Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 566
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 2 114
Да, може - при избор едновременно на бутони за температура и центрофуга.

# 1 246
  • Мнения: 11 605
Имам АЕГ-комби с термопомпа и имам въпрос - може ли, и ако може как, да си настроя от самото начало допълнително изплакване? Т.е. пускам програма памук и да не пускам после още едно изплакване след като свърши програмата, а да го задам в началото. Нещо не намирам как да стане.

А ми изтрябва, защото наскоро реших да пера на дълга програма и при еднакво количество препарат при скъсената програма се забелязва съвсем малко пяна, както си е обичайно, но при дългата програма целият барабан се пълни с пяна, колкото и малко да слагам. Надявам се, че така се пере по-добре, но и за всеки случай плакна още веднъж. Но ми се ще да го задам отначало.

# 1 247
  • Мнения: 40 857
Благодаря и на двете bouquet  Прегледах книжката, но явно погледът ми се е плъзнал покрай този абзац без да се спре на него.

# 1 248
  • Мнения: 1 437
Здравейте! Някакви мнения за тази https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … 96LH-1-S/p/681223
Марката ми е много не известна. Нямала съм нито комбинирана пералня, нито само сушилня и не знам за какво да гледам. Общо взето сушилнята ще ползвам само през зимата.

# 1 249
  • Мнения: 11 605
Вие държите да е комбинирана ли? Всички комбита,  с  изключение на една на БГ пазар, нямат филтър за мъхове и след всяко сушене, ще трябва да пускате и почистване.
Иначе тази не е нищо особено, а по-скъпия ѝ вариант е ламя на ток- цели 8.84 квТч за пълен цикъл. Ужас направо е това. Гледайте и енергийните етикети.
Като че ли този Самсунг е по-добър вариант:
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … 0M4A43JW/p/681648

# 1 250
  • Мнения: 4 239
Вие държите да е комбинирана ли? Всички комбита,  с  изключение на една на БГ пазар, нямат филтър за мъхове и след всяко сушене, ще трябва да пускате и почистване.
Иначе тази не е нищо особено, а по-скъпия ѝ вариант е ламя на ток- цели 8.84 квТч за пълен цикъл. Ужас направо е това. Гледайте и енергийните етикети.
Като че ли този Самсунг е по-добър вариант:
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … 0M4A43JW/p/681648
Здравейте! Някакви мнения за тази https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … 96LH-1-S/p/681223
Марката ми е много не известна. Нямала съм нито комбинирана пералня, нито само сушилня и не знам за какво да гледам. Общо взето сушилнята ще ползвам само през зимата.
            Аз съм за HOOVER. Освен, че е по-евтина, е с по-голям капацитет на пране и сушене, по-голяма гаранция, има повече функции,  без намачкване и пара. Не виждам с какво Самсунга превъзхожда като качество.
             Държа да отбележа, че също като Вас нямам личен опит за комбиниран уред. Наскоро за приятелка разглеждах и й избрах едно Беко, от което е много доволна. Така че мнението ми не е особено меродавно. А от пералня Самсунг не съм особено възхитена.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 00:40 от tetka_the_best

# 1 251
  • Мнения: 92
Здраейте, търся комби за вграждане - засега се ориентирам към https://www.technopolis.bg/bg/Built-in-washing-machines/%D0%9F%D … 8WBE68SI/p/687509   най вече заради гаранцията.
Има ли някой преки наблюдения? Как се справя с чаршафи? Бих си взел тази с термопомпата, но трябва да е за вграждане, просто нямам къде да я сложа на друго място. За мъхчетата достатъчно ли е да мина с мокра кърпа барабана след сушене или трябва задължително да пускат почистваща програма?

# 1 252
  • Мнения: 11 605
Задължително почистваща. Кратка е.
Ето я със 150 лв по-евтина.
https://www.tehnomix.bg/peralnya-za-vgrazhdane-aeg-l8wbe68si

# 1 253
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здраейте, търся комби за вграждане - засега се ориентирам към https://www.technopolis.bg/bg/Built-in-washing-machines/%D0%9F%D … 8WBE68SI/p/687509   най вече заради гаранцията.
Има ли някой преки наблюдения? Как се справя с чаршафи? Бих си взел тази с термопомпата, но трябва да е за вграждане, просто нямам къде да я сложа на друго място. За мъхчетата достатъчно ли е да мина с мокра кърпа барабана след сушене или трябва задължително да пускат почистваща програма?
Аз купих същото АЕГ от Техномикс, с 5 год. гаранция. Колебаех се между нея и Електролукс, които са всъщност една марка с АЕГ. Тази според мен има почти същите характеристики, същите размери, даже суши 6 кг, АЕГ-то само 3, и е по-евтина. От магазини Зора е, гаранцията е 2 години.
https://zora.bg/product/ew7w368si
Техниците от Техномикс, които ми я докараха и монтираха, не можаха да ми сглобят отгоре дървената вратичка от кухненската мебел. Мястото е с определени размери, преди имах друга пералня, само тези два модела ми пасваха. Казаха, преди да я платя в магазина, че ще може, после не можаха да се справят.
Един познат дърводелец ми обеща да монтира вратичката, но го чакам вече пет месеца да дойде да я сглоби. Такива са ни услугите навсякъде. Пълна скръб. Иначе пералнята е добра, пере, чаршафи, има достатъчно програми.
Струва ми се, че не измислено добре с капацитета на пране, има 8 кг за памучно, после следващите са синтетика 3 кг, 2 кг за вълнени неща, и 1,5 деликатни неща. Според мен, трябва да има някакви междинни програми за по 4-5 кг, защото обикновено имам повече от 2-3 кг. Пускам на памук на 8 кг, и намалявам обороти, температура, и така я приспособявам към количеството пране.
Капацитета на сушенето на АЕГ е много малък, 3 кг, ползвам го само през зимата, другите сезони си суша в коридора. Иначе оборотите на изстискване са добри, прането бързо изсъхва.  Ако ви трябва често да сушите, по добре може би е Електролукса.

# 1 254
  • Мнения: 40 857

Струва ми се, че не измислено добре с капацитета на пране, има 8 кг за памучно, после следващите са синтетика 3 кг, 2 кг за вълнени неща, и 1,5 деликатни неща. Според мен, трябва да има някакви междинни програми за по 4-5 кг, защото обикновено имам повече от 2-3 кг. Пускам на памук на 8 кг, и намалявам обороти, температура, и така я приспособявам към количеството пране.

Това ме изумява Shocked Намаляването на оборотите и температурата ще се отрази на малкото количество пране само по един начин - по-лошо изпиране. Пералнята не е направена за 8 килограма памучно пране, а за ДО 8 килограма. Ако сложиш 4 или 3 килограма тя сама ще си оптимизира режима и ще намали времето и водата, но не и температурата или оборотите. Първото е важно за прането независимо от количеството, а второто е важно за изстискване на водата, пак независимо от количеството.

# 1 255
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Това ме изумява Shocked Намаляването на оборотите и температурата ще се отрази на малкото количество пране само по един начин - по-лошо изпиране. Пералнята не е направена за 8 килограма памучно пране, а за ДО 8 килограма. Ако сложиш 4 или 3 килограма тя сама ще си оптимизира режима и ще намали времето и водата, но не и температурата или оборотите. Първото е важно за прането независимо от количеството, а второто е важно за изстискване на водата, пак независимо от количеството.
Когато е само памук, няма проблем колко кила е, разбира се, пере си както е по програмата. Понякога слагам 60 градуса.
А какво да правя ако имам 4-5 кг. пране, което е смесено и по-фино от памучни чаршафи и кърпи, изисква 30 градуса, а не 40, а 1600 оборота могат да го раздърпат и деформират? Да го пера на два пъти на програмата за 3 кг с 30 градуса и 1000 оборота? Не виждам смисъл. Слагам го на памук за 8 кг., разбира се, тя си го тегли на килограми и си определя водата, и си нагласям обороти и градуси, както искам. Има и няколко опции за продължителност на програмата, нагласям най-кратката.
Всяка пералня с програми дава такава възможност - да си коригираш температура, обороти, според твоите предпочитания. Пере идеално, с това няма никакъв проблем.

# 1 256
  • Мнения: 2 687
Аз имам сходно АЕГ 8/4. Супер пере и супер суши, скоро се изказах по-подробно Simple Smile Не пускам почистваща всеки път, така си и пише,само се избърсва гуменото уплътнение. Отварях веднъж,много лесно,клапанчето за кръгчета долу,имаше средно малко. 3-4кг за пране-сушене ми е супер, просто си пускам често и за 4 часа имам чисти и сухи 3кг дрехи. Изобщо не си помислям за сушилка или простиране вече, ама грам, без значение сезон, такъв ми е кеф.

# 1 257
  • Мнения: 2 041
Аз имам сходно АЕГ 8/4. Супер пере и супер суши, скоро се изказах по-подробно Simple Smile Не пускам почистваща всеки път, така си и пише,само се избърсва гуменото уплътнение. Отварях веднъж,много лесно,клапанчето за кръгчета долу,имаше средно малко. 3-4кг за пране-сушене ми е супер, просто си пускам често и за 4 часа имам чисти и сухи 3кг дрехи. Изобщо не си помислям за сушилка или простиране вече, ама грам, без значение сезон, такъв ми е кеф.
Arino, извинявай кой модел точно имаш? Че ще купувам на майка ми другия месец....

# 1 258
  • София
  • Мнения: 451
Intercooler, имам въпросното вградено комби от октомври миналата година. Само чаршафите суша в сушилнята. Пера една пералня и разделям прането и пускам два пъти сушилня. Другото ми пране суша навън на простора. Досега никога не съм забърсвала барабана, не съм чистила филтри и само веднъж пуснах почистваща програма.
Това се прави ако често пускаш сушилня при това ако се редува бяло с цветно пране, защото тогава ще останат бели власинки по цветното и обратно - тъмни по бялото. При моя начин на ползване на уреда, тези чистения са безпредметни.

# 1 259
  • Мнения: 1 437
Вие държите да е комбинирана ли? Всички комбита,  с  изключение на една на БГ пазар, нямат филтър за мъхове и след всяко сушене, ще трябва да пускате и почистване.
Иначе тази не е нищо особено, а по-скъпия ѝ вариант е ламя на ток- цели 8.84 квТч за пълен цикъл. Ужас направо е това. Гледайте и енергийните етикети.
Като че ли този Самсунг е по-добър вариант:
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … 0M4A43JW/p/681648
Избрах Hoover-а после видях че вратата му се отваря на другата страна и това надделя (може би на някой ще му прозвучи тъпо ама...) и между другото в технополис за същия ценови клас ми предложиха същия самсунг. Честно казано освен че е "марка" не разбрах с какво превъзхожда Hoover'a. Утре ще ми я доставят надявам се да ми служи вярно.

Общи условия

Активация на акаунт