Е как да не се замисли човек над това + НОВИ въпросчета

  • 1 559
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 969
при мен единствено действа - беба суче от едната, а аз цедя другата и ако може едновременно наведена надолу, за да помага гравитацията - става като сложиш бебо на ръба на леглото, а ти седиш на пода или на възглавница долу

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не знам тези двете виждала ли си (сигурно ги знаеш нещата, ама все пак да ги пусна, ако откриеш още някоя подробност) :
http://www.storknet.com/cubbies/breast/pumping.htm
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html
Съвсем ще се оправят нещата, само още малко търпение Grinning Природата си знае работата, а ти не й пречиш, така че просто няма начин да не се получи Wink

# 17
  • Мнения: 3 926
Това с рефлекса на потичане ми е голям проблем. И при мен като при Бубанката стават нещата, но напоследък не може, защото ситната умира от любопитство какво става с другата цица и се вдига и наднича... ужас. А миналата седмица ми се налагаше да цедя, за да дам на една близка маминка (тя пише тук) за нейното момченце, че беше болно и педката заръча да е само на кърма, пък маминката не можеше да цеди, че беше с пневмония и кърмата намаля... абе налагаше да помогна и умирах от яд, че от видимо пълна гърда за един час цедя 70 мл и то с такъв зор, а след това слагам Сияна на същата и тя се наяжда като прасенце...
Та ще следя с интерес темата Grinning

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
За рефлекса...акушерската ми книга препоръчва да миришеш бебешките дрехи, за окситоцин-спрей също съм чела. На мен лично ми помага...четенето на кърмачески форуми  Crazy може да звучи шантаво, но навремето като имах подобен проблем, сядах с помпата пред монитора и четях наред постингите на тукашната онлайн Ла-Леч-ка.

# 19
  • Мнения: 3 591
Аз да се похваляяяяяяяяя - помпахме се днеска в 9часа(кърмила съм за последно около 7:30) за по-малко от 20 минутки и имам ЦЕЛИ 220мл!!!!!!!
Аз още сутринта усетих, че гърдите ми са по-пълни, ама чак такива рекорди не бях очаквала Simple Smile Всъщност сутринта бебока сука само от едната гърда и като го преместих не искаше втората. Аз реших, че е дължи на това, че цяла нощ дърпа цица и корема му е пълен или е много сънен, но пък явно му е стигнало защото при цеденето и двете гърди дадоха по 110мл newsm78 А бебето би трябвало да изсуче повече отколкото аз цедя?

И до какъв извод стигнах - цеденето мисля, не стимулира увеличаването на лактацията - увеличава го сученето на бебето, а цеденето начесто само поддържа това което бебето вече е постигнало.

Още един въпрос - от постоянното дърпане с помпата "на сухо" зърната ми са станали болезнени(първото неприятно усещане откакто съм родила свързано с кърменето) - не са разранени, само някак по-чувствителни. Като суче бебето не боли, ама с помпата си боли. Дори днеска съм минала на ръчна(авентска), че уж по слаб вакуум прави. Това дали бързо преминава? И как да разбера дали е от помпата или нещо нередно се случва/гъби, инфекция/?

И още един Embarassed
сега като имам увеличаване на млеконадоя, дали да цедя пак през 1 час на работа или да разредя на 2 или 3 или 4? просто да си починат гърдите ми? все пак утре е събота и ще мога да регулирам лактацията със сучещо бебе за 2 дена и не би трябвало да има друга криза ? Или да продължа?

И трети въпрос за утре- дали да тормоза бебока да яде през деня начесто или да му следвам ритъма(той денем яде на около 3 часа ако е на цица, ако е с шише яде на около4-5), нощем на максимум 2 часа се буди?
притеснявам се, че ако го карам денем да яде начесто няма да суче толквоа активно през ноща, а на мен нощното сучене наистина ми е от нужда за стимулирането после през седмицата newsm78

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
[desi], не забравяй да правиш масаж на гърдите преди 'доене'-то Grinning Можеш ръчно да изцедиш 2-3 капки, с които да мажеш зърната и ареолите преди и след кърмене/цедене - кърмата е с овлажняващо и антибактериално действие, т.е. ще ти омекоти кожата.

Постепенно пробвай да разредиш цеденето - явно кърмата се е увеличила и няма нужда да се тормозиш излишно и да цедиш повече, отколкото има нужда.

Следвай бебешкия ритъм - ти не задаваш въпрос май Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 198
Деси, нека бебчо си регулира сам храненията, само забележи ориентировъчно на какъв интервал ти се храни, за да можеш да спазиш същия интервал на цедене през седмицата. Събота и неделя е уикенда за вас двамата, никакво цедене, никакво ядене насила, просто една хармония е нужна и за двама ви.
Колкото до болките в зърната - така е, особено при първите няколко дръпвания, после отшумяват. След време няма да те болят, но немога да ти кажа точно след колко време.
Успех от нас и стискаме палци.

Малко ми се вижда странно, че аз от теб съм се учила а пък сега давам акъл smile3555

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз да се похваляяяяяяяяя - помпахме се днеска в 9часа(кърмила съм за последно около 7:30) за по-малко от 20 минутки и имам ЦЕЛИ 220мл!!!!!!!

Божке, какви количества! Благородно ти завиждам. Аз сутринта бях толкова доволна от моите 20 грама след сукането на бебето...

# 23
  • Мнения: 3 591
lilfi, за твое успокоение на следващата сесия стингах само 125мл Simple Smile И на всяка следваща ще пада със около 40мл, така че споко Simple Smile А и аз не кърмя през деня и затова количествата са такива, ако цедя веднага след кърмене и аз нищо не изкарвам.

майчетата дето предимно цедите -  не ви ли болят ръцете  newsm78 аз направо като пребита се чувствам и вече съжалих, че не взех днес електрическата с мен. А и времето е 2 пъти повече от всяка страна да цедя поотделно, и ръцете ми са заети, и много джаджи много нещо тая помпа - голямо миене пада ... Вярно, че не бръмчи и много "по-меко" цеди и съвсем безболезнено и дори си мисля и по-големи количества май за по-кратко време вади  newsm78

Бу,    Hug
Това за капките уж го знам, ама никога досега не се бях сещала. И помагааааа  Heart Eyes

pepelyashka,  тоя окситоцин спрей дали се купува без рецепта?

Assinka, bubanka, и аз се справям с бебе под ръка, ама като го няма и съм ужасТна Sad Ама днес с Авента наистина имам по-голям успех, околкото с Меделата...

hedra, голямо ГУШ за линка... научих нещо много полезно - че ранните сутришни сесии дават по-добри резултати - затова и кърмих преди да изляза и цедих веднага като влязох в офиса - и ефект има невероятен Hug Обикновенно обаче цедях около 3 часа след като съм кърмила - цедях веднага след кърмене сутрин(нещо от порядъка на 20тина мл) и след 3 часа около още 100мл. А сега количеството много нарастна. което ме кара да си мисля, че ако кърмата остане в гърдите повече от 2 часа  и почва да се абсорбира от тялото?  newsm78 Немога да си го обесня по друг начин, защото за мен определено не е нормално да цедя по толкова сутрин, а камо ли след криза Rolling Eyes

Inka-Malinka, хич да не ти се вижда странно - то човек цял живот се учи. Освен това аз никакъв предишен опит с цедене, доене и работене нямам. За мен кърмещите работещи жени  бяха направо някакви Героини.
Нали и затова сигурно от 3-4ти месец на бременността ревях тука - "олелееее, как ще се справяяя" no

Ама ей ма - след 1вата сериозна криза - пак съм маймуна 

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
.....

pepelyashka,  тоя окситоцин спрей дали се купува без рецепта?
.....
Хм, ха сега де   newsm78 ти..къде беше?

# 25
  • Мнения: 3 591
Да ви се оплача  smile3511 newsm61 smile3511 дойде миииииииииииии
ама поне кърмичка за децата има вече в изобилие Hands Clap
Бебо не искаше да суче първия ден (а може би не разради М., ами заради препълнените гърди - ефекта на свръх-стимулацията предполагам), но после се предаде и си цокаше сладко сладко.
Я по-опитните кажете, дали М влияе на кърмата ? newsm78
Аз нямам опит - преди ми дойде 2 месеца след като спрях да кърмя, ама сега нали не е само кърмене, ами и работене с цедене - явно това си казва думата #2gunfire

# 26
  • Мнения: 3 926
Деси, на мен ми влияе, но ми намаля кърмата. Confused Ти направо уби рибата с това предменструално кърмоизобилие Laughing Пък и това може да не е истинско идване, а лелката само да напомня за себе си Wink При мен уж дойде два пъти, но после зачезна за 5 месеца и ми дойде на шестия от раждането, ама вече истински Grinning

# 27
  • Мнения: 3 591
Деси, на мен ми влияе, но ми намаля кърмата. Confused Ти направо уби рибата с това предменструално кърмоизобилие Laughing

не, на мен предменструално ми намаля, а  менструалноидващо се увеличи  Rolling Eyes 

блях, какви думи измислих Sick

# 28
  • Мнения: 1 215
Първо поздравления за успешното справяне със ситуацията.  bouquet
При мен цикълът вече не влияе на кърмата, но в началото беба се изриваше и ставаше по- нервна, когато ми идваше. 

Общи условия

Активация на акаунт