СИЛЕН КОСОПАД

  • 10 132
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте. От 1 седмица имам много силен косопад. От месец и нещо използвам електронна цигара. Дали е възможно косопадът да има общо със течността която се използва за нея. Много съм притеснена. Ако имате някакви идеи от какво може да е и да ми дадете съвет ще съм ви много благодарна.  Sad Sad Sad

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
липса на витамини

# 2
  • Мнения: 5
Косопадът може да се дължи на спад в имунитета, липса на витамини, неправилен начин на хранене, както и на стрес - психически и физически или прекаляване/ натравяне с лекарства. В допълнение можеш да си вземеш и средства, които се продават в аптеките за коса, кожа и нокти (например Геритамин), както и природни отвари - например отвари от коприва, лайка или орехи, които можеш да редуваш. Сваряваш копривата и обливаш с водата косата след измиване. Имай предвид обаче, че лайката изсветлява косата, а ореха обратно. За копривата - не съм забелязала да има някакъв ефект при цвета. Също, виж каква козметика използваш или боя за коса  - може да са неподходящи за теб, да дразнят скалпа, а от там и проблем. А все пак, не забравяй, че през есента е нормално да имаме увеличен косопад. Има и специални лосиони и шампоани против косопад. Преди години аз имах подобен проблем и при мен причината беше комплексна. Тогава фризьорката ми също много ми помогна като ми поръча лосион и шампоан от Германия. Бяха на био база, но за съжаление забравих как точно се казват - името беше доста дълго и просто ми излезе от ума, а и беше доста отдавна, а и фризьорката ми се премести и отдавна нямам контакт с нея. Но пък ти можеш да попиташ твоята за някой съвет. Също, тогава тя ме посъветва и да спра с боядисването (все още нямах бели коси и можех да си го позволя  Simple Smile.
Ако обаче косопадът е гнездовиден, то тогава трябва спешно да се консултираш с дерматолог.

# 3
  • Мнения: 5
Забравих да спомена, че тук вече има доста теми за косопад и можеш да прочетеш всякакви рецепти и съвети: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63405.0%3Ball

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 413
Отварата от коприва може и да се пие. Една шепа сушена коприва се запарва полвин час в почти литър вода. Пие се в продължение на деня. Една позната така си овладя косопада преди време. Така или иначе може да е наложителна консултация с дерматолог. Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Направете консултация с ендокринолог Peace

# 6
  • Мнения: 1 196
На мен ми мина за седмица, т.е. спря след седмица,като започнах употребата на този шампоан Natur Vital, има и балсам и маска и тях ползвам...Също за тежки случаи и концентриран серум има.
Много съм доволна, купих го от парфюмерия ЛИли - там е по-евтин от интернет...
Та все още си го ползвам де  Wink

# 7
  • Мнения: 10
На няколко места ме успокоиха, че сега е сезона на падащите коси и, че всеки се оплаква от това, но на мен до сега не ми се беше случвало и се притесних доста.Аз започнах да правя маска с тривитаминол, икаров стимулант, яйце и водка. И след измиване на косата слагам ампула за косопад, но нещо няма ефект. Ще изпробвам и някой от вашите начини и се надявам да намалее..

# 8
  • Мнения: 1 196
Пробвай шампоана,балсама и маската по-горе за които съм ти писала има и спрей... И моя беше силен,мислех,че ще остана без коса, ама се оправих,е още го ползвам,защото косопада ми беше само преди два месеца... Wink

# 9
  • Мнения: 10
Добре, благодаря много. Надявам се и н мен да помогне.

# 10
  • Мнения: 697
На мен не ми се вярва, да има нещо общо с електронната цигара. Както са казали по-нагоре - факторите може да са много - стрес, смяна на козметика, отслабена имунна система. Започни витамини, започни да си правиш маска на косата и всичко ще си дойде на място Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 480
Може да се дължи на фокални инфекции от зъбите и носа, както и от влошени чернодробни ензими. И на всичко останало, което са написали по-нагоре. А също и на недостиг на желязо, цинк, витамин В6. Добре е да се направи и ПКК.

Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 14:05 от vl

# 12
  • София
  • Мнения: 374
...........Аз започнах да правя маска с тривитаминол................
Мога ли да попитам от къде купи тривитаминола? Също така какви точно ампули слагаш за косопад?

# 13
  • Мнения: 10
...........Аз започнах да правя маска с тривитаминол................
Мога ли да попитам от къде купи тривитаминола? Също така какви точно ампули слагаш за косопад?

Тривитаминола го взех от агроаптеката около 8,40 струва, а ампули на Виктория ми предложиха с плацента.

# 14
  • София
  • Мнения: 374
Ivet Ivancheva_522105 Благодаря за отговора  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт