Kakво беше усещането от ПЪРВОТО кърмене?

  • 2 856
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 216
Имаше много хора в стаята, беше около 20-30 мин след като родих. Не беше толкова емоционален момент, по- скоро леко напрегнат дали ще се получи. И все пак помня, че се изумих, когато бебка веднага лапна зърното и засука- все едно го е правила много пъти.  Heart Eyes Зарадвах се.

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ужасно, кво  Mr. Green
Така болеше, че се просълзих (ама не от умиление)

И се просълзявах с всяко следващо. И отново опит, отново сълзи. Тя упорито искаше да суче, мама упорито не пускаше Mr. Green Някой трябваше да се откаже и това беше мама.
Но споменът като спомен наистина е мил.  Heart Eyes

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 603
Приятно и все едно съм го изпитвала и друг път преди, не очаквах така да се почувствам

# 18
  • Мнения: 4 076
Беше ме гъдел Grinning

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Учудих се, от силата с която засука и от настървението да си изкара и последната капка. Всъщност сина ми се роди "научен" да суче правилно и не съм имала никакъв проблем с рагади, въпреки пълната ми липса на информация за правилно поставяне и т.н.
Не ме е боляло, не си спомням и да ми е било много приятно, просто едно ново усещане, различно...

# 20
  • Мнения: 1 014
На следващия ден след секциото го сложих да суче, а кърмата естествено, още не беше слезла - така силно засука, някак неочаквано за мен (макар че съм кърмила и първото си дете, но беше отдавна и вече малко позабравено), че направо ми се насълзиха очите и от болка, и от умиление. Направи го като професионалист, още преди да се усетя засука, сякаш не му е за първи път.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Беше 2 часа след като се роди.Толкова мъничък,а така яростно засука-не очаквах толкова енергия в това малко човече.Първо ми стана странно,после ме завладяха едни чувства-не мога да ги опиша.Усетих,че това е моето бебче и аз му давам храна от себе си.Почувствах гордост.Замислих се,че за първи път влиза храна в малката устичка и такива работи.Имах цяла нощ да размишлявам по този въпрос,защото бебо сука през цялото време.
Ей,страхотни моменти бяха.От болницата имам само хубави спомени,защото тогава се опознавахме с бебо.4 дена бяхме като залепени-сукане до откат Mr. Green

# 22
  • Мнения: 980
Разплаках се, беше странно и хубаво.

# 23
  • Мнения: 3 550
Почувствах се като героиня от филма ЧЕЛЮСТИ. Такова силно захапване не очаквах. А и подскачах поне още 2 седмици по-късно, докато привикна и претръпна.

# 24
  • Мнения: 4 242
Разплаках се от умиление...
Щастие беше усещането от първото кърмене! Grinning

# 25
  • Мнения: 641
Помня, че ми стана някак спокойно...

# 26
  • Мнения: 1 559
Изумих се от силата на миниатюрното човече и се разплаках от радост и умиление как веднага засука правилно и се ориентира безпроблемно (имах възможност да сложа беб на гърда чак след няколко кошмарни дни след раждането и през цялото това време тръпнах и чакааах веднъж да ми го дадат и да започнем да се кърмим) Grinning После получих ужасни контракции,но лесничко ги изтрайвах.Връзката с дребосъчко сякаш никога не беше прекъсвана - гушках си го и удовлетворявах всички негови потребности с тялото,което до скоро беше и негов дом Heart Eyes

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Много странно, но много приятно чувство беше Grinning

# 28
  • Мнения: 2 274
Първият път, ако това не беше моето дете, щях да го метна на някъде...Тъкмо си мислех, че болките са минали (12 часа контракции и после секцио), ама не...
Направо щяха да ми изкочат очите  Crazy
Вторият път (вече подготвена) отново бях изненадана неприятно. Докато сучеше виех и ритах детската количка от болка. Зърната ми станаха две кървави топчета.
Когато всичко това отмина, кърменето е най-милото нещо, което съм преживявала. Нежността, която ме обземаше, докато малкото сгушено бебе сучеше е неописуема.  Heart Eyes

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С Камен всичко толкова естествено се получи, че нямам ясен спомен - очевидно е било каквото съм очаквала и не съм се изненадвала (сега ми е изненадващо, че беше така безпроблемно).
С бебата нямах търпение да ми я дадат - цяла бременност четене и подготовки за този момент Laughing, пък и бях забравила какво е усещането - така че си спомням силно умиление и възторг - и още по-силни контракции Confused Тези които са само с едно детенце просто не знаят какво ги чака втория път Mr. Green И аз като Годзила първата седмица ритах и притропвах, отделно рагадите... но като минат, се забравя всичко освен удоволствието да държиш тази миниатюрна пухкава главичка до гърдата си Grinning

Общи условия

Активация на акаунт