БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 6

  • 105 021
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 988
Здравейте, имам въпрос за разходката с корабче. От агенцията, с която ще пътуваме, цената е 30лв., с включени торта и вино мисля. Въпросът ми да сме с  групата, или е по-добре самостоятелно? От къде се хващат корабчетата, цени, времетраене на разходката. Нямаме много време и сякаш не ми се иска да го губим в лутане, затова се двоумя.

# 526
  • Мнения: 1 377
Здравейте, имам въпрос за разходката с корабче. От агенцията, с която ще пътуваме, цената е 30лвл., с включени торта и вино мисля. Въпросът ми да сме с  групата, или е по-добре самостоятелно? От къде се хващат корабчетата, цени, времетраене на разходката. Нямаме много време и сякаш не ми се иска да го губим в лутане, затова се двоумя.
Ние го карахме същото сега, но заради първенствата по водни спортове нещо обиколката е съкратена и е около 40 мин, и не минахме през всички мостове. Кеят от който се тръгва е среща остров Маргит, тръгва се нагоре по течението, заобикаля се острова и от другата страна до парламента. Тоест много малко беше и се оправдаха че не можели иначе заради състезанията по реката, макар че аз не видях с какво точно се пречеше.
Цената е толкова , но тортата беше отврат... Иначе не знам сами как е. Нас не пуснаха на група като преди и след нас пускаха само групи. Предполагам че все пак има опции за самостоятелно посещение, но не знам кога свършват първенствата защото сега не си струва много - голяма част от реката не се минава.

Принципно ако пътувате с агенция ползвате си нея, защото те взимат групов билет с отстъпка, а сами често цената е повече.

# 527
  • Мнения: 1 164
Здравейте, с какъв транспорт се ходи до Тропикариума? И кои бани препоръчвате - Гелерт или Сечени?

# 528
  • София
  • Мнения: 8 116
Здравейте, с какъв транспорт се ходи до Тропикариума? И кои бани препоръчвате - Гелерт или Сечени?

И аз бих искала да разбера за транспорта до Тропикариума. Ние сме наели апартамент до Площада на героите, и ми се вижда далече, но пък искаме да отидем.

# 529
  • Варна
  • Мнения: 3 360
И двете ми вижте постовете на 31 страница на темата / за транспорта до Тропикариума / .

# 530
  • Мнения: 596
Здравейте, ето малко и от моите впечатления от Будапеща. Бяхме на Формула 1 и не успяхме да видим много от града, но все пак...
Много, много туристи, по същото време беше и световното по плувни спортове. Забележителна архитектура. Много бездомници.
Бяхме в Hello Budapest Apartments - апартамента с изглед към Дунав. Тук
Локацията е отлична, от едната страна е замъкът, от другата - рибарските кули, а отсреща е парламентът. Наблизо има станция на метрото и автобусна спирка. Собственикът предлага и гараж.
Забележките ми - сградата е стара със съответните особености, като например трудно отварящ се прозорец, вратата хармоника на банята вдига шум и не върши никаква работа, хавлиите бяха мръсни, запушен сифон в душ кабината и разни други.  Wink
Тропикариумът трябва да се види задължително, много ни хареса. Hug

# 531
  • Мнения: 1 164
Благодаря, Сребърна паричка и iknik. Тропикариума ни е в програмата, ще го посетим.

# 532
  • Мнения: 1 377
Като фенове на Ф1 все се оглеждаме за Будапеща, че е най-близо, но пък пистата ми е една от скучните.
Сподели обаче лесно си взехте билети и изобщо колко по-рано го планирате и запазихте .. за формулата специално...

# 533
  • Мнения: 596
Ох, за формулата - късно го планирахме, заради отпуската на мъжа ми и имаше билети само на тревата. Там, на място ги купуваха(аз не ходих, само той и детето), 90Е на човек. Предполагам, че ако се организира навреме, ще има за хубави места. Но мъжът ми пак е щастлив де, сега говори за Монца.  Laughing

# 534
  • Мнения: 7 160
И ние се звърнахме от Будапеща преди няколко седмици.

Прекарахме наистина чудесно.

Съзнавам, че ще направя реклама на апартамента в който спахме, но много ни хареса и искам да го споделя с тези, които се чудят къде да отседнат. А аз наистина много се колебаех.

Апартаментът не в нова кооперация, но е чудесен наистина.
Страхотна локация, много чист и модерен, добре обзаведен, имаше абсолютно всичко от което има нужда човек, като започнем от гладачна маса, всичко за миене, пране и къпане, кафе, чай,олио, оцет, захар, подправки, клечки за уши, мокри кърпички и подобни! Всичко, всичко!

Вероятно някои от нещата бяха останали от предходни наематели, но наистина много ме впечатли, че нищо не сме купували.

Апартамента се казва: Robinia Apartment
Беше на нормална за нас цена.

Резервирах през букинг.

А най-интересното беше, че ресторантът- Frici Papa Kifozdeje, който препоръчвахте тук в темата е на 50м. от апартамента.
Наистина голям късмет!
Хапнахме дори няколко пъти в него! Семпло, непретенциозно място за хранене.
Много вкусно и на много, много ниски цени!
Но като обстановка не е нищо особено. На нас много ни хареса, защото хапвахме, пийвахме по нещо и се прибирахме за 2 мин до апартамента!

Последна редакция: чт, 03 авг 2017, 16:00 от Фран Дж

# 535
  • Бургас
  • Мнения: 1 457
И аз да се включа като завърнала се от Формула 1. В четвартък от 4 до 6 на пистата, в питовете. В петък, събота и неделя по цял ден от към 10 и 30 като начало за деня. За града няма да пиша, но за Формулата питайте.

# 536
  • На планетата земя
  • Мнения: 759
Завърнахме се вчера от Будапеща.
Прекарахме наистина чудесно.Уникална архитектура!Нощем е наистина прекрасно.Невероятна е гледката  от хълма където е статуята на свободата.Извън централните части обаче всичко е доста занемарено общо взето като тука.Много бездомници спящи по тротоарите.
Успяхме да разгледаме основните забележителности при 37-38 градусова жега. Simple SmileНяма да пиша с подробности,тъй като има много писано в темата,но бих искала да ви предупредя да внимавате с такситата,тъй като два пъти хващахме такси и се опитаха здраво да ни изклатят,разбира се неуспешно. Simple Smile
Посетихме и така препоръчвания в темата ресторант Frici Papa Kifozdeje,и останахме доста разочаровани.Вярно,че е много евтино и порциите са големи ама....хубаво и евтино няма.   GrinningСервитьорката доста тросната ми се видя,хляба беше завит в нещо като пешкир ако мога така да се изразя,пържените картофи мазни и меки,обстановката няма въобще да я коментирам.Май общо взето нищо не ни хареса.
Препоръчвам  Dunacorso Restaurant с уникална гледка към реката и отлично качество на храна и обслужване.

# 537
  • Мнения: 7 160
На нас храната в Frici Papa ни хареса. Имаше дневно меню, което беше доста вкусно.
Хляб и пържени картофи не сме поръчвали.

Както писах и аз, като обстановка е далеч от ресторант, по-скоро място, където да хапнеш нещо бързо, вкусно и много евтино. Такива ниски цени никъде другаде не видях, а обикаляхме доста.

Амартаментът, където спахме беше на метри от Frici Papa, за това ни беше много удобно.
Иначе, ако някой се засили от другия край на Будапеща, специално заради ресторанта, не си заслужава.

# 538
  • Мнения: 420
Върнахме се в петък.
Впечатли ни определено града. Наистина центърът е оправен, другото не толкова. Градският транспорт е много уреден. Maps на гугъл са вързани директно с транспорта и дава много точна информация, от къде какво да се хване, до къде и т.н.
Ходихме в Свети Стефан на концерт с орган. Уникално.

П.П. Останаха ми от тези карти - 5/30, 2 броя с един ден останал. Ако на някой му представлява интерес, да ми пише на лично. Важат до 6-7.09.
П.П.(2) Ходиме на някакво ресторантче до парламента - Tulipina или нещо подобно. Доста кофти беше, само бирата ставаше Simple Smile

# 539
  • София
  • Мнения: 8 116
При онлайн закупуване на билети за Парламента има такса от 250 форинта. Ако си ги купиш на място има ли я тази такса?

Общи условия

Активация на акаунт