Само аз ли не разбирам?

  • 11 226
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30 802
Тази статия НЕ Е качествена информация. Лесно се вижда.

# 46
  • Мнения: 11 267
Тази статия НЕ Е качествена информация. Лесно се вижда.
Ма това го обсъдихме вече няколко пъти по-нагоре, както и какви са критериите дали е.

Иначе аз я прочетох, преди да се включа в дискусията, защото другото е малоумно, но не защото ще хвана вяра на нещо в нея.

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Е то проблема не е в лецитина а че се ползва масово  ГМО такъв  Sunglasses
то колко неща са ГМО и идея си нямаме че ги папкаме  Mr. Green
Като знам в БГ колко са коректни в инфото на опаковките  Whistling

# 48
  • Мнения: 46 641
А има ли вече изследвания, които доказват вредата от ГМО. Не следя и не съм в час...

# 49
  • Мнения: 11 267
Соевият лецитин в храните не е ГМО.
ГМ култури за хранителни цели са забранени за употреба в ЕС, използват се само за горива, фураж и пр.

# 50
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Соевият лецитин в храните не е ГМО.
ГМ култури за хранителни цели са забранени за употреба в ЕС, използват се само за горива, фураж и пр.
А  Ве  , не бих била толкова сигурна  Sunglasses той самият продукт може да не е гмо но добавките към него да са  Sunglasses

Освен да изледваме химическият състав на вс. храна която ядем  Laughing за да ни е спокойно  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 11 267
Какви добавки? Соевият лецитин се прави от соя. Извлича се от соевото зърно. Соята може да бъде или да не бъде ГМ. В САЩ са позволени насаждения ГМО за хранителни цели - в ЕС не са. Не ми вярва някой да внася соя от САЩ, Южна Америка или Туркменистан специално, за да ти сложи ГМО в шоколада.

А химическия състав няма нужда да го изследваш. Той не е нещо изкуствено - ако изследваш химическия състав на една ябълка от двоба на баба ти, сигурно и там страшни неща ще видиш. Напълно дивите и "чисти" неща също имат химичен състав и той е сходен с този на фабрично произведените, друг е въпросът, че вторият се постига по друг път.

# 52
  • Мнения: 1 793
Така е, с ябълките положението е страшно, бъкани са с Е-та.

http://3.bp.blogspot.com/-OdQR4nOcC3k/Uokk-zBATPI/AAAAAAAAA5g/O- … _1919236489_n.jpg Thinking

# 53
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Какви добавки? Соевият лецитин се прави от соя.
А химическия състав няма нужда да го изследваш. Той не е нещо изкуствено - ако изследваш химическия състав на една ябълка от двоба на баба ти, сигурно и там страшни неща ще видиш.

Да и се ползва за добавка към ного храни  Wink
т.е. има лецитин от гмо соя  Wink (това се споменава и в статията)

# 54
  • Мнения: 11 267
Вече изяснихме, че статията е от жълт сайт, който не може да бъде авторитет. Както и интервюираната, и интервюиращият.

Off1ine, така де, нали и аз това казах Simple Smile
Само че схемата ти не е съвсем коректна, Е-номерацията обозначава постигането по синтетичен път на тези иначе съществуващи и в природата съединения. Когато са натюр, нямат Е-индекс.

# 55
  • Мнения: 1 793
Off1ine, така де, нали и аз това казах Simple Smile
Само че схемата ти не е съвсем коректна, Е-номерацията обозначава постигането по синтетичен път на тези иначе съществуващи и в природата съединения. Когато са натюр, нямат Е-индекс.

Съгласна съм с теб. Hug

# 56
  • Мнения: 7 171
Тя препоръчва ли киселото мляко да е такова, в което има соев лецитин?
Вижте все пак статията. Тя е за добавката, не за киселото мляко. 

Az пия лецитин допълнително даже  като добавка  Peace
Органичен соев лецитинползвам  Peace

Отдавна знам че се ползва като добавка/подбрител в много от храните които ядем  Wink

Лецитина , безусловно, е една от най удачната/умна  хранителна добавка  Peace


п.п. отивам да прочета коментарите по темата  Party

В Канада в закона е вписано какви са лимитите при използването на лецитин в адаптираните млека и производството на детски храни:
http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p2/2012/2012-06-06/html/sor-dors105-eng.html
http://www.hc-sc.gc.ca/fn-an/consult/nom-adm-0044/index-eng.php

В храни се използва като емулгатор, докато хранителната добавка е с друга цел.

# 57
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Лецитина си е Ок , стига да не е от гмо соя  Peace



В храни се използва като емулгатор, докато хранителната добавка е с друга цел.
Този където го пия е насипен и даже се препоръчва да се пие с кисело мл .  (ето ти добавка към млякото) аз го предпочитам във вода.


Скрит текст:
Цитат
Лецитин, безусловно, одна из самых удачных умных пищевых добавок, придуманных человеком в XX веке.

# 58
  • Мнения: 14 478
Соев лецитин има в бебешкото адаптирано мляко.
Аз по едно време се бях притеснила, заради мнението на една откачена педиатърка, че било "отрова" , но после се отпритесних, защото вече така или иначе млякото беше изконсумирано отдавна...

# 59
  • Мнения: 18 057
Задълбахте в тоя лецитин, а аз уточних, че статията е произволна. Моето безпокойство е по- скоро от бездействието на институциите, от това да знаеш кой е провинения, но да не го посочиш....От липсата на закони, от празните приказки на килограм...

Общи условия

Активация на акаунт