ВТОРИ клас - 2 тема

  • 38 219
  • 744
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 2 344
Узи, най-добре с табличка:

             решени       общо     нерешени
Мими -      0                 22             22
Сиси -       3                12                9


             решени       общо     нерешени
Мими -      1                 23             22
Сиси -       4                13                9

и т.н - вижда се, че нерешените на Сиси са винаги 9.

ммм, съболезнования и от мен  bouquet Нямам опит в подобна ситуация и дори не мога да си представя какво ви е Sad

Луси, бързо да се оправя младежът! Не беше ли скоро пак счупен той?! Аз си го представям кротко момче...

При нас нищо ново сякаш. Снощи с приятелката си ми счупиха вазата (подарък за именния ден миналата седмица). И като писна това ми ти дете! Изкарах си акъла! Помислих, че се е наранила нещо, а то - "Мама вече няма ваза!" Драмаааа Shocked

# 481
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
 не знам дали могат да го решат със знанията за втори клас  ooooh!

ако мими не е решила нито една задача значи са били 22, а на сиси 12.
сиси е решила 3 и не е решила 9.

но така може да се сметне за всеки от дадените отговори  ooooh!

има една тема за "трудните задачки", ако искаш пренеси въпроса там  Peace http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=842485.0;topicrefid=4

 Crazy не съм догледала, те били "с три повече", а не "три"  Peace

# 482
  • София
  • Мнения: 2 808
Мими не е решила 22 задачи, а Сиси е решила 10 задачи по-малко, т.е. 22-10=12 В такъв случай щяха да имат еднакви бонбони, но щом Сиси има 3 бонбона повече, значи е решила 3 задачи повече от Мими, т.е. 12-3=9

# 483
  • Мнения: 19 355
Щерката я беше решила със заместване с произволно число на задачите на Мими. Видяла е, чв трябяа да е по-голямо от 22, защото М.не е решила 22 задачи.
Например 30 задачи е имала Мими. Решила е 30-22=8. Сиси е имала 30-10=20задачи. Получила е 3 бонбона повече, тоест 3+8=11 решени задачи. 20-11=9нерешени.

Луси, бързо възстановяване на младежа!

Ммм, да почива в мир свекърва ти.

# 484
  • София
  • Мнения: 17 595
Момичета, имам нужда от помощ. Извадих на децата няколко листчета със задачи за тренировка за математическия турнир в събота. Ей на тази задача обаче всички се препънахме:

Баба дала на внучката си Мими да реши няколко задачи, а на по-малката си внучка Сиси – с 10 задачи по-малко. За всяка вярно решена задача баба подарявала по един бонбон. Сиси получила с 3 бонбона повече от Мими. Колко задачи не е решила Сиси, ако Мими не е решила 22 задачи?
Възможните отговори са: 15, 13, 12 или 9.

С налучкване го докарахме до 15: 22-(10-3), но някой по-печен ще удари ли едно рамо? Въобще не мога да го обясня на децата...  Crazy


Преди малко я бистрихме тази задача с Врячо. Тя е наистина много лесна - само трябва да се нарисува. Ако не го направиш, ще стигнеш до системи вероятно.

Значи, рисуващ отгоре - като правоъгълник - задачите на Мими (примерно) - решени и нерешени, отдолу - тези на Сиси - ззапочваш от същата отправна точка, на Мими са по-дълги (тя е имала с 10 повече). После отбелязваш нерешените на Мими, отбелясзваш и нерешените на Сиси - те са с 3 по-малко, значи - по-надясно. Пренасяш при тези на Мими,. Търсените заачи, ь,, са м/у оградените - т.е. от 27 ли бяха нереени на Мими вадиш 10те и 3те.

# 485
  • Мнения: X
mmm_  Моите съболезнования ! Тя е на по-добро място вече  Hug Hug

На нас ни се наложи да обясним какво е смъртта когато почина баба ми миналата година и тя ме видя да плача .И преди 4 месеца когато и дядо ми почина . След това починаха на два пъти рибките ни ,направихме погребение ,помолихме се като му се извинихме ,че не сме могли да се грижим по-добре за него и обясних ,че тя/той е вече на небето в Рая и винаги ще са в сърцата ни.

Лулумба , заповядай . На нашата и съседните улици се продават къщи   Hug

Относно задачата . Примерът на Дайв с табличката ми е предпочитан и на мен и онагледява всичко ,което знаем дотук и така лесно се намира какво не знаем и какво ни трябва да знаем.  bouquet

Този месец ще се учи по-малко. Всеки петък ще са си в къщи ,а покрай 11 Ноември (Ден на загиналите войни) ще се почива от сряда до вторник плюс петък от тази седмица . Ще се преучим както се казва  newsm78

Отделно ,че при нас го дават ,че идва снежна буря и до сряда ще сме с 10см сняг .  Crossing Arms


Последна редакция: пн, 02 ное 2015, 18:04 от Анонимен

# 486
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
Скрит текст:
mmm_  Моите съболезнования ! Тя е на по-добро място вече  Hug Hug

На нас ни се наложи да обясним какво е смъртта когато почина баба ми миналата година и тя ме видя да плача .И преди 4 месеца когато и дядо ми почина . След това починаха на два пъти рибките ни ,направихме погребение ,помолихме се като и се извинихме ,че не сме могли да се грижим по-добре за него и обясних ,че тя/той е вече на небето в Рая и винаги ще са в сърцата ни.

Лулумба , заповядай . На нашата и съседните улици се продават къщи  ooooh!

Относно задачата . Примерът на Дайв с табличката ми е предпочитан и на мен и онагледява всичко ,което знаем дотук и така лесно се намира какво не знаем и какво ни трябва да знаем.  bouquet

Този месец ще се учи по-малко. Всеки петък ще са си в къщи ,а покрай 11 Ноември (Ден на загиналите войни) ще се почива от сряда до вторник плюс петък от тази седмица . Ще е преучим както се казва  newsm78

Отделно ,че при нас го дават ,че идва снежна буря и до сряда ще сме с 10см сняг .  Crossing Arms




оооо, сняг и почивка....

Simple Smile крепости и бой със снежни топки...

# 487
  • Мнения: X
Скрит текст:
mmm_  Моите съболезнования ! Тя е на по-добро място вече  Hug Hug

На нас ни се наложи да обясним какво е смъртта когато почина баба ми миналата година и тя ме видя да плача .И преди 4 месеца когато и дядо ми почина . След това починаха на два пъти рибките ни ,направихме погребение ,помолихме се като и се извинихме ,че не сме могли да се грижим по-добре за него и обясних ,че тя/той е вече на небето в Рая и винаги ще са в сърцата ни.

Лулумба , заповядай . На нашата и съседните улици се продават къщи  ooooh!

Относно задачата . Примерът на Дайв с табличката ми е предпочитан и на мен и онагледява всичко ,което знаем дотук и така лесно се намира какво не знаем и какво ни трябва да знаем.  bouquet

Този месец ще се учи по-малко. Всеки петък ще са си в къщи ,а покрай 11 Ноември (Ден на загиналите войни) ще се почива от сряда до вторник плюс петък от тази седмица . Ще е преучим както се казва  newsm78

Отделно ,че при нас го дават ,че идва снежна буря и до сряда ще сме с 10см сняг .  Crossing Arms




оооо, сняг и почивка....

Simple Smile крепости и бой със снежни топки...
Или по скоро снегорини, риене на сняг  и замръзнали бузи и носове Simple Smile

Но ще има и от гоните занимания ,просто снегът не е само забава (трябва да уплътним изолацията на покрива днес и да оправим веригите на снегорина по-бързо отколкото очаквахме този месец Sad )

Оказа се ,че запасите от ръкавици е намалял пак и ще трябва пак да купя . Имам 8 комплекта с по 1 дясна ръкавица .... hahaha

# 488
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
и при нас ръкавичките рядко се задържат чифт  Blush

но пък имаме животинки и извънземни от ръкавички - не толкова хубави, но наше производство Simple Smile
Скрит текст:

# 489
  • София
  • Мнения: 1 731
Момичета, много благодаря! Решихме я по метода на Дайв. Много ми се стори интересно и решението на katiABV, но не можах да го разгадая  Embarassed (ако ти се занимава, можеш ли да ми направиш снимка на решението?)

Контеса, чудесно ми се вижда, че ще имате сняг, зимата е любимият ми сезон и в следващия си живот ще живея в Канада  Peace

# 490
  • София
  • Мнения: 17 595


Горе рисуваме Мими. Няма значение колко дълго ще го направим - важното е, че после, като нарисуваме долу Сиси, ще е по-късо. Отбелязваме разликата по-светло (ама идеята на Врячо за "пунктир", удебелено / светло е... леко далечна). Отбелязваме колко е решила Мими. Няма значение къде точно - важното е, че от там до края са известни (22 май бяха, или колкото там). Сега отбелязваме колко е решила Цици - пак няма значение къде точно (аз не бих ги сгъчкала така, ама ...) - важното е, че са повече от решените от Мими - понеже има повече бонбони. Транслираме до къде ще стигне на Мимината графика и си отбелязваме, че до там са 3. Какво търсехме? x е нерешените от Сиси. Къде са те в гафиката на Мими? Ами, на същото място - графично. И сега вече смело вадим.

# 491
  • Мнения: 19 355
Цици Joy Mr. Green

Сега прочетох на Кати решението. Точно с отсечки имаше решения на подобни задачи в състезанията за първи клас. Даже се казваха по някакъв начин тези отсечки. Луси може би помни?

Контес, прекрасен Хелоуин е бил!

Аз сняг и зима мразя. Искам да се пренеса някъде на много топло зимата.



# 492
  • София
  • Мнения: 17 595
хахаха, значи съм достатъчно майстор,. за да бъда първокласник...
Ама не, не искам.  Mr. Green

# 493
  • Мнения: 5 160
Дъждец, с помощта на Вълшебните отсечки  Grinning

# 494
  • София
  • Мнения: 7 673
Скрит текст:
Който има желание да се пробва на нещо по-различно, предлагам едно "състезание", скалъпено днес от нашия батко шестокласник  Mr. Green
Първо математическо състезание“2X2”
Ноември 2015
За ученици на не повече от 8 години.
Време за работа:60 минути.
Състезанието съдържа 8 задачи, за всяка задача трябва да се даде само отговор. За верен отговор на задачи от 1 до 4 се дават по 2 точки, за верен отговор на задачи от 5 до 8 се дават по 3 точки. За грешен или непопълнен отговор не се дават и не се отнемат точки.
Изготвил темата: Павел Панев.
Успех!!!
1. Кое число е с толкова по-голямо от едно, с колкото е по-малко от 13?
2. Детето А има 56 бонбона, а детето Б има 145 бонбона. А изяло 2 бонбона, а Б изяло 92 бонбона. Кое дете има повече бонбони?
3. Нека а@б=б+б-а. Например 2@3=3+3-2=4. На колко е равно (4@3)-(2@2)?
4. Има писта  с дължина 99 метра. Колко колчета има на тази писта, ако те са на растояние 1 метър едно от друго и има по едно и в началото, и в края на пистата?
5. Коя е последната цифра на произведението 1X2X3X4X5X6X7X8X9X10X11X12X13X14X15?
6. По колко начина може да се плати сума от 5 стотинки, ако имаме монети от 1, 2 и 5 стотинки?
7.  а!= произведението на числата от 1 до а. Например 3!=1X2X3=6. На колко е равно 2!+4!-7?
8. Един квадрат има обиколка 8 педи. Колко педи е обиколката на  триъгълник с равни страни, чиято страна е равна на страната на квадрата намалена с една педя?

Можете да изпращате отговорите на децата за проверка.  Mr. Green
П.П. По моя преценка, задачите са по-скоро за трети клас, но щом "авторът" е казал, може пък и да бъда изненадана.

Последна редакция: вт, 03 ное 2015, 01:27 от *Ирина*

Общи условия

Активация на акаунт