Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 128 080
  • 449
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Чета,чета и нищо -ама нищо не разбирам.Какви са тези шевове ,какви са тези чудесии.Аз съм от тези,на които ръцете им пречат,но...не съм изгубена за каузата.Имам огромно желание да се науча да шия гоблени,но наема ли се някой да ми даде някакви първоначални наставления,че без помощ няма да се справя! newsm78 Praynig

# 16
  • Мнения: 388
Реших да се разпиша и тук.Шия гоблени много отдавна,майка ми ме научи още като дете.Накой са мънички,други големи,на всякакви теми,не са много около 30бр.Скоро ще кача снимки,но не всички са в рамки.Иначе шия 1към4,понякога променям на 1 към 1,променям задължително по нещо дребно в схемата.А за да ми е по-лесно предварително оцветявам с фолмастер някой от знаците,става по-пъстра схемата.
Напоследък обаче не намирам време за любимото си занимание. Sad

# 17
  • Мнения: 388
Чета,чета и нищо -ама нищо не разбирам.Какви са тези шевове ,какви са тези чудесии.Аз съм от тези,на които ръцете им пречат,но...не съм изгубена за каузата.Имам огромно желание да се науча да шия гоблени,но наема ли се някой да ми даде някакви първоначални наставления,че без помощ няма да се справя! newsm78 Praynig
Какво точно не ти е ясно?Имаш ли пред себе си гоблен?Аз с удоволствие ще се постарая да ти помогна,много е увлекателно. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 39 722
Моите гоблени г/д си приличат и в лицевата част и в задната Simple Smile поне се старая Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 608
Цепите се а? knit

# 20
  • Мнения: 289

Така , така ! А ние многостранните таланти сега какво ???? От тема -  в тема Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Шегувкам се, бе - както казва дъщеря ми!
Аз И гоблени много шия. Научи ме преди мнооого време една съседка, после АЗ научих майка ми и сега тя ги знае повече от мен, ама нейсе. Сега шия "Воденицата" на Буше и продължавам да комплектовам часовничето, ама нещо се туткам. Паралелно доплитам пуловерчето на принцесата /добре, че е тънка преждата, че с тази ми скорост няма да има време да го облече Embarassed/
Брех каква работна се изкарах, ама такава съм си. Joy

# 21
# 22
  • Мнения: 1 608
да се похваля какво уших
Красиво е! smile3501

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893

Браво. Харесва ми.

# 24
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Ама темите са разделени... newsm78 Аз сега видях. Embarassed

Охх, напоследък нещо ме мързи, иначе вече започнах нов, но си остана само с започнатото. Blush

# 25
  • Мнения: 769
Аз се разписах и в предишната тема, но да се включа и тук - шия гоблени от 10 години, около 10-12 на брой са - различни по тема и размери. Самоука съм, обикновено 1:4.
Огледален бод не мога да докарам още. Опакото ми се получава доста грозновато, но лицето на гоблена ми става хубаво.
Ще пусна снимки на моите творения, ама трябва да се наканя, че все се случва от работа да поствам.. Embarassed Embarassed да не чуе шефа....
В момента творя една "Куклинска къща" - модел свален от Интернет, от където са ми и повечето други.
Това, с което мога да се похваля, че избродирах сърничка и делфин по картинки без схема (на око така да се каже), но и двете ги подарих.

# 26
  • Ruse
  • Мнения: 390
това е моето хоби-преди два дена (да се похваля)оших Коне на водопой-гоблена стана прекрасен-ших го с ДМЦ конци ,които са с прекрасни цветове.Вярно гоблените отнемат доста време но резолтатът е невероятен

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз шия само вилерови гоблени, понеже качеството е гарантирано. Купувам ги роднини, на които гоблените са им бизнеса- имат магазини за гоблени и рамки, ходят по изложби в чужбина...
В момента съм без децата и ще отида да си довърша сезона "Пролет". После ще хващам "Лято"-то.

# 28
  • Мнения: 922
Здравейте и от мен Grinning
поръчах си от зодиите на Lanarte -  мама има рожден ден скоро и й взех нейната зодия. Има ли някоя представа от тези гобленчета - качество, трудност (сложност) и т.н.
И още. Как шиете този кръстат бод. Голяма мъка ми е ooooh!
поздрави Grinning

# 29
  • Мнения: 1 117
Здравейте и от мен  Laughing
Шиенето на гоблени е много увлекателно занимание  Simple SmileИ аз си пошивам , когато имам време. Имам три ушити гоблена и в момента шия Коне на водопой , почти половината съм ушила.
По нета си поръчах един гоблен " Планина ". До сега не съм шила гоблени по схема от Интернет.Може ли някой да ми каже бода на вилеровите гоблени различен ли е от гобленовия бод?

Общи условия

Активация на акаунт