Само аз ли не разбирам?

  • 11 220
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Тази статия НЕ Е качествена информация. Лесно се вижда.
Коя статия? Laughing
До тук няма професионални такива и не това е смисълът на темата изобщо. Нито целта е дилетанти- клюкари да си говорят за органична химия и ядрена физика.

Е то проблема не е в лецитина а че се ползва масово  ГМО такъв  Sunglasses
то колко неща са ГМО и идея си нямаме че ги папкаме  Mr. Green
Като знам в БГ колко са коректни в инфото на опаковките  Whistling
Именно.

" одна из самых удачных умных пищевых добавок" ще го напише всеки за добавката, илача и въобще за продукцията или стоката си.
Умни такива са инсулинът, хормоните, анаболите, антибиотиците, кю-тенът, витамините, минералите, пробиотиците и т.н. и т.н.
Ползването им е мотивирано от различни подбуди, вариращи от простото желание на пубера да прави маса, през мечтата на 50 годишната да се опне като млада булка, до належащата нужда от лечение на диабетно болен или човек с проблеми на щитовидната жлеза.
Това не прави който и да било от тези продукти необходим и полезен до толкова, че да бъде натикан в синтетичната си модификация в един нормален и общоупотребим хранителен продукт и да го поемат хора, които ни най- малко нямат нужда от него и за които той би допринесъл повече вреди с безцелното си натрупване.
Въпросът е в това- хората следва да са информирани какво им се предлага, какви са ползите и вредите от него. И ако някой си е позволил в продукта кисело мляко, например, който следва да съдържа... мляко със съответните живи закваски да си добавя каквото му скимне, то хората следва да знаят кой е тоз фирмаджия и да си решат ще ли да се ползват от лецитина, нишестето, хормоните, ГМО-то и т.н. и т.н. Понеже когато аз купувам мляко, твърдо желая в него да има просто... мляко. Примерно.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 103

" одна из самых удачных умных пищевых добавок" ще го напише всеки за добавката, илача и въобще за продукцията или стоката си.
Умни такива са инсулинът, хормоните, анаболите, антибиотиците, кю-тенът, витамините, минералите, пробиотиците и т.н. и т.н.
Ползването им е мотивирано от различни подбуди, вариращи от простото желание на пубера да прави маса, през мечтата на 50 годишната да се опне като млада булка, до належащата нужда от лечение на диабетно болен или човек с проблеми на щитовидната жлеза.
Това не прави който и да било от тези продукти необходим и полезен до толкова, че да бъде натикан в синтетичната си модификация в един нормален и общоупотребим хранителен продукт и да го поемат хора, които ни най- малко нямат нужда от него и за които той би допринесъл повече вреди с безцелното си натрупване.
Въпросът е в това- хората следва да са информирани какво им се предлага, какви са ползите и вредите от него. И ако някой си е позволил в продукта кисело мляко, например, който следва да съдържа... мляко със съответните живи закваски да си добавя каквото му скимне, то хората следва да знаят кой е тоз фирмаджия и да си решат ще ли да се ползват от лецитина, нишестето, хормоните, ГМО-то и т.н. и т.н. Понеже когато аз купувам мляко, твърдо желая в него да има просто... мляко. Примерно.

+1
 Eй това е и мойта мисъл в случая. Слабо ме вълнува доколко полезен или вреден е този лецитин. Знам, че го има във вафлите и шоколадите и като ми се дояде ям, но след като съм се информирала за съдържанието. Ако реша да задълбавам ще търся информация и ще се опитам да си съставя някакви изводи. Но не може ли киселото мляко да си е просто кисело мляко. Ако някой производител реши да се прави на интересен и да го подобрява с такива свръх полезни добавки поне нека бъде упоменато надлежно на съответното за целта място, а не като купя кофичка кисело мляко от магазина да се чудя защо уж пише, че съдържа каквото трябва, а хич не изглежда и няма вкус на такова.

# 62
  • Мнения: 9 016
Ролята на емулгатора е да подпомага свързването между мазнина и вода - това не е нещо противоестествено  Peace

И, какво като соята е ГМО? Няма никакви изследвания, доказващи вредно влияние на ГМО върху организма  Peace

Принципно соята като храна съдържа много фитоестрогени, които биха оказали влияние върху хормоналната среда на тялото при определени условия и при определени количества. Но това отново е много индивидуално и комплексно

# 63
  • София
  • Мнения: 1 103
 Ето, явно тази добавка има достатъчно привърженици и затова производителите няма, от какво да се притесняват ако просто я впишат в състава, а не да я слагат тихомълком. Така и такива като мене дето предпочитат традиционното ще имат право на избор. Дет се вика - хем вълкът сит хем агнето цяло.

# 64
  • Мнения: 12 473
Отдавна не бях чела толкова интересна и информативна тема., Peace

# 65
  • Мнения: 537
Добре, ще чакаме  да минат 3 поколения, преди да се докаже вредата от ГМО! Дотогава и цялата Земя и ще е съсипана и в невъзможност да ни изхранва, а населението ще намалее чрез хранително - вкусовия ГМО диктат!

Рая, ще ти кажа нещо, дано го прочетеш, преди да го изтрият, тоя форум не е свободен и е антируски и антисвободен!  #Cussing out Доказано е, че ГМО причинява рак и други заболявания, както и затлъстявания, само дето говорим за силна организация, на която не и пука за здравето на хората, а за парите и печалбата. Знам, че звучи като теория на конспирацията, но е самата истина. при социализма нямаше ГМО и съответно нямаше тлъсти хора. А сега с ГМо храната се забелязват все повече затлъстели хора.  Sad Cry Confused ГМО действа на хорманите ни, на клетките ни, на възпроизводството....... И не, ГМо не подпомага земеделието и не оправя проблема с изпранването, а точно обратното! Земите, засети с ГМо растения, бързо се изтощават и там не вирее нищо, абсолютно нищо! Така ли се решава проблема с изхранването? Аз не мисля. Да не говорим, че ГМО е чиста робия - ако съседът ти засее ГМо и ГМО внезапно се озове и в твоята градина, ще трябва да плащаш як патент! Поинтересувай се "Монсанто" каква са я свършили в Канада. Жестоката истина, Рая, е, че сме подложени на всевъзможен геноцид за намаляване на населението. освен това болните хора и болестите са си цял бизнес. Путин го спря в Русия, като забрани ГМО и сега отвъд локвата вият на умряло.

за съжаление, нямаме избор и ядем отрови. Sad От министерствата и агенциите знаят, просто и те са в схемата. само аз ти отговарям на въпроса и вероятно той ще бъде изтрит.  Cry Дано сама се досетиш кой стои зад всичко това. налудничаво звучи, знам, и аз не го вярвах, но е факт.

# 66
  • Мнения: 11 240
Полина,
няма нужда да се чака три поколения, при теб вредата вече е факт  Wink

# 67
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Отдавна не бях чела толкова интересна и информативна тема., Peace

една статия и на бг Peace
http://www.bb-team.org/articles/2730_letsitin-lecithin

п.п. аз все на руски и англ. съм попадала на инфо за лецитина.
фен съм му  Peace даже като кърмех ми помагаше да не се зпушват каналите  Wink че ми бе зор в началото с малкия


Параход Wink

# 68
  • Мнения: 9 016
Полина, къде и как е доказано, че гмо причинява онкологични заболявания, затлъстяване, изтощаване на почвата и т.н? Би ли посочила подобни изследвания от достоверен източник?

Нека не забравяме, че инсулинът, който ползват диабетиците също е генетично модифициран и изкуствено произведен. Преди това се е налагало да ползват такъв, добит от панкреаса на прасета/говеда

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 23:30 от Like_Smoke

# 69
  • Мнения: 10 999
преди имах чувството, че се разболявам само докато чета етикетите върху продуктите в магазина. Сега мисля, че се оттървах от тази фобия.
Конкретно по темата: кренвирши не ям, кисело мляко си квася домашно.
Какво да се прави, уж сега има всичко по магазините, ама пак се налага да си го правим у дома.

# 70
  • Мнения: 7 325
при социализма нямаше ГМО и съответно нямаше тлъсти хора. А сега с ГМо храната се забелязват все повече затлъстели хора.  Sad Cry Confused

Това са абсолютни глупости. ГМО може да е нямало, но хора с наднормено тегло винаги е имало и ще има. Преди да публикуваш чаршаф с дразнещ цвят го прочети и осмисли.
Полина, къде и как е доказано, че гмо причинява онкологични заболявания, затлъстяване, изтощаване на почвата и т.н? Би ли посочила подобни изследвания от достоверен източник?


не може да посочи източник разбира се, не е доказано все още какво причинява. Ще разберем след години. За момента четем теории и избираме на кои да вярваме и на кои не. Полина не е достоверен източник.

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Скрит текст:
Интересна и полезна информация, спестяваща ми ровене. Благодаря Мамасита.
Като видиш източникая, можеш да си направиш изводите и за информацията.

А Байкова знае ли, че е дала именно това интервю?

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Лецитина се слага в плодови кисели млека и разни кремчета и десерти, които са с кисело мляко. В натуралното слагат нишесте, сметана, сухо мляко и ферменти ( в нашата търговска мрежа ). Аз купувам най-простото мляко и ферменти.

Именно за това си помислих и аз - каквото и да слагат, да го търсим в такива продукти. Нищо чудно да се окаже Данон въпросната фирма, особено с разните Данонино и активии, някакви други плодови измислиха също. В самото кисело мляко не зная дали ще вземат да сложат, но в такива млекца и кремчета, които много се харесват на децата какво ли няма вътре.

# 73
  • Мнения: 537
Полина, къде и как е доказано, че гмо причинява онкологични заболявания, затлъстяване, изтощаване на почвата и т.н? Би ли посочила подобни изследвания от достоверен източник?

Я вие ми дефинирайте понятието "Достоверен източник", щото, ако става въпрос за министерства и агенции, знаем ги колко са достоверни, нали имат бизнес отношения с "Монсанто" и прочие отровители?  Иначе информацията я има в научнопопулярните филми, които обаче не се излъчват по научнопопулярните канали. става въпрос за филми като "Светът според Монсанто", "Храна ООД" и много други подобни. мненията там са на учени. Е, нямат нобелов приз, но пък всички знаем колко лесно е да си го купиш. Предпочитам да вярвам на учени, които излизат с имената и лицата си пред камерите, те са правили свои собствени изследвания и са открили истината, а не работят поръчково за "Монсанто".

Може да се правите на ударени, може да имате близки и познати, работещи за САЩ  и техните интереси, но истината не можете да я промените. Naughty Правени са опити с мишки, хранени с гМО и се вижда резултата върху тях, вижда се и в земеделието резултата. Що се отнася до хората - в САЩ ядат "Макдоналдс", изкуствени плодове и зеленчуци, месо, блъскано с хормони и ГМО  и резултата е видим. Какво повече ти трябва?  аз нямам нужда държавата да ми казва как да мисля, аз мисля логично! Оичам криминалните филми и книги, постоянно си задавам въпроси и правя анализи.  официалните източници бълват пропаганда и съм ги отписала. Но щом искаш да си живееш по американски и в блажено невежество - моля!  Католическата църква е подтискала науката  и затова дълго време хората са били невежи и неуки а на такива като Коперник, Галилей и много други, са били преследвани и тормозени. Сега, с истинските учени е същото. ГМО е огромен бизнес. за милиарди. Парите са нищо пред човешкия живот и здраве. ама ти си уважавай богатите1 аз не им завиждам.  Безразлични са ми, защото вървят по лош път. И ако успех наричаш бъркането в генетиката и природата, значи имаш изкривена представа за света.

# 74
  • Мнения: 9 016
Сериозните научни изследвания, проведени при контролирани условия с резултати, се публикуват в конкретни издания  Peace

Филмите, посочени от теб НЕ са никакъв източник - всеки може да си направи филм и да твърди каквото желае в него  Wink По твоята логика трябва да гледаме на всеки филм като на документален такъв

За експеримента с мишките какво да кажем - горките били хранени насила с гмо домати, развили стомашни проблеми и т.н. и починали. Коя мишка яде домати и в какви количества  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт