Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 591
  • 1 506
  •   2
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 40 869
Аз имам същата пералня, но никога не пера нощем и не ползвам отложения старт. И никога не ползвам слято пране и сушене. пера с чашка препарат в барабана и като свърши прането вадя чашката, вадя и прането и разплитам и оправям ако има усукани дрехи, а после слагам топки за сушилнята. Така оправени дрехите се сушат по-добре и се мачкат по-малко.
Но ако переш нощем мога да ти препоръчам да пускаш бутона против намачкване. Него го ползвам редовно и работи, има ефект (макар и не при всички неща и най-вече при не много пълна пералня).

# 1 231
  • Мнения: 11 614
Здравейте! Наскоро си закупих пералня със сушилня AEG с термопомпа, от която съм изключително доволна. Обаче не мога да разбера тази програма с отложен старт, понеже тегленето на дрехите започва в началото на програмата. В повечето случаи пукам отложения старт вечер  преди да си легна и ми се иска, когато остана вече да бъдат изсушени дрехите, само че тя се изчислява кога да приключи в зависимост от килограмите, които съм пуснала и те са готови час преди да ги събера и излизат доста намачкани. Ще бъда бъда благодарна някой със същата пералня и с подобен проблем да пише как се е справил с него.
Можете да пускате Еко-програмата за памук (втората програма). При нея времето е фиксирано и не се променя в зависимост от килограмите. Просто не трябва да са над 6 кг, ако пускате комбиниран цикъл пране-сушене. Ако имате нужда, можете да си съкращавате времето за пране с единия от бутоните. Пускайте и фазата против намачкване, която се активира след пране/сушене. Наистина има полза от нея.

# 1 232
  • Мнения: 29 324
Принципно дрехите се мачкат повече, когато е пълна пералнята. Перете по-малко количество и няма да са толкова смачкани.

# 1 233
  • Мнения: 40 869
Принципно дрехите се мачкат повече, когато е пълна пералнята. Перете по-малко количество и няма да са толкова смачкани.

Абсолютно. Ако се сложат само 2 ризи и 3 блузи всичко излиза почти изгладено, а ако няма ризи и са само блузи и трикотаж може и изобщо без ютия. Ама като пера спално бельо не ми пука за гънките, а искам да се занимавам по-малко. И затова блъскам вътре всичко - чаршафи, калъфки, пижами, пешкири... И с една пералня всичко е точно.

# 1 234
  • Мнения: 797
Това чекмедже долу е филтъра. Винаги изтича вода и ако има мъх, след като се отвори се почиства. Все се чудя защо са го направили толкова ниско, не можеш да сложиш тава, за да изтечв водата.

# 1 235
  • Мнения: 2 687
Аз вече се сдобих преди месец с АЕГ 8/4, тип тази , без термопомпа, така ми и препоръчаха, не Самсунг пък,че ми бяха дълбоки, от магазин стоки с дефекти от Германия,амазон,според мен. Уж немско качество, за техния пазар. Много съм доволна. Суши супер. Пускам само комбинирани програми. Не са намачкани. Не са свити. Прането е тихо,сушенето-малко по-шумно. Използвам много отложения старт. През повечето време може да се отваря уреда за добавяне при пране или разбъркване на дрехи. Има бутон за спестяване на време. Може и сам изцяло да програмираш време, а не на автоматичните програми. Има нон-стоп 60мин, но тя е за много малко количество дрехи.

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 07:09 от arino

# 1 236
  • Мнения: 179
Насочила съм се към форумското AEG с термопомпа, но ще ми се наложи да го поставя в коридор (има близо прозорец, но е на малка спалня и не ми се иска да разчитам на него). Дали някой ползващ подобен уред би могъл да ме ориентира за нивото на отделяна влага? Ще бъде монтирана под плот, т.е отзад и отстрани ще има по съвсем малко пространство.

# 1 237
  • Мнения: 11 614
Насочила съм се към форумското AEG с термопомпа, но ще ми се наложи да го поставя в коридор (има близо прозорец, но е на малка спалня и не ми се иска да разчитам на него). Дали някой ползващ подобен уред би могъл да ме ориентира за нивото на отделяна влага? Ще бъде монтирана под плот, т.е отзад и отстрани ще има по съвсем малко пространство.
Почти никаква, да не кажа нулева.

# 1 238
  • Мнения: 40 869
За дребни неща можем. Ама да се опъват чаршафи за повечето хора не е удобно, де толкова балкон? А и едно е един скрит под перваза на балкона простир за дребните неща, друго е развяващи се чаршафи.

# 1 239
  • Мнения: 2 114
Аз само чаках да стане топло за простиране. Е, няма как да се откажа. Не можах да се спогодя със сушилнята за вида на изсушените чаршафи - намачкани, намачкани, начакани! Всякакви варинати и комбинации пробвах на програма и количество, не ми харесва резултата, меко казано. А при простиране не искам да се хваля, но са като гладени!

# 1 240
  • Мнения: 2 042
[video][/video]
Аз само чаках да стане топло за простиране. Е, няма как да се откажа. Не можах да се спогодя със сушилнята за вида на изсушените чаршафи - намачкани, намачкани, начакани! Всякакви варинати и комбинации пробвах на програма и количество, не ми харесва резултата, меко казано. А при простиране не искам да се хваля, но са като гладени!
Много си ползвам сушилнята. Но вчера прострях чаршафи навън. И като ги прибрах....бях забравила миризмата на свежо Simple Smile

# 1 241
  • Мнения: 40 869
Аз само чаках да стане топло за простиране. Е, няма как да се откажа. Не можах да се спогодя със сушилнята за вида на изсушените чаршафи - намачкани, намачкани, начакани! Всякакви варинати и комбинации пробвах на програма и количество, не ми харесва резултата, меко казано. А при простиране не искам да се хваля, но са като гладени!

Така е, намачкани са. Ама специално за чаршафите хич не ми пука Grinning И пера / суша когато ми кефне без оглед на времето. А и нямам простор за чаршафи.

# 1 242
  • София
  • Мнения: 2 298
Карам само на сушилня без оглед на сезона. Не искам да си представям как върху проснатите дрехи за отрицателно време се наслояват частици от "чистия" софийски въздух. Преди време имахме мебели от тъмно стъкло, само за един час при отворени прозорци се виждаше наслоения върху тях прах. По-добре с измачкани чаршафи отколкото уж прани, но с наслоен върху тях прахоляк докато са стояли на простора. Пера често и по малко ( всяка вечер или през вечер зареждам за пране и сушене през нощта), за да не са намачкани дрехите и чаршафите.

# 1 243
  • Мнения: 2 114
Моите дрехи стоят максимално кратко на простора, имам страхотен слънчев балкон, доста закътан и на високо, с много зеленина в района далеч от шумни и прашни улици. И това е, не мога все още да свикна с разликата между сушени на въздух дрехи и в сушилня. Но за зимата - няма как.

# 1 244
  • Мнения: 40 869
Имам АЕГ-комби с термопомпа и имам въпрос - може ли, и ако може как, да си настроя от самото начало допълнително изплакване? Т.е. пускам програма памук и да не пускам после още едно изплакване след като свърши програмата, а да го задам в началото. Нещо не намирам как да стане.

А ми изтрябва, защото наскоро реших да пера на дълга програма и при еднакво количество препарат при скъсената програма се забелязва съвсем малко пяна, както си е обичайно, но при дългата програма целият барабан се пълни с пяна, колкото и малко да слагам. Надявам се, че така се пере по-добре, но и за всеки случай плакна още веднъж. Но ми се ще да го задам отначало.

Общи условия

Активация на акаунт