Бременна непълнолетна

  • 15 328
  • 232
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 30 802
Ми де да знам, аз глупости не съм творила, даже съм се оправяла с неща, дето моите родители не са ги и сънували...ама айде, простено им е, те са повредени от соц-а...

# 226
  • Мнения: 4 270
Семейната среда изгражда ценностна система така, както ваксината изгражда имунитет. Като се изправиш пред ситуация, решението ще натежи към това, дето си видяла в семейството.

Не винаги. Понякога решението се взема в резултат от конкретна ситуация и стечение на обстоятелствата, а не в резултат на определени принципи /изградена ценностна система/.

# 227
  • Мнения: 10 998
авторката е младо момиче, риска от Даун е минимален. Може и да не прави БХС. Аз за себе си бих си направила. Изказах мнението си най-доброжелателно.

# 228
  • Мнения: 9 403
Да, ама майка ѝ не знае още, че ще става баба.
Цяла България научи благата вест, само мама и тати още не знаят...
Това от много зрялост и готовност на бъдещите родители, вие да не си помислите нещо друго?
Вече нищо не си мислим. То майките последни разбират, когато вече могат да кажат само - добре приемаме и доброволно се задължаме да отглеждаме още 1 дете, честито, или: Марш оттук (следва лоша дума от 5 букви). Тя е в 10-седмица, майка и повече какво да направи, варианти не останаха, ни за съвет, нито за действия. Че вече и изследвания като БХС се обсъждат. Има ли значение според теб дали родителите и знаят вече?

# 229
  • Мнения: 38
Моето мнение е щом вече е станало роди си и си гледай бебчето ,твърдо против съм да се обсъжда , ми да го махна ли щото еди какво си ....а и да не забравяме има хора които мечтаят за дечица така че това не подлежи да обсъждане!Успех и умната!

# 230
  • Мнения: 1 365
Добре де, какво означава,
а и да не забравяме има хора които мечтаят за дечица така че това не подлежи да обсъждане!Успех и умната!
?
Извинявам се за грубото мнение, но за чии трябва да ѝ пука на авторката за други семейства ако не може да предложи един минимален стандарт на детето си? Те ли ще ѝ плащат или ще ги накара да се почувстват по - добре? Понеже някой има проблеми със зачеването това не значи, че трябва да тласкаме някой друг да се размножава така - за спорта. Авторката има подкрепа от партньор и желание да се справи, но това мнение щеше ли да бъде казано на някоя друга, която нямаше тези и други положителни неща?
Пожелавам на всеки, който за нещастие е в такава ситуация скоро да има бебе, но това е един от най - глупавите аргументи против аборт.

# 231
  • Мнения: X
Добре де, какво означава,
а и да не забравяме има хора които мечтаят за дечица така че това не подлежи да обсъждане!Успех и умната!
?
Извинявам се за грубото мнение, но за чии трябва да ѝ пука на авторката за други семейства ако не може да предложи един минимален стандарт на детето си? Те ли ще ѝ плащат или ще ги накара да се почувстват по - добре? Понеже някой има проблеми със зачеването това не значи, че трябва да тласкаме някой друг да се размножава така - за спорта. Авторката има подкрепа от партньор и желание да се справи, но това мнение щеше ли да бъде казано на някоя друга, която нямаше тези и други положителни неща?
Пожелавам на всеки, който за нещастие е в такава ситуация скоро да има бебе, но това е един от най - глупавите аргументи против аборт.
+100. Ако се случи дъщеря ми да забременее на 17, едва ли ще я посъветвам да направи аборт, но не защото,видиш ли ти, много семейства не можели да имат деца, а защото ме е грижа за здравето на моето дете. АРгументът за семействата, които не може ли да имат деца, ми прилича на "Яж си супата, че знаеш ли колко деца в Африка гладуват!"

# 232
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

+100. Ако се случи дъщеря ми да забременее на 17, едва ли ще я посъветвам да направи аборт, но не защото,видиш ли ти, много семейства не можели да имат деца, а защото ме е грижа за здравето на моето дете. АРгументът за семействата, които не може ли да имат деца, ми прилича на "Яж си супата, че знаеш ли колко деца в Африка гладуват!"
Не, не е точно същия аргумент (и аз ненавиждам този с Африка). По-скоро се има предвид точно здравето на конкретното дете - че абортът носи риск, който би довел до проблеми, които имат всички тези бездетни семейства.

Общи условия

Активация на акаунт