Бременна непълнолетна

  • 15 417
  • 232
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 894
Точно сега авторката има нужда от подкрепа и окуражителни думи. Както се видя, има немалко истории като нейната, които слагат началото на дългогодишен и щастлив брак. А предложението за аборт е направо обида. Децата за дар от бога. И при нас третото не беше планувано, но ни донесе толкова радост.

IoannaD, възхищавам се на двамата със съпруга ти за постигнатото и ви желая още много щастливи мигове заедно и много радости с малките слънчица.

lali bali, това, че дъщеря ти не е забременяла досега, не означава, че си ѝ дала чудесно възпитание. Остави на някой друг да го каже.

Herz, така е, на всеки може да се случи. Аз имам момчета, които бих убедила да си понесат цялата отговорност и последствията. С моя помощ, разбира се.

Нямам приятел или познат, който да не го е казал за детето ми. А доброто възпитание е съвкупност от много ценни качества,едно от които е добрата сексуална култура. Случайности при взети сигурни, предпазни  мерки не може да има.Това, че авторката има нужда от подкрепа, няма как да ме накара да бъда на различно мнение от възгледите на болшинството.А и щом темата е пусната тук, всеки може да изкаже различно мнение.
Само да допълня, че има и немалко истории, които са с не дотам щастливи развръзки и не само, че могат да не завършат с брак, ами крайният резултат  да е: две разбити, човешки съдби - на майката и на детето.

Последна редакция: сб, 24 окт 2015, 01:32 от lali bali

# 196
  • София
  • Мнения: 219
Здравейте мами и млади дами които писахте в темата.. Спрях да пиша защото имаше негативни коментари (което е нормално) но мен малко или много ме огорчиха и си казах няма да пиша повече.. Благодаря на всички които ме подкрепят и на тези които не искат да го приемат  Hug Твърдо съм се решила че няма да убия детето си каквото и да ми коства това.. Ще се справя,знам че ще ми е много трудно но не и непостижимо:) Засега всичко е наред скоро ще споделя и с семейството ми (силно казано семейство) и се надявам че всичко ще е наред Simple Smile

# 197
  • Мнения: 327
Аз те поздравявам, мило момиче,и ти желая от все сърце успех и едно здраво малко ангелче,което ще внесе топлина и радост в очите ти. newsm51В живота винаги има спънки и трудности,ще се справиш само го повярвай.

# 198
  • София
  • Мнения: 219
Аз те поздравявам, мило момиче,и ти желая от все сърце успех и едно здраво малко ангелче,което ще внесе топлина и радост в очите ти. newsm51В живота винаги има спънки и трудности,ще се справиш само го повярвай.


Вярвам го.. Благодаря ти !!  Hug

# 199
  • Мнения: 1 342
ilceto, радвам се, че всичко върви добре при вас с бебо. Много е важно да си спокойна и да му осигуриш приятен престой идните месеци. Кажи, ако може с нещо да помогнем - съвет, опит.
Много от красивите неща в живота се случват неочаквано и непланувано. При мен беше така, дано и при теб е така.

Поздрави

# 200
  • София
  • Мнения: 219
ilceto, радвам се, че всичко върви добре при вас с бебо. Много е важно да си спокойна и да му осигуриш приятен престой идните месеци. Кажи, ако може с нещо да помогнем - съвет, опит.
Много от красивите неща в живота се случват неочаквано и непланувано. При мен беше така, дано и при теб е така.

Поздрави



Еми засега се опитвам да съм спокойна и всичко да минава добре но май се нервирам малко повечко но и това ще мине.. В главата ми има само въпроси което е нормално.. Онзи ден бяхме с бебо на лекар чух му сърчицето вече е доста пораснало (3см в 10седмица) само имам един въпрос. Следващият път в който ще ходя на доки е на 10.11 и ме посъветва гинеколошката ми да си направя БХС обаче ми иска 120лв което не е проблем,но все пак аз нямам навършени 18год и това не се ли поема от здравната каса ?

# 201
  • Мнения: 327
Това изследване мисля,че не се поемаше от здравната каса.Не знам как стои въпроса с това,че си под 18 години,но мисля че дори и в този случай не се поема от касата.Единствено не знам за цената му дали е една и съща навсякъде.

# 202
  • Мнения: leet
А, че много ти иска за БХС, провери на други места колко е.. струва ми се доста. Аз платих 70 лв. във Варна

# 203
  • Мнения: 10 999
Лицето успех.

# 204
  • Мнения: 327
А, че много ти иска за БХС, провери на други места колко е.. струва ми се доста. Аз платих 70 лв. във Варна
Да и аз за такава сума горе долу си спомням,че някой скоро ми каза ,че си е правил.

# 205
  • Мнения: leet
А, че много ти иска за БХС, провери на други места колко е.. струва ми се доста. Аз платих 70 лв. във Варна
Да и аз за такава сума горе долу си спомням,че някой скоро ми каза ,че си е правил.

Освен ако не е само за БХС, а и за други неща да я изследват.. иначе е много скъпарско.

# 206
  • Мнения: 175
Радвам се на решението ви! Бъдете живи и здрави и дупе да ви е яко от тук нататък! Никой не ти обещава да бъде лесно,знай!
За въпроси относно бременеенето можеш да се впишеш в дадена тема с мами с твоя термин (ако не бъркам майско бебе очаквате) там ще обмените информация за тези прегледи,трепети по бебето и т.н.
Иначе за съжаление не се поема от здравната каса тъй като е "по желание" но пък си е почти задължително. В кой град си? От момичетата в моята група имам инфо,че в момента в Пловдив и Варна има безплатни кампании за БХС и трябва да си платиш само ехографа т.е. на половина. Разгледай в майската тема и реши къде и как ще ти бъде най-изгодно.
Ако имаш нужда от съвет - пиши ми Simple Smile

# 207
  • София
  • Мнения: 62 595
И защо го иска това БСХ? Даде ли някакво обяснение? Ако не е, питай я, ако трябва специално отидете ти и майка ти и питайте. Нищо чудно да се опитват да ви източат с едни 120 лева за нищо.

Защо да е почти задължително да се прави?

# 208
  • Мнения: 25 895
Да, ама майка ѝ не знае още, че ще става баба.
Цяла България научи благата вест, само мама и тати още не знаят...
Това от много зрялост и готовност на бъдещите родители, вие да не си помислите нещо друго?

# 209
  • Мнения: 10 999
Направи си биохимичния скрининг, както и трите фетални морфологии. Първата се прави в 12 - та седмица, когато се взима кръвта за биохимичния скриниг, втората фетална морфология се прави в 20 - та седмица и третата фетална в 33 - та седмица. Проучи внимателно специалистите при които ще ги направиш. Не ми се иска да ти препоръчвам да не стане като реклама.
Това са важни изследвания и не пести пари за тях. Не се покриват от здравната каса.
За бебето всичко можеш да купиш втора употреба от олх или да вземеш от приятелки, но бих те посъветвала да си избереш екип за раждането. Ти си младо момиче, а без избор на екип често аг лекарите са брутални.
Много е важно да разбереш дали родителите ти или партньорът ти ще те подкрепят, защото ако нямаш кърма, храненето на бебето доста се оскъпява.

Общи условия

Активация на акаунт