Вярвате ли в магии?

  • 20 429
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 450
magical_girl: Самата магия е средство за контрол на същата тази енергия в която вярваш. Дали ще е с думи, на ментално ниво или с ритуал - просто това са различни начини за насочване на тази енергия за да изпълни намерението или желанието ни. Сама си отговори колко би ти помогнало вярата или неверието в магиите да не те хванат Wink.

Много интересно как пък всички "магьосници" нямат желание за безсмъртие и намерение за печалба от тотото, ама виж да редят празни приказки срещу 30 лева на час, могат.

# 46
  • Мнения: 620
faiona : И кога са ти редили подобни приказка срещу 30лж/час Wink? И колко празни са били тези приказки всъщност Simple Smile?
 

# 47
  • Мнения: 30
magical_girl: Самата магия е средство за контрол на същата тази енергия в която вярваш. Дали ще е с думи, на ментално ниво или с ритуал - просто това са различни начини за насочване на тази енергия за да изпълни намерението или желанието ни. Сама си отговори колко би ти помогнало вярата или неверието в магиите да не те хванат Wink.

Аз имах предвид, че вярвам в позитивната и негативната енергия, която хората излъчват, може би трябваше да го уточня в предното ми мнение!  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 450
faiona : И кога са ти редили подобни приказка срещу 30лж/час Wink? И колко празни са били тези приказки всъщност Simple Smile?
 

Е аз имам достатъчно сиво вещество да не давам пари за подобни глупости, ама включи всяка кабеларка около 11 и ще ги видиш разните "Маг Деса" с дрехите втора употреба и прическата от 83та как развалят бели, черни, сиви, лилави и други разцветки магии.  Laughing
Магиите са за лековерните и необразованите, друг няма кой да се хване на подобни простотии.

# 49
  • Мнения: 620
faiona: Откога дрехите и прическите са гаранция за качествено свършена работа? Сигурно някоя баба в затънтено село дето прави нещо от тоя сорт директно ще я обявиш за некопетентна или мошенница, ако изхождам от думите ти, само защото носи дрехи от 50-те може би Wink?

magical_girl: Всеки излъчва някакъв диапазон от положителни или отрицателни енергии. Обикновенно зависи от това с кой сме или за кого мислим. Само че едва 15% от нещата по този начин може да прескочат прага на простата мисъл и да се задействат като енергийна вълна към съответния човек, независимо каква е посоката (най-често е отрицателна, но не винаги). Един ритуал изпълнен правилно би вдигнал тоя % до поне 50-80%.

# 50
  • Мнения: 2 450
faiona: Откога дрехите и прическите са гаранция за качествено свършена работа? Сигурно някоя баба в затънтено село дето прави нещо от тоя сорт директно ще я обявиш за некопетентна или мошенница, ако изхождам от думите ти, само защото носи дрехи от 50-те може би Wink?



Те са некомпетентни и мошенници по дефолт. Просто защото магиите са като религията- залъгалка за заблудените. А външния вид е допълнителен бонус. Пак казвам, ако всичките тия измишльотини наистина работеха, нямаше ли разните му там магове да спечелят по 1 лотария и да се разхождат в дрешки от шанел цял живот после, вместо да издевателстват над отчаяните за по няколко десетки лева?

# 51
  • Мнения: 620
faiona: Много интересно схващане имаш. Религията използва доста магията, за да се наложи над хората. Самата магия е повече за собствено самоусъвършенстване, отколкото за материални придобивки и контрол над другите. А може би тези магове нямат желанието да са милионери както се опитваш да ги накараш да изглеждат. Колкото до ритуалите - изпитвал съм не един работещ такъв. Друг е випроса че монетата си има 2 страни.
Сигурна ли си, че всички издевателстват над хората за 20-30лв или може би просто се опитват да помогнат на другите да решат проблемите си. Ако ти си разочарована от някой, това значи ли че всички са такива?

# 52
  • Мнения: 2 450
faiona: Много интересно схващане имаш. Религията използва доста магията, за да се наложи над хората. Самата магия е повече за собствено самоусъвършенстване, отколкото за материални придобивки и контрол над другите. А може би тези магове нямат желанието да са милионери както се опитваш да ги накараш да изглеждат. Колкото до ритуалите - изпитвал съм не един работещ такъв. Друг е випроса че монетата си има 2 страни.
Сигурна ли си, че всички издевателстват над хората за 20-30лв или може би просто се опитват да помогнат на другите да решат проблемите си. Ако ти си разочарована от някой, това значи ли че всички са такива?

Ама ти май не можеш да загрееш, че аз все пак имам IQ над стайна температура и самата идея да ходя по врачки и баячки ми е смехотворна, как ще се разочаровам, като ми е на 1100% ясно, че това са висша форма идиотщини? Естествено, че сигурно има 1-2 бабки, които си вярват, че помагат на хората, но това не означава, че наистина баенето им има някакъв различен от плацебо ефект. Който докаже, че магиите работят и как, да ходи да си прибере Нобеловата награда, ще му се порадваме, ще прочетем трудовете да се образоваме и така, ама нещо не би.

# 53
  • Мнения: 620
faiona : имаш IQ над стайна температура - това 30 ли ще рече или 40 Wink Grinning? Никой не те е карал да ходиш по врачки. Ама не бързай да даваш ква;ификации на нещата че може да вземеш да изглеждаш смешно. Ще ми се да ти покажа т.нар. от теб плацебо-ефект, ама едва ли ще го разбереш. Магията си действа по възможност по съвсем стандартни пътища. Ще рече, че ако направиш магия за любов и си седиш вкъщи резълтата ще е практически 0-ев, освен ако по неведоми пътища тоя, на който си я направила случайно не цъфне пред вратата ти и нещо не вземе че сработи евентуално Wink. За да ти докажат нещо от този сорт, 1-вото, което трябва да имаш е изострени сетива за да видиш (или поне усетиш) енергиите и движението или резултатите. Много се съмнявам, че с твоята нагласа за нещата скоро ще имаш нещо подобно, ама нищо не е изключено Wink. Все пак в крайна сметка подобно изостряне на сетивата си изисква или доста работа, или неприятни изпълнения, от сорта на преживяна катастрофа довела обикновенно до кома и обратно връщане. И пак си е донякъде до човека колко ще посмее да развие нещо подобно.

# 54
  • Мнения: 2 450
faiona : имаш IQ над стайна температура - това 30 ли ще рече или 40 Wink Grinning? Никой не те е карал да ходиш по врачки. Ама не бързай да даваш ква;ификации на нещата че може да вземеш да изглеждаш смешно. Ще ми се да ти покажа т.нар. от теб плацебо-ефект, ама едва ли ще го разбереш. Магията си действа по възможност по съвсем стандартни пътища. Ще рече, че ако направиш магия за любов и си седиш вкъщи резълтата ще е практически 0-ев, освен ако по неведоми пътища тоя, на който си я направила случайно не цъфне пред вратата ти и нещо не вземе че сработи евентуално Wink. За да ти докажат нещо от този сорт, 1-вото, което трябва да имаш е изострени сетива за да видиш (или поне усетиш) енергиите и движението или резултатите. Много се съмнявам, че с твоята нагласа за нещата скоро ще имаш нещо подобно, ама нищо не е изключено Wink. Все пак в крайна сметка подобно изостряне на сетивата си изисква или доста работа, или неприятни изпълнения, от сорта на преживяна катастрофа довела обикновенно до кома и обратно връщане. И пак си е донякъде до човека колко ще посмее да развие нещо подобно.

Дрън-дрън ярини, "ами то не действа, защото не са ти изострени сетивата", мне, не действа, защото не действа.   hahaha Като ти е забавно да се самозалъгваш, че оперираш с вселенски енергии през 8то измерение, ок, ама да очакваш, че няма да ти се подиграват здравомислещите хора за което, сори.  Laughing

# 55
  • Мнения: 620
Мдам, после що някой си нагласяли както им дойде - изострените сетива са за да видиш как нещо действа или е подействало - нали искаш доказателства - ей така се получават. А като ги нямаш просто приемаш че нещо действа или не действа. Точно здравомислещите хора не биха бързали да обясняват как нещо не действа видиш ли щото ти си мислиш че не действа.
И м/у другото с времеви събития се оперира през 7-мо измерение най-често Wink. За да проследиш резултата от намесата и ако трябва да го коригираш преди да направиш събитието част от нечия съдба.

# 56
  • Мнения: 6
Аз лично не вярвам, както и на разни врачки, гадателки и т.н. Човек трябва да знае, че сам гради съдбата си. Ако все пак имате някакво съмнение и лоши събития, най-добре е да се помолите, да идете на църква да ви прочетат Киприяновата молитва, отколкото да давате пари на разни шарлатани да ви развалят магии.

# 57
  • Мнения: 137
Магии има и преди е имало и сега има.
Дали ще се направи някакъв ритуал, дали ще са с вещи на жертвата, дали ще е ментална насочена енергия към жертвата, магията си е магия.
Дали вярваш или не няма значение, ако някой доброжелател е решил да си поиграе с теб, магията те поразява. Няма застраховани срещу нея.
Има само хора, които са дорасли да повярват в нея и да се чистят и пазят и хора, които я обявяват за глупост и живеят с нея като обвиняват за случващото всичко друго,  но не и някакви си магии, които нито можеш да ги видиш, нито да ги пипнеш.

# 58
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Клара,абсолютно съм съгласна с вашето мнение! И понеже имам тази " глупост" да вярвам на магии,една уж гадателка се опита да си изкара парички от моето нещастие.Като видиш ли щяла да работи за премахването на магията ми.Е не и се вързах естествено.но хора нещастни от една група и вярват.Тъжно ми стана.Защо има такива хора подиграващи се с нещастието? Това не е ли по-лошо от това да направиш магия.Но предполагам такъв е живота...

# 59
  • Мнения: 320
Не знам дали вярвам,по-скоро ми се иска да не вярвам!Преди години,една екстрасенска ми обясняваше за магиите,че това е насочване на отрицателна енергия към даден човек.Може някой да ти подаде чаша с вода и да си прехвърли отрицателната енергия върху нея и след като я изпиеш да ти стане лошо.Предполагам,че е нещо подобно,като при енергиините вампири!Може би на всеки му се е случвало от даден човек да го заболи глава,без дори да общува с него,а само от присъствието му!
Майка ми намерила черепи направени от нещо като глина и залепени по стените на външната ни тоалетна на село.Та не знам да вярвам или не,но има гадни хора,които ги правят или се опитват

Общи условия

Активация на акаунт