В каква посока/поза трябва да спят бебетата?

  • 6 499
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 370
Слагала съм го винаги по гръбче

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Слагах я да спи настрани, дори я подпирахме с едно плюшено слонче. На всяко спане я слагахме на различна страна /ляво-дясно/, за да не и се деформират ушетата и главичката. Слушай какво те посъветва педиатъра.

# 17
  • Мнения: 5 391
Аз ще заложа на спането на една страна Peace

# 18
  • Мнения: 2 959
От болницата ни казаха да спи само по гръбче, така и беше до 12мес, но оттогава спи и по корем и на двете страни както тя си реши. Но в началото само по гръбче.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
На една страна, като редуваме на ляво и на дясно.

# 20
  • Мнения: 2 271
И аз в началото редувах страничното лежане в едната и другата посока.Но още на 2 седмици започна да се завърта на гръб и до сега спи така!

# 21
  • Мнения: 8 769
С дъщеря ми особено стриктно следях да е обърната ту на едната, ту на другта страна (тогава не знаех,че спането по гръб се счита за най-правилно. Честно казано, не съм особено убедена в това все още). Със сина си изобщо не следях накъде е завъртян. Просто бях забелязала, че дечицата си извръщат главичките в тази посока,в която на тях им е удобно.

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 01:37 от Аурелия

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Редуват се лява - дясна страна. По коремче ми се струва опасно - може да повърне и .... да има лоши последствия.
След месец - два Бебчо сам ще решава как да спи. Laughing

# 23
  • Мнения: 1 910
Това което ни казаха тук и в болницата, и от консултацията:
До 14-тия ден на една страна, като се редуват страните.
След 14 ден по гръб, като главата да е на една страна. Трябва да се следи да не спи само на едната си страна, за да не се деформира главата.

# 24
  • Мнения: 650
Тук пак става въпрос какво правят в БГ да се поинтересуват кои е наи-добрия начин да спи бебето-и както се вижда няма промяна. както са казали на маика ми преди доста години Laughing Моят педиатър-много готин човек на около 55 години ми каза последните изследвания и проучвания показват за да няма СИД или преведено горе долу "Внезапна смърт на бебето синдром" горещо препоръчва да се спи по гръб. после се засмя и каза преди 30 години беше по корем , после настрани, сега сме по гръб. потърсете за това:
Sudden infant death syndrome (SIDS) is the unexpected, sudden death of any infant or child under one year old, in which an autopsy does not show an explainable cause of death.
Ето един линк, не знам каде да търся на БГ
http://kidshealth.org/parent/general/sleep/sids.html
и там казват накратко а и навсякаде другаде-да не спи по корем, да не спи настрани и обясняват защо, да не спи на възглавница и да няма играчки и разни меки одеалца с които ще се омотае,  да се следи да не се претопли, да е на твърд матрак, да не се пуши около него. Този СИД направо ти изкарват акъла с него и ти пращат хиляди брошури и непрекъснато те предупреждават и едно от основните неща е да спи по гръб. Едно от недостатъците е че малко може да се деформира главичката, но аз мисля че това че е наи-малкото което ще ме притеснява коа детенцето е живо и здраво. И няма да се задави, не се притеснявайте-ако тръгне да повръща то се изтича настрани. Тук продават едни специални не са възглавници, те са узасно тънки но пък  се слагат под главата и се завързват за пръчките на кошарата и така поне ако много повръща няма нужда да сменяте чаршафа всеки ден. Хаиде за здрави дечица и кажете на вашите педиатри да се поинтересуват малко по темата, 21 век сме-има компютри, симпозиуми-няма само да ви прибират парите, я? Laughing

# 25
  • Мнения: 1 446
и аз така правех, само като е настрани съм я въртяла и в посоката на леглото, веднъж към краката, веднъж към  главата
Така действах и аз. Педиатърката на Дияна ми каза "децата се обръщат и спят в посока на светлината" (понеже детското легло беше до стената).
Peace

# 26
  • Мнения: 330
Ние сме 3 часа на едната страна и 3 часа на другата.По гръб-не,защото ако повърне може да се задуши Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 44 121
Това малко не го разбирам:
Би ли ми пояснила, Eli, какво ще рече?
да разбира се  Wink
слагала съм я да спи настрани, но съм сменяла посоките, един път спи на ляво, другия път спи на дясно, но за да не гледа към стената, където няма нищо, и аз не бих я виждала, съм я слагала един път по посока към краката в леглото, един път по посока към възглавницата, винаги обърната към центъра на стаята.
А защо съм правила така, защото според докторите трябва да се сменя местоположението на бебето при спане - да се редува мястото на възглавницата в леглото (и в противоположния край ) , като по този начин се упражнявали симетрично мускулите на очите и шията
И още защото костите на главичката са му все още доста меки, и може да се получи сплескване на едната страна на главичката /при положение че спи само на една страна/, понеже тя е най тежката част на бебето, и много лесно можело да стане изкривяване, което след това няколко години ще се оправя /и аз все я заглеждах дали не се е изкривила отначало  ooooh!/ нямам предства обаче доколко е реално възможно и видимо такова изкривяване ...

ето още теми по темата  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63073.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52322.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64460.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3804.0



а ако спи по гръб (и главата не е обърната на страна), черепът може да се сплеска отзад. Wink
аз си го слагам на страни(като редувам) и на него си му е приятно така.

# 28
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
първо на една страна, после по гръбче, сега както и да го сложа, се обръща, на където си иска Joy Joy Joy...

# 29
  • Мнения: 382
Мойто спи по гръб - хич не обича да спи настрани. В началото го подпирах, но сега няма как - щом го сложа настрани, веднага се обръща по гръбче, с главата на една страна.
Големия ми син, накъдето и да го въртях винаги си слагаше главичката на дясно. Мда... посплеска му се от дясната страна, но се оправи като започна да се върти по-активно, а като започна да седи, вече си беше напълно симетрична Hug

Общи условия

Активация на акаунт