Най-гадната зодия за мъж! :lol:

  • 71 136
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 975
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
но в случаите с мъж риба на една маса в такава ситуация, той оставя бакшиш сякаш да се извини за "настръхналия ми отговор".
Говори ми! Най-добрият ми приятел е Риби. Когато сме заедно и има някакви проблеми с качеството на услугите, които ползваме по хотели, ресторанти и т.н. - той предпочита да си мълчи. Държи да бъде харесван...много често за негова/наша сметка. Аз (Рак) съм тази, която влиза в разправии и си търси правата. Едно време го оставях все пак да бъде мъжа....сега хич не го чакам, защото с 300 зора от устата му се изтъркулва някакво изречение и обикновено то звучи така, сякаш няма проблем или не е толкова наложително да бъде оправен, или започва да се извинява Joy

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 19:40 от Джулая

# 976
  • Мнения: 1 200
Бакшишите на някои места са включени директно в сметката. Пише си "сървис" и готово. Но това по-рядко се среща в Европа.
Иначе си е според заслугите, затова и на мен, ако ми се облещи някой, в някое улично кафе, бакшиш няма да му оставя, но познавайки се, знам, че просто ще си върна поръчката, ще стана и ще си замина, казвайки директно, че не ми харесва обслужването.
Кафета мноооого, в съседното ще са по-учтиви, дали пък няма да седя навъсена и да си развалям кефа точно при неучтивите.
 Тези закръгляния с 0.30ст. на сметка от 34лева, сигурно се дължат на незнание, невнимание, бързане, случвало ми се е и аз да съм много "щедра", като се разбързам, или просто не мисля, нямам друго логично обяснение. А, да, и когато бяхме по на 16години такива бакшиши оставяхме, ако вобще. 😃
 Всеки, ходил поне 3  пъти на ресторант в живота си, следва да е наясно кога, колко и т.н елементарни правила.

# 977
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Бъркате прагматичност със стиснатост. Телец съм, бакшиш оставям само ако съм доволна от сервитьора. Ако ме е издразнил, даже оставям до стотинка(стига да имам де). Имах случай с ужасно забавена, да не кажа забравена поръчка, че накрая и успя да я обърка. И на това бакшиш ли да оставя? Той да се радва, че не вдигнах скандал. Ако ме е накефил мога и 10-20лв да му оставя, в зависимост от сметката.

Не е въпрос до обедняване, а какво получаваш насреща. Сервитьорите и келнерите е редно да се научат, че бакшиша не им се полага, а си го заработват. Така хем се повишава и качеството на услугата, хем клиента е доволен. Воала, толкова е просто.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 14:59 от Сиренце

# 978
  • Мнения: 5 384
от пълна любезност до настръхнал булдог мога да бъда, не се чувствам под нивото на един келнер, че да му засвидетелствам винаги и на всяка цена свръхуважение , да сервилнича и да се мазня. Всекиму според заслуженото. Дева не са никак стиснати, раздават се, най-стиснат бе един Овен, но то там имаше предразположеност и основание в детството и липсата на семейна среда.

# 979
  • Мнения: X
Нещо май се trigger-нахте.
Ако е лоша услугата, разбира се, че никой няма да остави.
Но за добра или дори просто нормална услуга, според мен е редно човек да остави. Останалото за мен е излагация, но хей, всеки си има ценности, от които ръководи поведението си.
За мен да не оставиш дори лев, поне кръгъл, отгоре е излагация, но това съм просто аз.

# 980
  • Мнения: 3 044
akoiskash-vqrvai, +1
Въпреки, че дори и да не е била ок услугата, никога не съм броила до стотинка... Дори и да е имало грешка, да не са били свръх любезни, ми..хора сме, на всички се случва да имаме кофти ден Simple Smile

Раче съм. Ноо пастрокът ми, теле, е абс способен да остави цифром и словом 0 бакшиш, винаги ме е смущавало това и вече отказвам да ходя на ресторант с него по тази причина

# 981
  • Мнения: 2 749
За бакшиша си има отделна тема. 😁

# 982
  • Мнения: 1 200
Чак и тема ли е нужна за тези неща 😂😂
И преди 33 години имаше.
За един сервитьор най-лесното трябва да е изкарването на голям бакшиш.
Била съм, беше страхотно!
Мисля, че си говори всеки за различни неща, а не че се е засегнал някой. Може и по-лежерно наистина.

# 983
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз пък се дразня на наратива за бакшишите. На мен никой не ми дава бакшиши към заплатата.
Оставям, но не с голямо желание и не е заради парите, а заради задължителното очакване. В някои страни може да се говори за етикет, но в много малко ресторанти съм попадала на обслужване, което кореспондира с "етикета"

# 984
  • София
  • Мнения: 4 884
Най-смотаната зодия за мъж..... е Риби.

Много пасивни, колебливи, прекалено чувствителни, добри до глупост и обикновено съпрузи на жени, които ги въртят като кукли на конци.
Ако може и жените да изкарват парите вкъщи, а рибите да се носят по течението и да си присъстват, ще е екстра.
Рядко някой екземпляр е различен.
За стиснати- не са, ама иначе са много смотани.

# 985
  • Мнения: 18 298
Може ли да вметна... зависи и колко често се ходи по заведения. Ако съм там всеки ден, няма да давам по 5 лв. бакшиш, сори. Rolling Eyes

# 986
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ако може и жените да изкарват парите вкъщи, а рибите да се носят по течението и да си присъстват, ще е екстра.
При мъж Риба с жена Козирог...Познай кой си крие паричките и гледа да не се мине да плаща сметки и покупки?! И кой издържа семейството цял живот?! Bowtie

# 987
  • София
  • Мнения: 4 884
И още нещо за смотаните мъже Риби- родени са да бъдат слуги на по-силните и тая роля им харесва.

# 988
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Е нали и жени като нас, които обичат да водят и командват трябва да има мъже Wink

# 989
  • Мнения: 6 148
Докато сте на Рибите още ... Имала съм близо едногодишна връзка с такъв индивид още в студентските години. Така и не разбрах какво иска точно, живеехме отделно, ползваше ме като трофей. Накрая ми кипна и си тръгнах от това безсмислено нещо, запознах се с мъжа ми и той се чатна, че трябва да ме преследва почти до маниакалност, включително и със скъпи подаръци. Бе, ай у лево ..

Общи условия

Активация на акаунт