Искам да кажа ... (57)

  • 34 763
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Светалчо, аз и мъжът ми правихме сушито, а салатата - майка ми. Сварено броколи, домати, яйце, сирене, орехи и някакво бяло сосче, подправки, лимон, захтин, предполагам... Трябва да я питам за точната рецепта.

# 61
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не е трябвало да бързаш с ериуса, Акаша. Ако е варицела, може да ги подтиснеш и да избиват по-бавно.

Моята малката така и не можа да се зарази, а са имали няколко епидемии в градината и веднъж дори в училище. не хваща. Синът я кара още на 4 години, но дъщеря ми е вече на десет и още не я е карала.

# 62
  • Мнения: 13 031
Жаки, има една пъпчица в устата. Sad

Акаше, шарка ще е, почти сигурно. Малка е идеално, да мине леко. Виж за сироп Ацикловир, облекчава неимоверно, аз не усетих кога и мина на Жаки. Вече излезлите мазахме първо с нещо антисептично, забравих името и после с Бактробан маз. Не остана нито един белег, изобщо не се е чесала.

Нека лекар потвърди първо!

# 63
  • Мнения: X
Акаша , така ми казаха тогава. Аз до ден днешен се съмнявам да е било варицела ,защото супер леко го изкара ,но бих била доволна ако е било.

Мъжът ми е карал като голям и е било ужасно .Аз уж съм я карала като малка ,но майка ми каза ,че съм карала дребна шарка ,а това май не е варицела .

Особено е опасна ако си бременна и все ме питаха дали съм си сложила ваксина когато бременеех. Не си сложих ,но работех с деца и при първи признаци ,че някое може да е болно си заминавах в къщи в болничен .

За децата минава леко . Само не и давай да ги разчесва за да не и станат белези . Има един лосион -каламайн лосион - за успокояване при сърбеж .  Hug

# 64
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Споеделеното от Акаша ме подсети: как е правилно да се пише и казва:

Сварено броколи или сварени броколи.

Никаква идея нямам кое е.

# 65
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Благодаря за съветите! Hug Ще го мислим, само да се доберем до София.

# 66
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Акаша, браво на теб и мъжа ти, майстори сте.
А и салатата звучи интересно - не съм комбинирала никога варени и сурови зеленчуци, трябва да опитам.

Куркума, доколкото "броколи" е италианска дума, можеш да си пишеш квот си искаш но сварени броколи е по-благозвучно сякаш. Joy

В италианския си имат и единствено число - броколо, а пък при нас, не знам защо, има само множествено - та изборът е твой, няма строго правило. Joy Joy

# 67
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884

Хахха, в единствено или в множествено число е броколи, не знам... Едно броколи, едни броколи... Thinking

Свталчо, благодаря! За трети път правим, получава добре, да.

# 68
  • Мнения: 860
Акаша, провери лимфните възли за ушичките- ако са дори леко подути- варицела е на 100%.

# 69
  • Мнения: 10 874
Варицела карах неотдавна, на 20 бях. Не беше неочаквано, понеже сестра ми се зарази първо и беше почти сигурно, че и аз ще "намажа". Единствено сърбежът ми беше проблем, защото никак не мога да търпя и все се чеша, но се справих и издържах. И аз знам, че е по-добре по-рано. Не знам дали е това, Акаша, но така ми звучи и на мен. Confused Каквото и да е, дано мине бързо и безпроблемно. Hug

Сварено броколи или сварени броколи.

Никаква идея нямам кое е.
Интересен въпрос, но и аз нямам идея какъв е верният отговор. newsm78
Ще попитам в правописната тема, може там някой да знае.

# 70
  • Мнения: 2 576
Обожавам дъжда  Heart Eyes. Особено първият дъжд след цяло лято суша. Винаги когато завали излизаме с децата навън.
То си е и нормално де да се радваме когато вали. След толкова много слънце  Sunglasses

# 71
  • Мнения: 10 874
Копирам от друга тема, дано някой знае отговора:
Сварено броколи или сварени броколи.
newsm78

Второто.

http://kaksepishe.com/brokoli/

# 72
  • София
  • Мнения: 6 215
Говорите си за варицела. Моята "късметлийка" така посрещна четвъртия си рожден ден.
Скрит текст:
Колите са си неин избор.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
От чий зор къпете котките?  newsm78 Ако са светли и нацапани с нещо-ясно,ама-инак?

Моята,на 3 и малко,не е къпана нивга  Whistling...ама тя е сивичка,не й личи да е мръсна,пък е и хигиенистка...замива се редовно  bowuu
Да взема да я окъпя и аз...ама няма да се ентусиазира твърде,струва ми се.Батко й като се кисне във ваната, тя се вясва, дУши,мокри си лапата и си бяга  Mr. Green

Варицела синко изкара миналия декември, накупих 2 скъпи мазила,нямаше кой знае какво облекчение.2-3 дена си имаше сърбеж и почесване,ама се понася  Peace Къпеше се по няколко пъти  Praynig

# 74
  • Мнения: 10 874
От чий зор къпете котките?  newsm78 Ако са светли и нацапани с нещо-ясно,ама-инак?
Моята сама си го търси. Laughing Още като беше малка, все в банята се завираше, особено след като се изкъпем ние. Някой се шегуваше, че си прави парни бани. Joy Но гледам да не прекалявам, де, защото знам, че не бива често, а и тя си е домашна котка и не излиза никъде. На 3-4 месеца я къпя, има си специален шампоан и става много пухкава от него. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт