Бременна непълнолетна

  • 15 418
  • 232
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 30 802
Също важно е тестове за хламидия и други инфекции- за бременни под 19 се полагат по касата. Много е важно- наличието на инфекция е фактор за преждевременно раждане и е опасно.

И аз съм ЗА избор на екип, или поне акушерка, в родилните отделения е брутално.

А БХС-то напоследък е станало печатница за пари, всеки си го пуска по какъвто иска алгоритъм, няма единен стандарт, изкарват се стойности каквито си искат...така че може и без него, но поне една ФМ е хубаво да има.

# 211
  • София
  • Мнения: 62 595
така и никой не ми обясни кое му е толкова важното на БСХ. Моля, някой да каже! Мога да се съглася за феталната морфология.

# 212
  • Мнения: 10 999
Ако бебето е здраво никакви изследвания не му трябват. То ако всико е наред и вкъщи може да си роди, но за съжаление не винаги е така.

# 213
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, нали всичко е наред, защо тогава й го искат? Май наистина е печатница за пари, разчита се на склонността на майката да се презастрахова, че всичко е наред, или защото е лесна жертва заради стрха дали всичко е наред. Какво точно показва това БСХ? Не е ли смятане на риск, което означава смятане на несигурно събитие?

Да, както и предполагах, оценка на риска е, а не диагностичен метод. Та, честито, можете да дадете едни 120 лева, ако са ви излишни! И като се направи късен БХС и излезе риск, тогава какво, съвсем да се побърка майката, евентуално амнио, а там риск от проблеми...

БХС не е диагностично изследване, а само оценка на риска за тези аномалии. Оценката на риска се основава на измерването в кръвната проба (серум) от бременната жена на концентрацията на определени биохимични вещества (маркери). С помощта на специализирана компютърна програма, в зависимост от срока на бременноста и на базата на измерените кръвни показатели, се изчислява риска (вероятността) за конкретния плод да притежава изброените аномалии.

Последна редакция: сб, 24 окт 2015, 21:54 от Andariel

# 214
  • Мнения: 10 999
Аз се страхувам и правя всичко което медицината предлага и мога да си го позволя. Не можеш да се застраховаш от всичко, но пък поне после да не се обвинявам.
Съветвам авторката да не пести от медицински изследвания. Но зависи и с какъв бюджет разполага.

# 215
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, какво да не пести, със същия успех може да заложи на някой мач, след като прочете оценка на риска отборът Х да спечели мача на база минали негови резултати в други мачове или кой знае какво.
Добре, че по времето, когато аз раждах, нямаше такива екстри и си минах само обичайните ПКК и урина и два-три ехографа, и то обикновени. Все щеше да се намери кой да ме издои заради страховете ми дали с бебето всичко е наред. А ако не е наред, какво тогава, готовото бебе ще го абортираме или от всички страхове да стане друга беля?

# 216
  • Мнения: 10 999
Всеки си решава за себе си. Има и тестове по 2 000 лв. които са с 99% сигурност. Зависи от бюджета.

# 217
  • София
  • Мнения: 62 595
99 процента сигурност за какво?

# 218
  • Мнения: 10 999
че детето няма генетични болести

# 219
  • София
  • Мнения: 62 595
това освен с амниоцентеза как по друг начин ще се направи? И ако има генетични болести тогава какво го правиш това готово бебе, което вече си има всичко? А и за генетичните болести не е все още ясно дали ще се проявят или не, и там са вероятности.

# 220
  • Мнения: leet
Според мен БХС не е излишно изследване, 70-80 лв., къде не се дават, освен това не малко жени са установявали проблеми с плода и са имали време, за да вземат мерки или да преценят дали искат да продължат бременността си си. Едно време, наистина не е имало кой знае какви изследвания, но не разбирам защо, след като сега медицината ни предлага възможности да не се възползваме. Аз съм се изследвала за почти всичко, което са ме посъветвали и съм щастлива, че нищо не са ми открили, но предпочитам да го направя отколкото да рискувам с моето здраве и това на бъдещото ми дете.

# 221
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това БХС е най-тъпото и безсмислено изследване на света. Бих посъветвала момичето изобщо да не ходи да им снася тия пари. Никакъв смисъл няма в това изследване. Две фетални морфологии плюс доплерово изследване на съдовете и сърцето е повече от достатъчно.
Абе Кристина, и като ти кажат 67 % риск, или 45, или 34 и какво ти помага в живота тая глупост? Ще ходиш да направиш аборт ли, няма ли да направиш, какво? Ми по-добре директно амнио да прави тогава. Ама то пък и тя не хваща доста генетични отклонения...и какво правим?!

# 222
  • Мнения: 4 270
Семейната среда е тази, която също така може да намали влиянието на средата от връстници. И да има много голяма тежест, не само да е страна, а да е център на уравнението. Може да направи детето буквално недостъпно за влиянието на връстниците.

Не мисля, че семейството или който и да е друг авторитет може да направи едно дете недостъпно за влиянието на връстниците, поради простата причина, че това дете няма как да расте и живее изолирано. Семейната среда изгражда ценностната система, начинът по който възприемаш живота, но влиянието на заобикалящата те среда е факт и дори и да искаш не можеш да живееш имунизиран срещу нея.

# 223
  • Мнения: 30 802
Семейната среда изгражда ценностна система така, както ваксината изгражда имунитет. Като се изправиш пред ситуация, решението ще натежи към това, дето си видяла в семейството.

# 224
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво е изградила семейната среда се вижда едва след пубертета. Пуберите се влияят повече от външната среда, а не от семейството, дори сякаш нарочно искат да разрушат всичко, на което са ги учили вкъщи, явно "свободата, Санчо, е на върха на копието". Когато мине пубертетът, а особено когато станат родители, изведнъж разбират какви глупости са натворили с безкрайната убеденост на един пубер, че той разбира всичко в живота, а родителите не разбират нищо.

Общи условия

Активация на акаунт