МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 8

  • 95 774
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 242
Sixth sense, не съм запозната с Варикоцеле, но и при нас морфологията и подвижността са лоши. при нас от 11 Я никоя не се беше оплодила при IVF. Следващия ни опит беше ИКСИ и се оплодиха като 2 стигнаха стадиий бластоцисти, отделен е въпроса ,че при първия трансфер на единия бластоцист завършихме с неуспех. Желая ви късмет, и на ИКСИ да има много оплодени душички  Hug

JERAN90  bouquet благодаря ти, голяма надежда ми даваш. Истината е, че се моля да започнем втория ИКСИ опит колкото може по скоро.. ММ утре е при Кацаров за второ мнение за това Варикоцеле. Страх ме е за евентуална операция. Параноясвам да не се влошат още параметрите. Да видим и дали ще позволят ИСКИ през януари.  Дано да не се наложи да отлагаме.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте,
Правим опити за бебе от една година, засега без успех. Вчера съпругът ми направи разширена спермограма и днес взехме резултатите - общо взето са в референтни граници, но ме притеснява морфологията по Крюгер. Резултатите са: с нормална морфология - 9%, с анормална - 91%, заключението е тератозооспермия. Какво точно означава това? Имаме час при доктора в понеделник, но всяка допълнителна информация дотогава ще ми е от полза. Предварително благодаря!

# 32
  • Мнения: 4 696
9% не е никак лош резултат, все по- рядко виждам такива, ако всички други показатели са ок, едва ли това е причината за неуспехите! Концентрацията колко е?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Не съм сигурна коя концентрация точно да посоча, затова давам всички данни, където е спомената:

Концентрация на сперматозоидите в 1 мл: 98х106/мл, бързи 53%, бавни 7%, общо концентрация А+Б/мл: 59х106/мл.

SWIM UP (нямам идея какво точно означава):
сперм. конц./ мл: 32х106/мл

# 34
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Екстра са и концентрацията и морфологията  Peace

# 35
  • Мнения: 796
И ние сме с тератозооспермия. Нямам точно изследването до погледна нашите параметри. Но факт , че при нормално IVF нямахме нито една оплодена Я. Успех желая на вас.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Благодаря ви за мненията  Hug
Ще споделя мнението на доктора след срещата ни в понеделник.
Успех на всички!

# 37
  • Мнения: 1 976
Здравейте, от около две години със съпруга ми правим опити за дете. През това време наред с моите изследвания на него са му правени четири спермограми, на които вискозитетът му е  завишен. Останалите показатели са горе-долу добре, но винаги гранични. Преди около половин година проведе консултация с уролог андролог. Лекарят беше категоричен, че няма варикоцеле. Няма открити бактерии нито в спермалната течност, нито в уретралния секрет. Хормони не е изследвал, макар че му бяха назначени, но той не пожела. Преди повече от две седмици направихме първата си инсеминация и сега чакаме. Независимо от резултата обаче бих искала да знам дали този вискозитет изобщо може да се излекува и наистина ли шансовете за естествено забременяване  с подобен проблем са толкова малки. На нас ни казаха, че не е съвсем невъзможно, но е доста трудно.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Да кажа резултата от днешната ни среща с доктора - като погледна резултатите първият му въпрос беше дали съпругът ми пуши. При отговора, че е отказал цигарите преди месец и половина заключи, че след още месец и половина всичко ще е ОК. Препоръча да пие разни хранителни добавки, като цинк, селен и камагра. Накратко - няма нищо кой знае колко сериозно, продължаваме Heart Eyes.

# 39
  • Мнения: 796
Не знам какво значение има за тератозооспермията пушенето, ММ никога не е пушил, употребява алкохол 2 пъти в годината може би... едва ли този резултат е само от пушенето. Но ви желая успех и скорошни радостни вести  Wink

# 40
  • Мнения: 4 696
Със сигурност пушенето уврежда качеството на спермата, но това, че някой не пуши, не означава, че не може и той да има същия проблем!

# 41
  • Русия
  • Мнения: 862
При нас ситуацията е следната:
Изначално много лоша спермограма (силно намалена подвижност, лоша морфология). Правели сме две спермограми - през януари и през август. Между тях мъжът ми не е пиел никакви лекарства нито нищо друго. Но: намалил е цигарите наповоловина плюс си подобри начина на хранене. Август месец спермограмата обпределено се подобри, макар че проблемът остана.

Най-накрая, след неуспешно инвитро тръгна при андролог. Между другото, направо ми идеше да го изпотроша задето е чакал толкова дълго. Никак не искаше да признае, че проблемът е негов.  newsm61 И досега все ми пробутва, че и в мен може да е проблемът, назависимо от всичките ми многобройни анализи и обследвания, доказващи, че съм здрава. Трябваше да му се карам няколко пъти, докато почна самостоятелно и редовно да си взема хапчетата. Понякога ме вбесява адски!

Та значи, андрологът му намери леко варикоцеле, лек простатит и силно повишени нива на пролактин и тестостерон. При това му каза, че нищо от това не е голям проблем. Варикоцелето не изисквало лечение засега, каза му само да не носи тесни гащи и панталони. За простатита му назначи витапрост (оооо! с колко мъка мъжът ми реши да го ползва, нали трябвало да се слага ректално!  #Cussing out), витамин Е и тиквеин (който е сироп с тиквено масло, замених го направо с тиквено масло - не виждам смисъл от скъпи сиропи, когато може да се пие евтино и натурално). За подобряването на качеството на спермата му каза да пие Спермактин. Тъй като това е добавка с два вида L-карнитин (ацетил и фумарат), замених го с хапчета от тези два вида (излезе три пъти по-евтино да ги поръчам от САЩ, отколкото да купя Спермактин на място). Също му назначи и да пие цинк. За цигарите му каза да ги ограничи, а не да ги откаже. Което, разбира се, много зарадва мъжа ми, той сега казва, че лекарят бил много добър. Знам си аз, защо.

Освен това му каза да ходи да си провери  черния дроб и да си направи анализи. Анализите показаха, че общият му билирубин е леко повишен, като прекият и непрекият (от които се сумира общият) са в границите на нормата. Как става така, нямам си представа. Правя си извода, че май ще трябва да ходи при ендокринолог. Има записан  час при хепатолог за понеделник, много ми се иска да чуя, какво ще каже. Нямаме си представа, защо може да му е увреден дроба: не пие, с мазното не прекалява, инфекции няма. Леко ме дострашава, честно казано.

Та защо пиша всичко това?
Първо, може би ще е от помощ за някого.
Второ, да питам относно тиквеното масло: дали някому е помогнало от простатит? Четох, че за лечение на простатита слагат тампони, напоени с него. Обаче не намерих информация, че пиенето на това масло може да помогне от простатит.
Трето, за спермактина, някой пиеше ли го? Помогна ли? А карнитина? Коя форма?
Четвърто, за витамина Е. Лекарят му го предписа 400 мг на ден, което си е слонска доза. Не е ли прекалено? Кой знае, какви последици има от предозирането?

# 42
  • Мнения: 3 047
Здравейте, имам питанка  bouquet

Има ли показания, дали лекарства от групата на Диклак, Дексофен, Диклофенак и други понижават фертилитета  при мъжете  Thinking

# 43
  • Мнения: 796
 Naili, проблемът е общ, след като сте заедно. Никога не бих казала, че проблема е в ММ или той да каже същото за мен.от твоите въпроси знам само за вит.Е , че нормалната доза е до 400, така че не се притеснявай. Желая успех и добри резултати Simple Smile

# 44
  • Русия
  • Мнения: 862
JERAN90, разбира се, е общ проблема. Ама когато някой от двойката отказва да се обследва или лекува, може да си остане скоро със свой си собствен.  #Cussing out
Той по принцип не обича да ходи на лекар, камо ли платено. Освен това, доколкото разбирам, признаваето на факта, че нямаме деца, защото е болен, накърнява му гордостта и го кара да се чувства по-малко мъж. Дразни ме това, че преди, когато лекарите твърдиха, че съм безплодна, това не ме спираше от лечение. Защо и той да не се вземе в ръце и да не се лекува? Че това всекидневно мрънкане, когато идва времето да си пие хапчетата, взе да ме уморява вече.

Вашите мъже също ли са едни такива нежни цветя, чувствителни на тема мъжественост?

Общи условия

Активация на акаунт