възпалени уши?

  • 4 556
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Не, Шани, тъкмо питах майка ми и тя каза, че никога не ме е водила на доктор да ми чистят ушите. Ако това беше необходимо съм сигурна, че докторът ни тук щеше да ни предупреди да го правим.
Да, сигурно има хора, за които е наложително. Само дето тогава не говорим за ежегодното почистване на ушите, а за някакъв специален случай.
И докато хората не се осъзнаят, че докторите струва пари, които не се покриват току - така от мизерните здравни осигуровки, които се плащата и не спрат да ходят за щяло и нящяло в поликлиниката тая държава няма да се оправи.
По същото мислене недейте да плюете и по бабичките, отишли "ако им няма друго поне да им премерят кръвното". Случаят е аналогичен.
И, да, сигурна съм, че еди кой си доцент ще ви каже да ходите. Още повече ако му плащате на ръка 10 лева за това нещо.
 

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не, Шани, тъкмо питах майка ми и тя каза, че никога не ме е водила на доктор да ми чистят ушите. Ако това беше необходимо съм сигурна, че докторът ни тук щеше да ни предупреди да го правим.
Да, сигурно има хора, за които е наложително. Само дето тогава не говорим за ежегодното почистване на ушите, а за някакъв специален случай.
И докато хората не се осъзнаят, че докторите струва пари, които не се покриват току - така от мизерните здравни осигуровки, които се плащата и не спрат да ходят за щяло и нящяло в поликлиниката тая държава няма да се оправи.
По същото мислене недейте да плюете и по бабичките, отишли "ако им няма друго поне да им премерят кръвното". Случаят е аналогичен.
И, да, сигурна съм, че еди кой си доцент ще ви каже да ходите. Още повече ако му плащате на ръка 10 лева за това нещо.

Бъркаш и смесваш понятията.

Ушния канал е много деликатно място. Там няма работа никой, а ако се наложи - специалиста.
Значи аз над 5 пъти съм ходила на промивка на ушите (имам проблем с тях) и какво всъщност се прави. С една огромна спринцовка с дълък наконечник се изтрелва вода дълбоко в канала, докато под напора на последната ушната кал, която затваря канала изтече. След това гледат с тяхните си приспособления за уши, дали са свършили работата. Единия ми канал е супер тесен (липса на достатъчно материал Wink ) и там нещата малко се усложняват. Предварително си капя малко мазна течност...

Та да ти кажа - не е къщна дейност таз процедурКа (и съвсем не може да се сравни с меренето на кръвно), нито е наложителна на всеки да му се прави.
Това се казва промивка на уши. От почистване (всекидневно, след баня и т.н.) там няма нужда. Те се самопочистват. А на калта точно там й е мястото, стига да не е плътно натъпкана, че да доведе до намаляване на слуха... Tired

Нали се сещаш, че последния човек при когото ще отида е Джипи-то или УНГ-то от поликлиниката. Мнеееееее  Naughty - на частно. И си плащам всеки път и то далеч над 10лв. Е - нали не оставаш с впечатлението, че "охарчвам" бедния данъкоплатец за тази "елементарна" процедура?!  Flutter

# 17
  • Мнения: 1 072
Шани, щом не на всеки е необходимо да се прави почистването, тогава не виждам причина да се води едно дете, за да му се направи това "профилактично". И ако това стане, това СИ Е охарчване на бедния данъкоплатец, защото те ще отидат не на частно. Предполагам. Ако пък отидат на частно все пак си е чисто хвърляне на пари за нещо, което не е необходимо.
А иначе съм съгласна, че това вкъщи не се прави.
И мога да си променя изречението: Да, много ясно, че доцентът ще казва на всеки да идва, още повече в случай, че му плащаш (доказано на ръка, нали е частно) далеч над 10 лв.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...И мога да си променя изречението: Да, много ясно, че доцентът ще казва на всеки да идва, още повече в случай, че му плащаш (доказано на ръка, нали е частно) далеч над 10 лв.

Такааааааа..., пак не си разбрала, но нейсе...
Ходих и исках да ми се промият, защото следствие на болестта която имам (и на моето човъркане там) така здраво си натъпквах ушите, че не чувах. Повтарям не чувах!!! Е, дали няма и ти да отидеш и да му дадеш колкото си му е тарифата за тази процедура?

Никъде не съм говорела за "профилактично" чистене на уши  Naughty. За последен път - в ушите се бърка само и единствено с кутрето (малкото пръстче) и докъдето то бръкне, до там. Това е цялата философия на ушите  Peace Просто и ясно....Остава да се запомни!!!

# 19
  • Мнения: 574
Ще ти кажа изпитана рецепта за уши. Затопляш спирт и капки за уши или олио, и първо напълваш едното уше със спирт. Поседява така 1 мин и обръщаш и другото ухо. После слагаш капките или олио.

# 20
  • Мнения: 436
Много често увеличение на секрета се получава когато има гъбички в ушите.
Спомни си дали не е имала малката преди известно време някакво заболяване на гърлото. Тогава ушите може да останат незасегнати, но секрета се увеличава с защитна цел.
Не знам ползвали ли сте клечки за уши, но понякога става така, че микровлакънца се събират с течение на времето и ушите образуват повече секрет с цел да ги изхвърлят. За това не се и препоръчва чистенето на уши с клечки както от малки така и от големи.
Така че, според мен няма да бъде зле да се посети специалист, ако наистина отделяния секрет рязко се е увеличил. А той вече ще прецени ще промива ли или не. Успех.

# 21
  • Мнения: 1 072
...И мога да си променя изречението: Да, много ясно, че доцентът ще казва на всеки да идва, още повече в случай, че му плащаш (доказано на ръка, нали е частно) далеч над 10 лв.

Такааааааа..., пак не си разбрала, но нейсе...
Ходих и исках да ми се промият, защото следствие на болестта която имам (и на моето човъркане там) така здраво си натъпквах ушите, че не чувах. Повтарям не чувах!!! Е, дали няма и ти да отидеш и да му дадеш колкото си му е тарифата за тази процедура?
Такааааааа..., кой говори за теб? Изобщо няма смисъл да ми обясняваш каква е причината да го правиш това нещо, вярвам ти безрезервно, че ти се налага. Аз говоря за момиченцето на 3 годинки, което трябва да отиде на доктор при липса на температура или каквито и да е симптоми за възпалено ухо.

Никъде не съм говорела за "профилактично" чистене на уши  Naughty. За последен път - в ушите се бърка само и единствено с кутрето (малкото пръстче) и докъдето то бръкне, до там. Това е цялата философия на ушите  Peace Просто и ясно....
Ти не, не съм и твърдяла, че го правиш. Изречението "Ако не друго, ще и изчисти ушите" ми прозвуча по този начин.

Остава да се запомни!!!
Защо? Аз нещо друго ли съм казала, та точно това да не съм запомнила.

И продължавам да твърдя, че ИМА доктори (не твоя!), които ще ти кажат, че нещо е необходимо да се прави само, защото те ще имат полза от това, ЕРГО: това, че някой е казал да ходиш при него не означава, че си болен или ти има нещо!

Извинявам се за офф-а, ако не си ме разбрала, значи просто опираме до комуникационния проблем в Интернет, също ако ми кажеш (може и на лични) от къде извади извода, че съм имала предвид теб в предния си постинг ще съм ти благодарна, може би мога да направя тогава нещо да си подобря изказванията, така че да ме разбират хората по-добре

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ще ти кажа изпитана рецепта за уши. Затопляш спирт и капки за уши или олио, и първо напълваш едното уше със спирт. Поседява така 1 мин и обръщаш и другото ухо. После слагаш капките или олио.

а става ли с уиски? newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 39 771
Лио със секакъв твърд алкохол  Joy

# 24
  • Мнения: 574
Ще ти кажа изпитана рецепта за уши. Затопляш спирт и капки за уши или олио, и първо напълваш едното уше със спирт. Поседява така 1 мин и обръщаш и другото ухо. После слагаш капките или олио.

а става ли с уиски? newsm78
Не , уискито се пие с лед и не е приятно като е топло.
За това трябва да е спирт-затоплен. Смейте се ,но това ,което писах много помага и при гъбички в ушите.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз само затоплено олио съм си слагала. На Дияна обаче не смея.
Спирта дезинфекцира, може и да помага за гъбички, но ако експериментирам ще е само в/у мен.

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Абе супер тъпо е някой да пусне Тема и после да "изчезне".

# 27
  • по света
  • Мнения: 1 587
Вижте, ушната кал е нормален секрет който се образува в ушите на всички.Той се задържа в по-голямо количество у хора с анатомично по-тесни канали,което води до загрлъхване на ушите особенно характерно след баня.
Но това няма нищо общо с възпалените уши или пък такива с гъбични инфекции.
А по темата, ако детето възпалени уши то ще има и болка,дразнене и т.н.,тоест трудно ще убегне на майката че то има проблем.
 

# 28
  • софия
  • Мнения: 757
Вижте, ушната кал е нормален секрет който се образува в ушите на всички.Той се задържа в по-голямо количество у хора с анатомично по-тесни канали,което води до загрлъхване на ушите особенно характерно след баня.
Но това няма нищо общо с възпалените уши или пък такива с гъбични инфекции.
А по темата, ако детето възпалени уши то ще има и болка,дразнене и т.н.,тоест трудно ще убегне на майката че то има проблем.
 
тъкмо водих сина си при педиатърката.От няколко дни си потърква ухото,но бях чела някъде,че малките правят така като има пробива поредното зъбче...
Та най-накрая тая сутрин рещих да го заведа ей-така за мое успокоение.Оказа се,че има възпален ушен канал(не ухо,имало разлика).Но с нищо не е показал(нито рев,нито безсънни нощи)....изписаха ни Фуроталгин.

# 29
  • Мнения: 2 332
Ушния канал е много деликатно място. Там няма работа никой, а ако се наложи - специалиста.
...
Та да ти кажа - не е къщна дейност таз процедурКа (и съвсем не може да се сравни с меренето на кръвно), нито е наложителна на всеки да му се прави.
Това се казва промивка на уши. От почистване (всекидневно, след баня и т.н.) там няма нужда. Те се самопочистват. А на калта точно там й е мястото, стига да не е плътно натъпкана, че да доведе до намаляване на слуха... Tired
....
ОФФ: Шани, много се радвам че попаднах на постингите ти за ушната кал. Преди това беше загатвала в разни теми, че не трябва да се чистят ушите с клечки за уши - споменах на мъж ми, който крайно скептично се отнесе към това твърдение - майка му винаги след баня му ги е чистила, и той си продължава и до днес така. От друга страна, като тийнейджърка бях започнала да чувам по-малко с едното ухо, ходих  на УНГ, и точно се беше получила нещо като тапа от натъпканата ушна кал (в резултат от "почистването" и), и ми направиха промивка на въпросното ухо.

Общи условия

Активация на акаунт