Как си представяме домовете на потребителите?

  • 13 832
  • 217
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 006
Икеа за мен е малко стайлинг. Дотолкова се е наложила в Европа като достъпни мебели, че в един момент се е оформило като стил на обзавеждане.

Но за България Икеа евтино?! Не мисля. Каквото и да се загледаш от там в другите магазини може да се намери по-евтино. Не че същия модел. Даже са им твърде притенциозни цените като за нашия стандарт.

Напоследък съм влюбена в industry стила в обзавеждането. Много ми е urban, много ми харесва. Или boconcept. Което си е кАжи-рЕчи пак industry. Ще започна оттам, че ще подменя сладникавите нощни лампи с настолни.  Sunglasses
Понякога Икеа леко напомня този стил, ама по-винтидж. Не ме кефи

# 166
  • Мнения: 22 036
Икеа за мен е малко стайлинг. Дотолкова се е наложила в Европа като достъпни мебели, че в един момент се е оформило като стил на обзавеждане.

Но за България Икеа евтино?! Не мисля. Каквото и да се загледаш от там в другите магазини може да се намери по-евтино. Не че същия модел. Даже са им твърде притенциозни цените като за нашия стандарт.

Напоследък съм влюбена в industry стила в обзавеждането. Много ми е urban, много ми харесва. Или boconcept. Което си е кАжи-рЕчи пак industry. Ще започна оттам, че ще подменя сладникавите нощни лампи с настолни.  Sunglasses
Понякога Икеа леко напомня този стил, ама по-винтидж. Не ме кефи

И аз го харесвам, ама вече е старо Sad. А и не пасва навсякъде. Искам стара фабрика и да я обзаведа Simple Smile.

# 167
  • Мнения: 4 006
При стиловете не може все ново. То по тая логика тоя винтидж ептен старо.

Мани ся - не може всеки да обзавежда фабрика. А и представяш ли си как се отоплява. Та да бъдем реалисти - малко тухлени стени тук, малко подпряни (не заковани) на стените абстракции и раОтата ше зАспи. Crazy

# 168
  • Мнения: 7 171
При стиловете не може все ново. То по тая логика тоя винтидж ептен старо.

Мани ся - не може всеки да обзавежда фабрика. А и представяш ли си как се отоплява. Та да бъдем реалисти - малко тухлени стени тук, малко подпряни (не заковани) на стените абстракции и раОтата ше зАспи. Crazy

Да ви пратя моя мъж? Той така харесва тухлени стени и изобщо, такъв стил, а на мен ми е грозно и студено (емоционално). Аз искам изчистено, но да има топлина.

# 169
  • Мнения: 30 802
Изприщвам се от мебели и интериор, които са правени с цел визуално впечатление.

За съжаление тенденциите вече толкова бързо преминават, че вчерашните радикални яки интериори днес са ширпотреба. Сори, ама има прозорец от едва 2-3 години, в които крушките от буркани с текстилни винтидж шнурове са куул. След това стават претенциозна хипстърия.

# 170
  • Мнения: 22 036
Съгласна съм за "изтъркването" на определени стилове. Аз обичам да ми е удобно и ако ми се занимава да правя нещо с ръцете си. (не намирам много време, освен да пиша във форума Simple Smile).

# 171
  • Мнения: 4 292
 за Икея обобщихте неподготвени. Почти няма дизайнерски(от истински дизайнер)интериор без малко Икеа. На едро се обобщава, като мода е. Това е за бедняци, тези коли са евтини,  тези пък всичките са прост и мързеливи и т.н.

Гадини има при нас много, летящи и пълзящи и с много крака + посуми, ракуни и други нахалници които тършуват из дворовете.
На мен ми се ходи на всякъде, особено ако имаш възможност да се потопиш, а не само по туристическите маршрути.

# 172
  • Мнения: 10 547
Друго си е Айко.

# 173
  • Мнения: 30 802
Не знам Айко ли е, Майко ли е, ама тука всеки ден се доставят за новите апартаменти някакви разкроени талашити, които на външна естетика го докарват. Та затова като се замисля, все повече хора се обзавеждат с Икеа-естетика (макар не и с мебели от Икеа). Не знам бедни ли са, богати ли са, колите са като за богати, мястото и имотите- като за богати, ама не съм виждала да стоварват ръчни орехови мебели.

Щото за да е дизайнерско, най-лесно е да се изреже от плоскости. А дизайнерско и модерно от плоскости понякога изглежда по-скъпо, отколкото нормални мебели, правени с дърводелски похвати. Пък като туриш една ламба от буркан от туршия с плетен текстилен шнур...направо Алафранга. Или Хелветика, както ви харесва.

# 174
  • София
  • Мнения: 12 374
Добре бе, Мамасита, не ти ли хрумва, че на хората просто може да им харесва? Аз например не съм избрала Икеа защото както казваш ти, е престижно (ебати глупостта), нито защото сме бедняци. Напротив, материално сме добре. Просто ми харесва. Харесва ми скандинавският стил, има въздух и лекота в него. Харесва ми и това, че мога бързо и лесно да махам и добавям елементи, тъй като аз по характер съм непостоянна, еднообразието ме дразни. Не обичам тежки мебели, наследени от пралеля ми. Освен това Икеа предлагат прилични цени - два пъти вече сменям кувертюрата (така ли се казва) на дивана заради котките, които всеки път прилежно я съсипват с нокти. Като гледам, и трети път ще се наложи  Laughing

# 175
  • Мнения: 4 292
нямам представа какво е това.

# 176
  • Мнения: 22 036
Икеа много пасва на съвременния живот. Сменяме къщи и интериор лесно. Нищо лошо не виждам в нея. Не искам да купувам нещо, което ще издържи 100 години (тези мебели ги реставрирам като хоби).

# 177
  • Мнения: 30 802
Хрумвало ми е, Икеа имат готини попадения, които не са отчайващо страстоубийствени и скучни.

Обаче мааалко се прекалява с изчистената естетика.

# 178
  • Мнения: 10 547
нямам представа какво е това.

Затова вярваш, че Икеа е готина.

# 179
  • Мнения: 30 802
Айко, Икеа, Jysk, Явор, това не са ли все мебели от един ранг?

Общи условия

Активация на акаунт