Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 587
  • 1 506
  •   2
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 30
Момичета,  пуснах първо празен цикъл да се почисти и после нонстоп 3кг/3ч обаче ми се струва, че много играе барабана. При вас така ли е или си внушавам Simple Smile Утре ММ ще носи нивелир да видим всичко точно ли е. Относно шума, за който четох - нищожен е!

# 1 096
  • Мнения: 40 869
Какво значи "играе барабанът"? Цялата пералня вибрира или какво?

# 1 097
  • Мнения: 8
Здравейте, преди 2 дни си взех и аз AEG L9WBC61B с термопомпа от homelux.bg и съм крайно разочрован към момента. 1во при центрофуга преалнята има празаитен шум, нещо като чукане и се чува отвътре и второ пробвах програмата за нон стоп пране и сушене за 3кг пране и дрехите ми излязоха много влажни.
Сега чакам от АЕГ да дойдат да я прегледат но това ще се случи след 10 дни. Доста съм разочарован към момента, надявам се нещата да имат положително развитие.

# 1 098
  • Мнения: 40 869
Може и да е дефектна, но да не би шумът да идва от дрехите - копчета на дънки или нещо такова? Добре ли махна транспортните винтове?
Иначе програмата 3кг/3часа май по дефолт не ги изкарва съвсем сухи. Когато аз искам съвсем сухо пускам дрехите на максималното изсушаване. При това за шкаф (картинката с гардеробчето) остават леко влажни.

# 1 099
  • Мнения: 8
Може и да е дефектна, но да не би шумът да идва от дрехите - копчета на дънки или нещо такова? Добре ли махна транспортните винтове?
Иначе програмата 3кг/3часа май по дефолт не ги изкарва съвсем сухи. Когато аз искам съвсем сухо пускам дрехите на максималното изсушаване. При това за шкаф (картинката с гардеробчето) остават леко влажни.

Махнах ги болтовете. Шума е много специфичен и се влиае от оборотите на центруфугата. Няма как да е от дрехите. Сякаш барабана упира в нещо леко и създава шум. А ако тази програма с 3 те часа ги вади толкова влажни е тотално безполезна. Ще видя другите програми.

# 1 100
  • Мнения: 40 869
Тази програма според мен е за хора, на които всеки ден им трябват ризи и блузки за работа. А тези неща по принцип се гладят (кой каквото ще да казва, риза ненамачкана не излиза от пералня. Без гладене могат да се носят разни трикотажи, плетки, суичъри, дънки даже, но не и ризи), а да гладиш пресъхнала риза с изсъхнали гънки е гадна работа. Затова е за предпочитане да излязат леко влажни, таман за ютията. Но това е мое мнение.   

# 1 101
  • Мнения: 11 614
Един подобен шум се чуваше и при нашата първия път, понеже не бяхме я нивелирали добре. Уж не мърда, ама не беше добре... Оказа се, че точно заради недобрата нивелация, барабанът се удря в нещо като гумено палче на маншона, което се намира в горната му половина.

# 1 102
  • Мнения: 8
Един подобен шум се чуваше и при нашата първия път, понеже не бяхме я нивелирали добре. Уж не мърда, ама не беше добре... Оказа се, че точно заради недобрата нивелация, барабанът се удря в нещо като гумено палче на маншона, което се намира в горната му половина.

Ами довечера ще се занимая пак с нивелация и тн и ще тествам. Дано пък има резултат.

# 1 103
  • Мнения: 46
Здравейте и от мен. Имам може би малко по-страничен въпрос. Моята перално-сушилня,както повечето модели, няма филтър или отделен контейнер за мъх. Обирам този,който остава по гумата и вратичката с влажна кърпа,но явно не е достатъчно,защото мъх и власинки остават и по дрехите вътре. Пробвах с топки за сушилня,но без особен ефект.
Та въпросът ми е ви е как се справяте с полепналия мъх?
Също и пробвах да слагам какви ли не прахове,омекотетители, кърпички за сушилня lenor,капките на Dr.Beckman и какво ли още не,но прането след сушене,така и не мирише на никое от изброените. Indesit e моята,модел точно е мога да цитирам.

# 1 104
  • Мнения: 40 869
Един подобен шум се чуваше и при нашата първия път, понеже не бяхме я нивелирали добре. Уж не мърда, ама не беше добре... Оказа се, че точно заради недобрата нивелация, барабанът се удря в нещо като гумено палче на маншона, което се намира в горната му половина.

Ами довечера ще се занимая пак с нивелация и тн и ще тествам. Дано пък има резултат.

Успех.
Но пробвай с нормален нивелир, поне 40 см дълъг, а не с телефон. И тествай напряко, надлъжно и по диагонал.

# 1 105
  • Мнения: 11 614
Здравейте и от мен. Имам може би малко по-страничен въпрос. Моята перално-сушилня,както повечето модели, няма филтър или отделен контейнер за мъх. Обирам този,който остава по гумата и вратичката с влажна кърпа,но явно не е достатъчно,защото мъх и власинки остават и по дрехите вътре. Пробвах с топки за сушилня,но без особен ефект.
Та въпросът ми е ви е как се справяте с полепналия мъх?
Също и пробвах да слагам какви ли не прахове,омекотетители, кърпички за сушилня lenor,капките на Dr.Beckman и какво ли още не,но прането след сушене,така и не мирише на никое от изброените. Indesit e моята,модел точно е мога да цитирам.
Топките за сушилня не виждам какво отношение имат към мъховете!?
Защо пробвате всичките тези неща, а не вземете да си прочетете упътването или поне постовете тук две страници по-назад, и да разберете, че си има почистваща програма.
Един друг потребител беше написал в темата "Четете и упътванията", а един друг, че ви мързи да четете и чакате готованската.....
Предлагам на модераторите да трият следващи постове от рода на "как да почистя мъховете", които се повтарят на всеки две страници.

# 1 106
  • Мнения: 29 324
ПетяИванов, благодаря ти, пробвах на моята пералня и стана тази програма. Нямаше изобщо да знам да тази възможност, понеже в книжката не пише. Не знам доколко се е изчистила, довечера ще пусна сушилнята...да видим как ще е.

# 1 107
  • Мнения: 11 614
Радвам се, Natali. Дано нещата се оправят. Не забравяй след всеки цикъл на сушене да пускаш почистването, защото наистина много мъхове се отделят при сушене и машинките се мъчат после.

# 1 108
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Здравейте!И аз в редиците на комбинираните уреди.Имам Беко на 5месеца.Въпреки лошото мнение за тях ,аз съм доволна.Пере хубаво и суши бързо.Не знам дали заради таблетките които ползвам не оставя мъх.Дори не почиствам гумата.Май няма и функция на само почистване.

# 1 109
  • Мнения: 8
Може и да е дефектна, но да не би шумът да идва от дрехите - копчета на дънки или нещо такова? Добре ли махна транспортните винтове?
Иначе програмата 3кг/3часа май по дефолт не ги изкарва съвсем сухи. Когато аз искам съвсем сухо пускам дрехите на максималното изсушаване. При това за шкаф (картинката с гардеробчето) остават леко влажни.

Вашата при центрофугиране има ли някакви вибрации макар и малки?

Общи условия

Активация на акаунт