Бременна непълнолетна

  • 15 405
  • 232
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 894
Дотук винаги съм напътствала дъщеря си в правилната посока, успяла съм да ѝ дам добър старт в живота, добри приятелки сме, но понякога мога да бъда и най-големият ѝ кошмар...Благодарение на моите разбирания съм дала чудесно възпитание на детето си, затова и не е забременяла на 15-16. Всеки сам решава за себе си, така че не беше нужно да отправяте всички тези агресивни нападки. Едно мнение и...

# 181
  • Мнения: 327
Аз мисля,че почти всяка майка е разговаряла с дъщеря си на тази тема.Може и да греша,но смятам че да забременее не е застраховано никое момиче на тази възраст водещо полов живот.И тук не говорим за 12-13 годишни ,а за момиче на почти 17.Дори и научено да се пази това може да се случи.От тук нататък е важното какво ще се предприеме.Всеки има мнение,аз никого не осъждам че не мисли като мен.Ако това беше моята дъщеря ,аз щях да застана до нея в решението и,обаче все пак бих се опитала да я убедя да остави бебето си.

# 182
  • Мнения: 1 817
То случайно и възрастна жена може да забременее, какво остава за дете! Чак да се изхвърляме колко сме сигурни как децата ни няма да ни сюрпризират, няма нужда!  Wink

# 183
  • Мнения: 30 802
На мен никога не са ми говорили да се "пазя" при секс. Просто атмосферата беше такава, че нямаше начин да се насърчава сексуална активност в гимназиалните години. Без говорене- понякога и един поглед ти стига, както и очакванията на средата. Отрано съм научена, че скитосване, гаджосване- не им е времето в тия години и не съм си и помисляла.

# 184
  • Мнения: 4 270
Аз мисля,че почти всяка майка е разговаряла с дъщеря си на тази тема.Може и да греша,но смятам че да забременее не е застраховано никое момиче на тази възраст водещо полов живот.И тук не говорим за 12-13 годишни ,а за момиче на почти 17.Дори и научено да се пази това може да се случи.От тук нататък е важното какво ще се предприеме.Всеки има мнение,аз никого не осъждам че не мисли като мен.Ако това беше моята дъщеря ,аз щях да застана до нея в решението и,обаче все пак бих се опитала да я убедя да остави бебето си.

Нежеланата бременност се получава не само от "ненаучаване". Колко учени и научени зрели жени забременяват? Непротектираният полов акт е абсолютна предпоставка за непланувана бременност, така че в тези случаи се мисли навреме и се вземат мерки, за да няма "Да би мирно седяло, не би чудо видяло!".  

# 185
  • Мнения: 1 342
Точно сега авторката има нужда от подкрепа и окуражителни думи. Както се видя, има немалко истории като нейната, които слагат началото на дългогодишен и щастлив брак. А предложението за аборт е направо обида. Децата за дар от бога. И при нас третото не беше планувано, но ни донесе толкова радост.

IoannaD, възхищавам се на двамата със съпруга ти за постигнатото и ви желая още много щастливи мигове заедно и много радости с малките слънчица.

lali bali, това, че дъщеря ти не е забременяла досега, не означава, че си ѝ дала чудесно възпитание. Остави на някой друг да го каже.

Herz, така е, на всеки може да се случи. Аз имам момчета, които бих убедила да си понесат цялата отговорност и последствията. С моя помощ, разбира се.

# 186
  • Мнения: 4 270
Точно сега авторката има нужда от подкрепа и окуражителни думи. Както се видя, има немалко истории като нейната, които слагат началото на дългогодишен и щастлив брак. А предложението за аборт е направо обида. Децата за дар от бога. И при нас третото не беше планувано, но ни донесе толкова радост.

...Herz, така е, на всеки може да се случи. Аз имам момчета, които бих убедила да си понесат цялата отговорност и последствията. С моя помощ, разбира се.


Може би не си чела цялата тема, но аз никъде не говоря за аборт, напротив - подкрепям авторката, съгласна съм и с теб, че децата са най-хубавото нещо на този свят. Повтарям се, но съм сигурна, че ако близките на авторката я подкрепят, тя би се справила успешно с всичко в живота.

# 187
  • Мнения: 1 342
Herz, цитирах едно мнение от предходната страница, нямах предвид теб.  Peace

# 188
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен никога не са ми говорили да се "пазя" при секс. Просто атмосферата беше такава, че нямаше начин да се насърчава сексуална активност в гимназиалните години. Без говорене- понякога и един поглед ти стига, както и очакванията на средата. Отрано съм научена, че скитосване, гаджосване- не им е времето в тия години и не съм си и помисляла.



Дори да не е поощряваща семейната среда, не забравяй, че я има и средата на връстниците, както и посланията, които заливат младежите конкретни житейски обстоятелства или личностови особености (демек, много момичета сглупяват да се влюбят и да поддадат на натиска). Семейството е само една от променливите в уравнението

# 189
  • Мнения: 30 802
Семейната среда е тази, която също така може да намали влиянието на средата от връстници. И да има много голяма тежест, не само да е страна, а да е център на уравнението. Може да направи детето буквално недостъпно за влиянието на връстниците.

# 190
  • София
  • Мнения: 62 595
няма как да стане. Основната част от времето и пространството тийновете прекарват с връстниците си, а не вкъщи. А и пубертетът е странна птица - веднъж е гълъбче, а друг път е чудовище.

# 191
  • Мнения: 30 802
Времето е относителна величина- важно е настроението и отношението. А те може да не са чак толкова податливи на хормони, стига да се подходи правилно.

# 192
  • София
  • Мнения: 62 595
Обаче са податливи на глупост, както впрочем и много възрастни. Иначе нямаше да има нежелани бременности при зрели жени.

# 193
  • Мнения: 30 802
При жена над 22 никога няма "случайна" бременност. Винаги има поне някаква смътна стратегия. То и при женени има нежелани бременности, или непланирани, обаче това е качествено различно от тийн, който води отрано полов живот. При тийна може да е буквално зов за помощ и симптом за по-дълбоки проблеми, не може ей така да се пише нормална глупост за възрастта.

# 194
  • Мнения: X
Семейната среда е тази, която също така може да намали влиянието на средата от връстници. И да има много голяма тежест, не само да е страна, а да е център на уравнението. Това е много вярно.Може да направи детето буквално недостъпно за влиянието на връстниците. Може да намали влиянието на връстниците, но да направи детето "буквално недостъпно за влиянието на връстниците"- категорично не. Освен, ако не става дума за патологии.

Общи условия

Активация на акаунт