Само аз ли не разбирам?

  • 11 208
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 537
Ще ме прощаваш, но знам какво е и какво не е разрешено да се публикува в 4сериозните научни списания", стане ли дума за ГМО, "Монсанто", "Шеврон",  шистов газ и подобни. Wink


Подигравката ти относно мишките беше много жалка. Оптте са били в строго контролирани условия - мишки хранени с ГМо и такива без ГМО.

Филм не всеки може да направи. Не струва евтино. Предпочитам да вярвам на жертвите, а не на корпорациите, въшливи с пари.  Защото и аз самата съм жетртва - на гентамицина. Тъй, че не на мен тези, че съм проста и лесноманипулируема.  Peace

# 76
  • Мнения: 7 325
Скрит текст:
Лецитина се слага в плодови кисели млека и разни кремчета и десерти, които са с кисело мляко. В натуралното слагат нишесте, сметана, сухо мляко и ферменти ( в нашата търговска мрежа ). Аз купувам най-простото мляко и ферменти.

Именно за това си помислих и аз - каквото и да слагат, да го търсим в такива продукти. Нищо чудно да се окаже Данон въпросната фирма, особено с разните Данонино и активии, някакви други плодови измислиха също. В самото кисело мляко не зная дали ще вземат да сложат, но в такива млекца и кремчета, които много се харесват на децата какво ли няма вътре.
Ами при нас всички марки предлагат почти едно и също. Някои слагат повече боклуци, други по-малко.
На опаковката на Актимела на Данон пише - Пастюризирано обезмаслено мляко, захар, плодов сок концентриран, глюкоса, аромат, ферменти, лактобацил ( собственост на Данон ), витамини Д и Б6.
Подобен продукт на друга марка съдържа подобно, без Лактобацила. Подобен е състава и на Данониното.

# 77
  • Мнения: X
Филм не всеки може да направи. Не струва евтино. Предпочитам да вярвам на жертвите, а не на корпорациите, въшливи с пари. 
Ама Кока Кола пиеш, нали? Щото The coca-cola company и те вероятно са въшливи с пари и кой знае какви оцветители и подобрители има в напитката.

# 78
  • Мнения: 537
Филм не всеки може да направи. Не струва евтино. Предпочитам да вярвам на жертвите, а не на корпорациите, въшливи с пари. 
Ама Кока Кола пиеш, нали? Щото The coca-cola company и те вероятно са въшливи с пари и кой знае какви оцветители и подобрители има в напитката.


Има, но не в оригиналната 4кока - Кола", а в зерото. Не е с захар, но е  аспартам - много вреден за нервната система и зрението. другото му име е нутрасуит. Wink "Кока - Кола" не са луди да си съсипят оригиналния продукт, носещ им пари, затова правят разновидности. Ум и мислене се иска. Mr. Green Тъпа  и манипулируема да ме изкарате, не можете! Mr. Green Продължавайте да опитвате, забавлявате ме! Flutter

# 79
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
То колата отдавна не е това което беше  Laughing
В БГ е с изкуствени подсладители а (тук) в САЩ е с царевичен сироп и двете са ми блЯк  Sick
Има една правят я  в Мексико в стъклени шишета е и е със захар  Peace 
Скрит текст:
е ,  те такава пия когато ми се прииска когато съм в пмс  Mr. Green


На polina вс. и е ясно , къде я чукнеш всичко знае и има отговор . Умно момиче. БраВост!

# 80
  • Мнения: 25 724
Високофруктозният царевичен сироп, с който се подслажда кока-колата, се получава от ГМО царевица. 

# 81
  • Мнения: 10 998
да ви кажа, вече все по-малко се притеснявам какво ям, дали е ГМО, пълно с консерванти и т.н. Някак варианта да живея до 100 г. ме плаши.
Дядо ми е на 86 г., нито вижда, нито чува, животът му е мъка според мен. За себе си бих избрала живот до към 65 г., най-много 70 г. докато мога да ходя на работа ок, ама да си остана сама у дома, в повечето случаи без достатъчно пари и с измрели патньор и приятели, еми кел фаида като съм жива.
Та в тая връзка не го мисля толкова какво ям.

# 82
  • Мнения: 24 467
Кой лично от какво се плаши, какво лично е решил да /не/ консумира и на коя най- вярна информация от всичките верни, до които се е добрал, е сметнал за добре да се довери, си е само един личен избор и нищо повече.

За мен е важно друго- да има вярна информация за всеки продукт и съдържанието му. Повече не искам. Но на това държа.  Peace

# 83
  • Мнения: 18 010

За мен е важно друго- да има вярна информация за всеки продукт и съдържанието му. Повече не искам. Но на това държа.  Peace

И аз, но въобще не им вярвам за жалост.
Вие виждали ли сте етикет на кренвирш  newsm78
Аз не, но ако случайно има, дали ще пише рога, кости и копита  newsm78

# 84
  • Мнения: 10 998
не, пишат продукти от животински произход, както и не казват сляп, а лишен от зрение. Всичко е маркетинг и лицемерие. НО така е по целия свят.

# 85
  • Мнения: 365

И аз, но въобще не им вярвам за жалост.
Вие виждали ли сте етикет на кренвирш  newsm78
Аз не, но ако случайно има, дали ще пише рога, кости и копита  newsm78

Бях чела една статия, много неграмотна, но не мога да се сетя вече точно коя беше...статията беше за кренвиршите, колко за вредни, Е-тата разбира се бяха спрягани, ГМО соевия протеин и най забавното беше, че бяха написали, че МОМ означавало "млени органи и мазнина"  - пукнах се да се хиля - вместо да разровят малко сигурно са седнали 3 кифли и са разсъждавали какво може да означава "МОМ" и са стигнали до това умотворение...и сега ако пуснете търсачка "млени органи и мазнина" ще ви излезе колко безброй пъти тази глупост е била преписана в разни сайтчета, седнали да ни учат кое е вредно, пък не могат да четат.
Иначе за мен е важно да има много строг закон за етикетирането на ГМО и да се етикетира и това, което е под 1% също. Искам да има утвърдени стандарти, но много по коректно и подробно разписани и за много по-голямо количество продукти, които са популярни за ежедневна консумация - традиционните в България колбаси, кисело мляко, хляб, сирене и т.н...ама не да пише "соя до 2%", ами да я няма изобщо..и в стандарта за млякото да не пише "краве мляко", а да пише "българско краве прясно мляко", щото мен кво ми дреме, че е краве мляко, ако е било дехидратирано и е минало през 1500 обработки..Истината е, че те може да си имат лобита колкото си искат - ние сме потребителите и можем да ги бойкотираме и натискаме докато не си получим желаното качество - само трябва да се информираме взаимно, защото не всеки чете, а както ви разказах, даже тия дет се пънат да пишат и те някой път не могат да четат, та и като търсим информация, трябва хубаво да си проверяваме - аз лично за всяко нещо си сверявам в Уикипедия, понеже не ми харесва да ме манипулират от медиите..

# 86
  • Мнения: 7 171
да ви кажа, вече все по-малко се притеснявам какво ям, дали е ГМО, пълно с консерванти и т.н. Някак варианта да живея до 100 г. ме плаши.
Дядо ми е на 86 г., нито вижда, нито чува, животът му е мъка според мен. За себе си бих избрала живот до към 65 г., най-много 70 г. докато мога да ходя на работа ок, ама да си остана сама у дома, в повечето случаи без достатъчно пари и с измрели патньор и приятели, еми кел фаида като съм жива.
Та в тая връзка не го мисля толкова какво ям.

Говориш глупости.
Дядо ми почина на 94. Почти до края беше съвсем активен, без здравословни проблеми. А това за 70 години е грозно. Свекър ми е на 76 и е в перфектно здраве. Ходи на фитнес, кара колело, мотор. Много преувеличаваш. Изчакай да станеш на 70 години, после пак ще говорим.   Grinning

# 87
  • Мнения: 10 998
Софи, всеки разсъждава покрай примерите от собствената си вселена. Факт е, че вече се притеснявам по-малко какво ям.
Иначе един приятел правил ремонт на някакъв офис и там имало една 92 - годишна счетоводителка, на която всички и казвали живата мумия. та ако живея толкова искам и аз като живата мумия, а не у дома безпомощна и да преча на всички.

# 88
  • Мнения: 11 154
Това е не само грешка на младостта (в този случай е простимо), но типично български предразсъдък и простотия - хората над 60 години да бъдат изтиквани в ъгъла и смятани за "втора ръка", на които некрологът им се подава от джоба и не заслужават място под слънцето. Съответно затова и българските възрастни са едни такива - смухани, убити от живота и лошото отношение.
За щастие, има и от другия вид. Познавам искрящи, активни, работещи хора над 70 и дори над 80-годишна възраст. Някои от тях са българи, не всички. Оня ден имах удоволствието да контактувам с Клаудия Кардинале - тя е на 77 и туря много от тукашните 30-40-годишни скумрии в джоб, що се отнася до енергия, жизненост и позитивно отношение към света.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 103
Софи, всеки разсъждава покрай примерите от собствената си вселена. Факт е, че вече се притеснявам по-малко какво ям.
Иначе един приятел правил ремонт на някакъв офис и там имало една 92 - годишна счетоводителка, на която всички и казвали живата мумия. та ако живея толкова искам и аз като живата мумия, а не у дома безпомощна и да преча на всички.

  Според мен става дума не толкова за продължителността на живота, а за качеството му. Никой не знае, колко му е предопределено да живее (и по-добре), но на всеки му се иска да живее възможно най-качествено и активно до последния си дъх, а не да губи разсъдък и да се залежава на памперси не дай-Боже. Има безброй примери за това, че воденето на здравословен според собственото конкретно разбиране живот не е гаранция за нищо освен може би за подобряване на качеството му. Ако храната бавно и сигурно те разболява, ако без да си даваш сметка от нея пълнееш и се чувстваш отпаднал и с безброй хронични болежки, то наистина човек не би си пожелал дълъг живот като знае, че с годините по-добре няма да става. 

Общи условия

Активация на акаунт