Силен косопад

  • 8 275
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте! Не знам дали темата ми е точно за тук и се извинявам предварително ако съм объркала.


Реших да споделя и тук за този си проблем за да намеря евентуално някакво решение.

Имам много силен косопад от вече 2 месеца и продължава. Косата ми е по принцип много гъста, жива, здрава и расте много бързо. Винаги е имало периоди, в които пада повече от обикновено, но никога не е било чак така. Освен че пада адски много, самия косъм е много тънък и се чупи... Правих си наскоро изследвания ПКК и за щитовидна жлеза (TSH- хормона) и нямам някакви здравословни проблеми. Отидох и на дерматолог - изписаха ми един куп мазила и все много скъпи, не мога да си ги позволя. А се притеснявам, че косата ми не спира да пада и все повече си личи. Не виждам и да расте нова, просто си пада... Не знам дали може да е от стрес или на нервна основа, защото напоследък имам проблеми с нервите.

Ще съм много благодарна ако получа съвети.

# 1
  • Мнения: 2 988
Тривитаминол- мисля, че струваше около 6-7 лв. Другото, което ми помогна беше един шампоан на Ducray, но струва около 20 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 484
От аптеката - корени от коприва. На опаковката пише как се приготвят и употребяват при косопад. Изпитано   Peace.

# 3
  • Мнения: 6 346
Не е лошо да си изследваш феритина. Предполагам, че хемоглобинът ти е нормален, но ако имаш нисък феритин, е напълно възможно той да е причината за косопада.

А месо ядеш ли често? Дроб въобще някога близваш ли?

Разбира се, като изключим храненето, може да има и други причини, примерно от половите хормони (поликистоза/повишени андрогени), стрес, както казваш, а сигурно и други.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
на мен при силен косопад ми помогнаха дражетата МЕРЦ, само един месец ги пих и спря

# 5
  • Мнения: 100
Супер полезна тема за мен!И моят косопад е неестествено силен и дано си въобразявам,но ми се струва ,че имам участъци около завъртулката без коса newsm45
Казаха ми ,че най -мощното оръжие срещу това било газ,маз и оцет,но миришело много и не смея да го пробвам

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Проверет си зъбите за грануломи. Протичат безсимптомно, но влияят на косата.

# 7
  • Мнения: 448
И аз съм силен косопад ,който вече близо 3 мес. не мога да го овладея. Ще следя темата.

# 8
  • Мнения: X
 smihesorry

Последна редакция: чт, 03 дек 2015, 18:21 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 13
Кажи с какво я миеш, не искам да правя анти реклама, но сестра ми има същия проблем от долу/горе такъв период и се съмняваме в шампоана. head & shoulders

Здравейте! Не знам дали темата ми е точно за тук и се извинявам предварително ако съм объркала.


Реших да споделя и тук за този си проблем за да намеря евентуално някакво решение.

Имам много силен косопад от вече 2 месеца и продължава. Косата ми е по принцип много гъста, жива, здрава и расте много бързо. Винаги е имало периоди, в които пада повече от обикновено, но никога не е било чак така. Освен че пада адски много, самия косъм е много тънък и се чупи... Правих си наскоро изследвания ПКК и за щитовидна жлеза (TSH- хормона) и нямам някакви здравословни проблеми. Отидох и на дерматолог - изписаха ми един куп мазила и все много скъпи, не мога да си ги позволя. А се притеснявам, че косата ми не спира да пада и все повече си личи. Не виждам и да расте нова, просто си пада... Не знам дали може да е от стрес или на нервна основа, защото напоследък имам проблеми с нервите.

Ще съм много благодарна ако получа съвети.

# 10
  • Мнения: 131
Не е лошо да си изследваш феритина. Предполагам, че хемоглобинът ти е нормален, но ако имаш нисък феритин, е напълно възможно той да е причината за косопада.

А месо ядеш ли често? Дроб въобще някога близваш ли?

Разбира се, като изключим храненето, може да има и други причини, примерно от половите хормони (поликистоза/повишени андрогени), стрес, както казваш, а сигурно и други.


Ям си месо иначе, но не съм си правила такова изследване. Може ли е да е от дефицит на желязо в организма този силен косопад? Освен косопада съм и със световъртеж и силни болки в главата. Не знам дали всичките имат връзка едно с друго ама... Не знам вече какви изследвания да си правя за да разбера какво точно се случва...  newsm78

# 11
  • Мнения: 6 346
Да, може да е от дефицит на желязо, например заради обилен цикъл, съчетан с недостатъчна консумация на месо. Всъщност при много обилен цикъл често се стига до прием на железни препарати, само месото не е достатъчно. Но месото трябва да ти е ежедневна храна, ако имаш дефицит, а също трябва 2-3 пъти седмично да ядеш черен дроб. Дали имаш наистина дефицит, ще се види от изследване на феритин - трябва да е поне по средата на референтните стойности.

# 12
  • Мнения: 131
Да, може да е от дефицит на желязо, например заради обилен цикъл, съчетан с недостатъчна консумация на месо. Всъщност при много обилен цикъл често се стига до прием на железни препарати, само месото не е достатъчно. Но месото трябва да ти е ежедневна храна, ако имаш дефицит, а също трябва 2-3 пъти седмично да ядеш черен дроб. Дали имаш наистина дефицит, ще се види от изследване на феритин - трябва да е поне по средата на референтните стойности.

Мерси за отговора. Ям си месо всеки ден, не знам дали при това положение може да имам дефицит. Цикълът ми си е нормален, не е много обилен. Иначе черен дроб наистина ям много рядко...

# 13
  • Мнения: 6 346
Причината може да не е желязото, но е добре да видиш феритина.

# 14
  • Мнения: 131
Препоръчаха ми капсули Приорин. Уж от тях имало голям ефект ама са доста скъпички... Дали няма някакъв заместител, от който наистина ще има ефект ? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт