съгласни с проблемно дете?
Все пак плащат немалка сума за да са спокойни за децата си.
Аз не бих позволила детето ми да гледа подобно нещо.
Хващаш си детето в такъв случай и му намираш място, изолирано от реалния свят, където няма "проблемни" деца.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 879
Фебрилен гърч се получава при повишена температура при заболяване. В такива случаи детето не би трябвало да е в детската градина, нали?

# 7
  • Мнения: X
Докато усетиш, че детето се разболява, температурата може за кратко време да се е вдигнала достатъчно.

# 8
  • Мнения: 1 347
Абсурд е това да бъде проблем. Първо, фебрилен гърч се получава при заболяване и дори детето да започне да проявява симптоми, докато е в градината, все ще си го прибереш навреме, пък  и колко точно е сложно, ако започне да вдига температура, да му сложат студени компреси или да му дадат температуропонижаващо с твое съгласие? Второ, с възрастта така или иначе тези инциденти намаляват, при следващия вирус може  и изобщо да няма проблем. Трето, фебрилният гърч обикновено не е нищо страшно и опасно. Изобщо,  престъпление е с деца да работят хора, които нямат никакво понятие от елементарна първа помощ, макар да ми е пределно ясно, че на 99 % от местата е така - има къде-къде по-опасни неща, които могат да се случат с малчуганите, а те ще чакат на едната медицинска сестра (която в повечето случаи също знае само да преглежда за въшки и т. нар. контрол на входа, но няма идея от първа помощ или в най-добрия случай пази някакви спомени отпреди 30 г., и която при това през половината време не е на работа. И накрая, щом такова нещо се посочва като проблем, почвам да си мисля, че в скоро време ще се приемат само генетично модифицирани деца без абсолютно никакви здравословни, физически, обучителни и емоционални особености, че да е лесно и нетравмиращо за всички...  Все пак мисля, че става дума за изолиран случай на подобни опасения за персонала; предполагам, че на повечето места изобщо не биха го направили на въпрос. Това е само една от множеството дреболии, които трябва родителите да уточнят, и толкова.

# 9
  • Мнения: 784
Да, всяко дете има право да бъде в детска среда, съгласна съм.  nadia_* , ти като майка знаеш, че това не е "страшно"...Разбирам те и аз като майка. Но се постави на мястото на учителката, при която това би се случило. Колкото и курсове за бърза помощ да имаш, това е случай, в който чуждо дете ти губи съзнание в ръцете. Не мисля, че е невинно!И това ,че са те изслушали и са ти предложили вариант е човещина. Има места, в които не биха те и приели. Съгласна съм и с Анонимен , има и такива родители. А може би просто са искали да има пробен период. И са ти предложили до обяд-сестрата не е ли поне до 14ч. и това не е ли предложение като ново дете докато свикне? Аз не виждам причина за негодуванието ти! Ами просто пробвай на друго място. В практиката ми съм имала случай, в който ми припадна дете. Реагирах адекватно, на всичкото отгоре беше дете на колежка. Но аз си знам колко време ми беше необходимо да се възстановя и как се виждах в затвора. Сложно е. На колко години е твоето дете? Ако не е на 5г., аз бих ти препоръчала да си го гледаш до тази възраст, за да е спокойно и на теб. Peace

Последна редакция: вт, 13 окт 2015, 16:11 от отровка

# 10
  • Мнения: 68 826
Към авторката - има тема за ФГ, заповядай в нея, там ако не друго, поне подкрепа и разбиране ще намериш.

Второ - незнам какъв е вашия случай, но в нашата детска градина има няколко дечица с ФГ, които са на сироп-конвулекс ли, депакин ли, ще те излъжа, и мед.сестрата на ДГ всеки ден им го дава.
Нямат право да ти откажат, наистина е дискриминация. Както нямат право да откажат да приемат дете със СОП /специални образователни нужди/, независимо дали на част от родителите им харесва, или не. Такива са законите.

Сега, друг е въпроса дали ти ще се чувстваш спокойна. Според мен не, дори персонала да поеме ангажимент да оказва първа помощ и т.н., тоест - откликне  на нуждите ви. Никога незнаеш как ще се развият нещата и какво ще стане.

Моето дете е с два ФГ, направени при висока Т, при грип. Вкъщи. Занесла съм в ДГ нурофен, термометър, Диазепам, подробни писмени инструкции какво да се и какво да не се прави при ФГ. Имам разбирането на персонала. Но не съм спокойна въпреки това. Моля се всеки ден да не се случва. Треперя при всяка Т.

Никой от нищо не е застрахован в този живот. Може дете, което никога не е правило ФГ, да направи такъв в ДГ - тогава няма ли да е шок за персонала? Но такъв е живота. По-добре и те да са подготвени, за да знаят как да реагират..

# 11
  • Мнения: 749
teta75 мерси, ще се запиша в групата. Ние сме с повече гърчове, а съм чела по американските сайтове, че стигат и до 20. Вече я минах фазата с параноята да не се случи пак.

Има хора, които прекалено емоционално реагират. ФГ са част от живота, който в никакъв случай не е перфектен и да се напъваме да го правим такъв е загуба на енергия. На всеки може да се наложи да спасява припаднало дете. Поне в моя случай знаеш какво е, и че е безвредно.


# 12
  • Мнения: 771
Най-важно е, че ти си в мир със себе си. Този проблем го израстват. Кураж. И не бързай с детската градина, не се сърди на хората. Гледай си още малко детенцето. Започнете с клубчета / и то когато няма грипни епидемии/ и всичко ще е на ред. За ДГ и у-ще ще му дойде времето! Peace

# 13
  • Мнения: 540
Абсурд е това да бъде проблем. Първо, фебрилен гърч се получава при заболяване и дори детето да започне да проявява симптоми, докато е в градината, все ще си го прибереш навреме, пък  и колко точно е сложно, ако започне да вдига температура, да му сложат студени компреси или да му дадат температуропонижаващо с твое съгласие? Второ, с възрастта така или иначе тези инциденти намаляват, при следващия вирус може  и изобщо да няма проблем. Трето, фебрилният гърч обикновено не е нищо страшно и опасно. Изобщо,  престъпление е с деца да работят хора, които нямат никакво понятие от елементарна първа помощ, макар да ми е пределно ясно, че на 99 % от местата е така - има къде-къде по-опасни неща, които могат да се случат с малчуганите, а те ще чакат на едната медицинска сестра (която в повечето случаи също знае само да преглежда за въшки и т. нар. контрол на входа, но няма идея от първа помощ или в най-добрия случай пази някакви спомени отпреди 30 г., и която при това през половината време не е на работа. И накрая, щом такова нещо се посочва като проблем, почвам да си мисля, че в скоро време ще се приемат само генетично модифицирани деца без абсолютно никакви здравословни, физически, обучителни и емоционални особености, че да е лесно и нетравмиращо за всички...  Все пак мисля, че става дума за изолиран случай на подобни опасения за персонала; предполагам, че на повечето места изобщо не биха го направили на въпрос. Това е само една от множеството дреболии, които трябва родителите да уточнят, и толкова.










Е сополите не са проблем кашлицата е остатъчна  е това не бях чувала че и гърча не е проблем . ooooh!.Защо не спрете  да говорите глупости че е смешно Crossing Arms.  и когато се усложнят нещата търсим виновни а вината на родителя къде е ? Thinking

# 14
  • Мнения: 68 826
Абсурд е това да бъде проблем. Първо, фебрилен гърч се получава при заболяване и дори детето да започне да проявява симптоми, докато е в градината, все ще си го прибереш навреме, пък  и колко точно е сложно, ако започне да вдига температура, да му сложат студени компреси или да му дадат температуропонижаващо с твое съгласие? Второ, с възрастта така или иначе тези инциденти намаляват, при следващия вирус може  и изобщо да няма проблем. Изобщо,  престъпление е с деца да работят хора, които нямат никакво понятие от елементарна първа помощ, макар да ми е пределно ясно, че на 99 % от местата е така - има къде-къде по-опасни неща, които могат да се случат с малчуганите, а те ще Трето, фебрилният гърч обикновено не е нищо страшно и опасно. чакат на едната медицинска сестра (която в повечето случаи също знае само да преглежда за въшки и т. нар. контрол на входа, но няма идея от първа помощ или в най-добрия случай пази някакви спомени отпреди 30 г., и която при това през половината време не е на работа. И накрая, щом такова нещо се посочва като проблем, почвам да си мисля, че в скоро време ще се приемат само генетично модифицирани деца без абсолютно никакви здравословни, физически, обучителни и емоционални особености, че да е лесно и нетравмиращо за всички...  Все пак мисля, че става дума за изолиран случай на подобни опасения за персонала; предполагам, че на повечето места изобщо не биха го направили на въпрос. Това е само една от множеството дреболии, които трябва родителите да уточнят, и толкова.

Мен това болднатото ме втрещи ,честно казано.Само човек, който не е бил свидетел на ФГ, може да твърди подобно нещо.
А дали е опасно...хм, който го е преживял и е чел, знае, че е опасно, и още как Peace
Мозъка ти дава на късо бе, как да не е опасно...

Общи условия

Активация на акаунт