МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 8

  • 97 613
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 097
Ние сме с Варикоцеле-втора степен. Сега ни предстои опит по фонда-ИКСИ, лекарите ни посъветваха да не правим нищо преди опита. След него ще го мислим, но и с операцията, шансовете за подобрение са минимални.

# 16
  • София
  • Мнения: 23 165
въобще не са минимални шансовете, прегледайте всичките мъжки теми, много от участничките са бременни до месеци след операции и то без процедури.
варикоцелето буквално опича сперматозоидите.

# 17
  • Мнения: 1 849
Бананарама, не е задължително да е икси при лоша морфология.
Sixth sence, не се обвинявай за неща, които не можеш да промениш, то пък и как може да ви кажат да избирате вие, не сте доктори  newsm78
Ако вс е наред и ви предлагат класическо, а вие решите да се застраховате с икси, е едно, но с лоша спермограма какво ви дават да избирате  ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 863
И ММ миналата седмица Кацаров го диагностицира с варикоцеле 3-та степен. Тъй като ние сме се насочили вече към инвитро, той поиска SDI тест. Каза, че ако резултатите са добри, няма да го оперира. Но ако са лоши, ще играе скалпела. Tired

# 19
  • Мнения: 242
Момичета, благодаря ви много за подкрепата и съветите.
От вас сега научавам, че има степен на Варикоцеле. Довечера добре ще разпитам  ММ какво му е казал точно уролога, че той хич не е по обясненията.
Може би ще направим и една консултация с Кацаров, сега влязох в сайта му. Моля ви за мнение за този уролог.

Frango, какво представлява този SDI тест?

# 20
  • София
  • Мнения: 863
Sixth sence, ето какво е SDI тест (взех инфото от страницата на клиниката):

SDI теста изследва показатели за качество на сперматозоидите различни от тези, включени в стандартния семенен анализ (брой сперматозоиди, подвижност, морфология и др.). Чрез този метод се определя:
Процента на увредена ДНК на сперматозоидите и се изразява като индекс на ДНК фрагментация (DNA Fragmentation Index, DFI) – процент сперматозоиди, съдържащи фрагментирана ДНК.
Високи нива на багрене на ДНК (High DNA Staining, HDS) – процент спермални клетки с некомпактен (незрял) хроматин.
Показания за изследване
SDI тест се прилага при мъже от двойки с неизяснен стерилитет, ембриони с лошо качество или с арест на развитието при IVF, проблемна имплантация и повтарящи се спонтанни аборти. Тестът е силно препоръчителен при мъже с тератозооспермия (влошена морфология на сперматозоидите).

# 21
  • Мнения: 242
Sixth sence, ето какво е SDI тест (взех инфото от страницата на клиниката):

SDI теста изследва показатели за качество на сперматозоидите различни от тези, включени в стандартния семенен анализ (брой сперматозоиди, подвижност, морфология и др.). Чрез този метод се определя:
Процента на увредена ДНК на сперматозоидите и се изразява като индекс на ДНК фрагментация (DNA Fragmentation Index, DFI) – процент сперматозоиди, съдържащи фрагментирана ДНК.
Високи нива на багрене на ДНК (High DNA Staining, HDS) – процент спермални клетки с некомпактен (незрял) хроматин.
Показания за изследване
SDI тест се прилага при мъже от двойки с неизяснен стерилитет, ембриони с лошо качество или с арест на развитието при IVF, проблемна имплантация и повтарящи се спонтанни аборти. Тестът е силно препоръчителен при мъже с тератозооспермия (влошена морфология на сперматозоидите).

Frango  Hug Мисля, че трябва да направим точно такъв тест. Не само, че сме с лоша морфология но и това, че яйчицата не са се оплодили...ще настоявам за него. А може ли да ми кажеш къде в София можем да направим такъв? Търсих в Гугъл и ми излиза Надежда и клиника Лора  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 863
В Надежда може, за Лора не знам нищо. Ние го правихме в Малинов, защото сме пациенти на клиниката. При всички положения, гледай да е в някоя от утвърдените репродуктивни клиники, за да не е само едно хвърляне на пари на вятъра  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте. Имам нужда от малко помощ при разчитане на спермограмата на мъжа ми. Толкова ли е зле положението? Ще посетим уролог следващата седмица. Все още не сме решили при кой. Спермограмата е правена в клиника Щерев.

 Обща концентрация на сперматозоиди/1 мл/Total sperm count/1ml/: 62.7 млн. (20.10/ml)
Нормокинетични сперматозоиди (А+B) /normokinetic sperm cells/: 33.7%(≥50%)
A. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 20.1%
B. с бавни ЛПД 13.6%
Хипокинетични /hypokinetic/:16.6%
акинетични /akinetic/: 49.7%
концентрация нормокинетични сперм. (A+B)/1мл/normokinetic sperm cells concentration/: 21.13 млн. (10.10/ml)
Обща концентрация на нормокинетични сперм.: 126.78 млн. (20.10/ml) в обема /Total concentration
of normokinetic sperm in the volume/
Заключение /Conclusion and recommendation/: Asthenozoospermia

Благодаря ви.

# 24
  • Мнения: 4 696
Здравейте. Имам нужда от малко помощ при разчитане на спермограмата на мъжа ми. Толкова ли е зле положението? Ще посетим уролог следващата седмица. Все още не сме решили при кой. Спермограмата е правена в клиника Щерев.

 Обща концентрация на сперматозоиди/1 мл/Total sperm count/1ml/: 62.7 млн. (20.10/ml)
Нормокинетични сперматозоиди (А+B) /normokinetic sperm cells/: 33.7%(≥50%)
A. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 20.1%
B. с бавни ЛПД 13.6%
Хипокинетични /hypokinetic/:16.6%
акинетични /akinetic/: 49.7%
концентрация нормокинетични сперм. (A+B)/1мл/normokinetic sperm cells concentration/: 21.13 млн. (10.10/ml)
Обща концентрация на нормокинетични сперм.: 126.78 млн. (20.10/ml) в обема /Total concentration
of normokinetic sperm in the volume/
Заключение /Conclusion and recommendation/: Asthenozoospermia

Благодаря ви.
Подвижността е леко занижена, но според мен не фатално и е възможно спонтанно забременяване! Опитайте с добавки - спимен, андрозитол, витамини!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 676
Ами не зная дали това е леко...нормокинетични сперматозоиди (А+B) -33.7% ...
Ще запиша час при Бъчваров, предполагам, че той ще иска и морфология по Крюгер.

# 26
  • Мнения: 4 696
Ами леко е според мен! Подвижността се повлиява най- лесно по мои наблюдения! Направете и Крюгер задължително!

# 27
  • Мнения: X
Щастливка, според мен също е леко...в сравнение с нашите 2-3 % , вашите 33 % са си направо мечта !  Tired

# 28
  • София
  • Мнения: 1 676
Жана..., не знам какво да ти кажа..., дано за всички ни има решение.... ooooh! Не знам дали имаме шанс за естествено забременяване с тези резултати. Tired

Записах час за петък при Бъчваров  в клиника Щерев. Да видим какво ще каже. Същевременно поръчах на ММ Фертил ейд да започне да пие.

Благодаря ви, че се отзовахте...

Последна редакция: пн, 19 окт 2015, 16:08 от Щaстливка

# 29
  • Мнения: 796
Sixth sense, не съм запозната с Варикоцеле, но и при нас морфологията и подвижността са лоши. при нас от 11 Я никоя не се беше оплодила при IVF. Следващия ни опит беше ИКСИ и се оплодиха като 2 стигнаха стадиий бластоцисти, отделен е въпроса ,че при първия трансфер на единия бластоцист завършихме с неуспех. Желая ви късмет, и на ИКСИ да има много оплодени душички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт