Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 261 837
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 998
Здравейте,
с интерес следя темата, защото ми предстои закупуването на комбинирана пералня със сушилня.
В момента ползвам отделни урдеи и съм изключително доволна от Gorenje-то ми. Ето такова:
http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-GORENJE-D-7462-J/p/682669
Бих искала и компинираната да суши така добре.

# 16
  • Мнения: 337
Добре де, какво правите останалите изпрани дрехи, които не се вместват в килограмите за сушене? И колко време е програмата за сушилня? newsm78 И на мен ми трябва, но нещо не мога да си представя как стават нещата. Embarassed
Моят уред е Candy, 8 кг пране/ 5 кг сушене. Ползвам я интензивно вече година и половина.
Като я напълня цялата, после за сушене ми се получават "2 сушилни" и един сушилник. Имам един метален съвсем малък, разполагам си го в банята.
На него слагам:
Тениски с гумирани щампи. Машината ще ги отлепи/слепи/намачка/съсипе. Мъжът ми има няколко, а и детето.
Чорапи, защото установих, че се стесняват доста бързо, ако ги суша в сушилнята.
Така по едно време се чудих, възможно ли е на детето да му растат толкова бързо краката и как така му омаляха чорапи купени преди 40 дни, примерно.  newsm78  Joy
Долно бельо, моето и на дъщеря ми. Температурата разваля ластиците му.
Та конкретно на по-горния въпрос. Като наредя сушилника за дрехи, останалите ги разпределям на две. Едните отиват в леген и си чакат реда. Другите се сушат максимум за около 2 часа. Вадя ги и слагам следващите. Не е голяма философия. А и не претъпквам сушилнята, защото в противен случай дрехите се намачкват.

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Добре де, значи трябва да намеря пет часа и нещо, за да изпера дрехите и да пусна две сушилни + пак ще имам дрехи, висящи на простора... newsm78 Май не разполагам с такова време всеки ден или през ден... Tired Представях си, че нещата стават по-бързо...

# 18
  • София
  • Мнения: 43 904
Това дали ще имаш висящи по простори неща си зависи от теб и от качеството на дрехите ти.
За по-бързо - отделни уреди, единия пере, другия суши на куп всъчко.
Или зареждаш за пране колкото ще сушиш и не вадиш нищо.
Но така или инаме средно пране програма да кажем... час и половина и още толкова сушене.... От друга страна ако не вадиш нищо, реално няма какво да й стоиш на главата и да й баеш на машината.

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077

Или зареждаш за пране колкото ще сушиш и не вадиш нищо.

Явно това ми е единствен вариант...даже с отложен старт, евентуално...Не разполагам с толкова свободно време, като споменатото по-горе. Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 3 610

Или зареждаш за пране колкото ще сушиш и не вадиш нищо.

Явно това ми е единствен вариант...даже с отложен старт, евентуално...Не разполагам с толкова свободно време, като споменатото по-горе. Tired
Всичко може да се прави, докато спиш през нощта. Не губиш никакво време.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 998

Чорапи, защото установих, че се стесняват доста бързо, ако ги суша в сушилнята.
Така по едно време се чудих, възможно ли е на детето да му растат толкова бързо краката и как така му омаляха чорапи купени преди 40 дни, примерно.  newsm78  Joy
Долно бельо, моето и на дъщеря ми. Температурата разваля ластиците му.
Много странно, че се разваля бельото и чорапите. Аз от повече от година суша всичко в сушилнята и нищо не се свило. Чорапите, гащите и тенсиските с щампи суша на програма "памук за гардероб" и не съм имала никога проблеми. Май Канди ще ми отпадне от вариантите за комбиниран уред.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 945
Здравейте,
с интерес следя темата, защото ми предстои закупуването на комбинирана пералня със сушилня.
В момента ползвам отделни урдеи и съм изключително доволна от Gorenje-то ми. Ето такова:
http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-GORENJE-D-7462-J/p/682669
Бих искала и компинираната да суши така добре.

Ако имах място за втори уред, нямаше да си взема комбиниран уред никога. Знам каква е разликата от първо лице.

# 23
  • Мнения: 337
Относно споменатите по-горе "5 часа" и "нямам токова свободно време", аз все пак не и бая на тази машина. Натискам копчето и тя си работи.  :DD Освен това я пускам на 4 дни, да кажем.
За чорапите и ластиците на бельото- да, така се получава, но за мен точно този уред беше оптимален избор на цена, разни килограми, потребление на енергия и т.н.

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Тези пет часа ставаха въпрос, ако пусна пълна пералнята с дрехи. Ако съм на работа и няма кой да й бае, едва ли сама ще се справи да си пусне два пъти сушилня. Laughing А пък не почивам толкова често, колкото пускам пералня, за съжаление.

# 25
  • Мнения: 337
Да, права сте.
В такъв случай просто като се пере няма да се пълни "до дупка". И тогава се справя с всички задачки за около 3:30ч.
Това е моят личен опит с конкретния уред и го споделям.
Това Канди обаче има още един огромен недостатък. Като свърши с прането, някой механично трябва да пусне програмата за сушене.
Но пак казвам, цената  беше 899лв.!
Имам 15тина години наблюдение върху разни перални с тази марка, така че за мен Канди беше ок, а имах да купувам още всички уреди за оборудването на една кухня.  ooooh! така че направих компромис с някои неща.

# 26
  • Мнения: 5
Потвърждавам написаното по-горе, че сушенето много бързо амортизира, свива ненормално много и разваля дрехите.
Ластиците, чорапи, бельо и цветовете страдат силно.
Евтините дрехи след 2-3 сущенета се развличат и избеляват.
Качествените дрехи на българския пазар в София според мен са за деца, младежи и някои спортни и за възрастни са в турската верига Уайкики - например в мол Сердика и Ринг мол. Много голяма компания като четете в Интерент се вижда че са започнали като подизпълнители за износ във Франция.
Но и те продават тук повече нискокачествени дрехи вече напоследък.
Известни магазини като Маркс и Спенсър от Англия, Пик Клопенбург от Германия и Австрия, Х и М от Швеция тук в България продават много по-ниско качество дрехи от магазините им в съответните държави.
Гредайте и преценявайте материите.
Най-тихата пералня със сушилня Аристон модел Маргарита дава миризма на пластмаса и гума на дрехите и въздуха наоколо.
Барабаните на само сушилни са по-големи и сушат по-добре и по-малко мачкат дрехите.
Новите модели перални растат на обороти и кг и имат по-къс живот.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 9 688

Известни магазини като Маркс и Спенсър от Англия, Пик Клопенбург от Германия и Австрия, Х и М от Швеция тук в България продават много по-ниско качество дрехи от магазините им в съответните държави.

Откъде е тази информация за Маркс и Спенсър? Rolling Eyes Изобщо не съм съгласна, обличам децата почти изцяло от тази марка, също доста мъжко, купувам и оттук и от Англия, качеството е абсолютно еднакво и артикулите са същите. Единственото ми оплакване е от по-високите цени в БГ, но това е друга тема.
Моят комбиниран уред е Фагор, дрехите на Маркс и Спенсър не са мръднали, пера и суша и бельо, чорапи. Същото качество имат и Некст и разни други английски марки. По-некачествени дрехи се развалят, да. БГ чорапите се свиват ужасяващо, английските- не. Преди време бях чела информация какъв памук ползват в чужбина и какъв допустим процент свиване има той, няма нищо общо с този в БГ за съжаление, затова и тази разлика.
Относно темата - аз съм доволна от моя уред, но не го ползвам постоянно като сушилня. Имам доста място за сушене на пране, през лятото предпочитам да ги метна отвън и да изсъхнат за нула време. За зимата е чудесен, чаршафи, кърпи, бельо, дрехи...сушенето прави нещата доста по-удобни, също и при влажно, есенно време.

# 28
  • София
  • Мнения: 409
Предстои ни покупка на комбинирана машина, спряхме се на  AEG 99695.
Ще съм благодарна за отзиви за тази марка.

# 29
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Имам и още един въпрос. Къде отива водата? Виждала съм сушилни с пластмасов резервоар отстрани. Това значи ли, че всички модели (и комбинирани, и отделни) могат да се свързват с канал, а само отделните сушилни не се свързват и изхвърлят водата във въпросния резервоар? Или и те са свързани? Ох, нещо съвсем се обърках. Започнах да обмислям вариант за отделен уред, но нямам място до канал и не знам всъщност къде отива водата...

Общи условия

Активация на акаунт