Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 128 254
  • 449
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Хайде и аз да се запиша при вас! Обожавам да шия (най-вече пейзажи), но нямам нищо снимано. скоро си поръчай едни сладки мечета на Dimensions (A row of love) и сега нямам търпение да го получа, за да го започна.

# 76
  • Мнения: 1 117
http://www.sosedka.com.ua/needlework.aspx?topic=22
От този сайт може да се свалят доста схеми на бебета-животинки. За да отворите обаче схемите е нужна PCStitch. Това е една програма за правене на схеми за гоблени.
А от къде се смъква тази програмка  ooooh!Не мога изобщо да ги смъкна схемичките , а са доста интересни и ми се искаше да ушия нещо от тях  Sad
Може ли някой да сподели как се свалят схемите и от къде да я измъкна въпросната програма Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 6 201
Ето от тук
http://www.pcstitch.com/
Аз сутринта като прочетох си я свалих и сега се кефя на възможностите да се направи гоблен от всяко изображение в нет-а и от всяка снимка Peace
В интерес на истината я избродирам нещо, я не, но си правя всякакви експерименти и това ме кефи Mr. Green

# 78
  • Мнения: 1 117
Благодаря M I A за линка    bouquetСега се заемам да сваля програмата и да мятам схемите Joy

# 79
  • Мнения: 366
За тези, които искаха да им изпратя схемите на бебетата-животни!Момичета това са много схеми и няма да мога за няколко дни дори да ви ги пратя, така че най-добре всеки да ми пише кои иска най-напред. А относно програмата PC Stitch тя е платена и ако си свалите безплатната версия няма да може да запазвате нищо. Не съм много сигурна дали можеше и да се принтират схемите.

# 80
  • Мнения: 2 931
http://gobleni.info.bg/heritage.htm
ето тук има и програмата ,а и краче за нея:) Там най долу. На този сайт има и още една програма за създаване на гоблени- Pattern Maker for Cross Stitch, която е по-добра от PCStitch-а според мен поне. Тъй като  в нета има много схеми набрани с едната или другата програма добре  е човек да има и двете, ако иска да ползва схемите,които си е харесал:)

Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 16:09 от Хипатия

# 81
  • София
  • Мнения: 6 201
Вие ме амбицирахте да пробвам Mr. Green Ами не могат да се записват, но си се принтят чудесно. Вече си имам една схемичка.

# 82
  • Мнения: 922
ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ЗА СХЕМИТЕ НА БЕБЕТА-ЖИВОТНИ  bouquet

# 83
  • Мнения: 922
Хипатия, изтеглих си Pattern Maker for Cross Stitch, но не мога да я кракна... Дава ми липсващ файл... Sad
можеш ли да ми дадеш кода или да ми помогнеш с малко инфо Embarassed Blush
моля Blush
 Grinning

# 84
  • Мнения: 2 931
Хипатия, изтеглих си Pattern Maker for Cross Stitch, но не мога да я кракна... Дава ми липсващ файл... Sad
можеш ли да ми дадеш кода или да ми помогнеш с малко инфо Embarassed Blush
моля Blush
 Grinning
Инсталирай първо програмата и я затвори. После не се опитвай да отвориш малкото ехе - pmaker.exe ,  а го копирай в директорията на програмата
Program files--- HobbyWare---Pattern Maker for cross stitch----program_v4
Ще се появи съобщение,че този файл вече го има в тази папка,но ти потвърди копирането му там на мястото на другия.
Това е
Отдавна беше времето ,когато правех тези действия ,но почти съм сигурна ,че  е така:) Ако не става, ще преинсталирам моите програми  поново ,за да видя кои точно са стъпките:)

# 85
  • Мнения: 922
Яко се бях омотала, но тати-то като си дойде от работа с две отсечени движения ми реши проблема Grinning
Благодаря ти, за инфото Hug

# 86
  • Мнения: 2 116
Някоя от вас шила ли е "Ковачницата" и какво мислите за нея? Много ме тормози, но смятам че си заслужава! newsm10 newsm10 newsm10

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 17:16 от zdrmail

# 87
  • Мнения: 315

здравейте, на всички , които обичат гоблените като мен.
Днес за пръв път видях този форум и много се радвам,че мога да пиша на хора , които обичат да бродират.Аз сам избродирала пет гоблена . в момента бродирам Воденицата на Боше.Поздрави на всички и успех с гоблените

# 88
  • Мнения: 2 849
Да се разпиша и аз в клуба  Mr. GreenКато бременна се запалих и поших ,то голяма краста.... Laughingи сега ми се шие ,ама ще поизчакам малчо да порасне ,че време не остава .

# 89
  • Мнения: 922
zdrmail, Ковачницата е хубав наистина, но пипкав
но мен ме изнерви по едно време Blush - конеца свършва, схемата - не Joy
Когато най-накрая го уших, обаче - резултатът беше: http://images06.snimka.bg/000610581-big.jpg
Ако си падаш по големи гоблени, ще е удоволствие за теб Grinning

Общи условия

Активация на акаунт